Ar žinote kaip reikia paruošti terasą žiemos sezonui?

Terasos atnaujinimo darbai, paruošimas žiemos sezonui prasideda nuo techninių aspektų.

Pradedant terasos atnaujinimo darbus, terasą reikalinga nuplauti. Tai atliekame į pagalbą pasitelkiant vandenį, specialią chemiją ir šepetį, kad geriau nusivalytų nešvarumai, pelėsis, samanos ir kita. Naudojamą chemiją skiedžiame su vandeniu ir iššveičiame visą terasą, svarbiausia išvalyti sunkiai prieinamas vietas, t.y. aplink varžtus, ar kur terasa pažeista pelėsio, pažaliavusi.

Jeigu yra  matomi atsilaisvinę medvaržčiai, pakilę jų galvutės, reikėtų medvaržčius priveržti, sutvirtinti terasą, kad terasinės lentos būtų gerai pritvirtintos, ir kad nebūtų jokių tarpelių, kuriuose galėtų kauptis vanduo. Jei reikalinga, medvaržčius pakeičiame naujais.

Terasos impregnavimas

Esant geresniam orui, sausesnei dienai, būtų labai pravartu terasą nutepti impregnantu. Net bespalvis impregnantas labai tiktų, nes jis ,,pamaitintų”, atnaujintų terasos medieną.

Kai terasa nuplauta ir visos vietos kur gali kauptis drėgmė, susidaryti pelėsis ar pažaliavimas yra išvalytos, tada labai gerai medieną impregnuoti alyva. Alyvą reikia tepti tik vienu sluoksniu, papildomas kiekis, perteklius neduoda jokios naudos.

Impregnavimas alyva užtikrina geresnę terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo, o taip pat užkerta kelią  pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas- paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio.

Jeigu planuojate statyti stoginę ar turėjote tokių minčių, rudens metas yra puikus laikas suplanuoti ir gyvendinti  stoginės įrengimą. Įrengus stoginę, papildomai galėsite apsaugoti terasą nuo išorinių veiksnių, tokių kaip lietus, sniegas, UV spindulių.

Taip pat jei terasos nusprendėte nenaudoti žiemos sezono metu, ant terasos geriausia nepalikti jokių daiktų. Nes jei paliekate daiktus, tokius kaip lauko baldai, kepsninės, ar kitus einamuoju sezonu nereikalingus daiktus, tada  visada yra rizika, kad tose vietose, kur sukrauti daiktai, labiau kaupsis vanduo. Jei galimybės daiktų išnešti neturite, tada reikėtų juos pakelti aukščiau, kad terasa galėtų vėdintis.

Jokiais būdais negalima terasos dengti dangalais, plėvelėmis, nes mediena turi „kvėpuoti“. Uždengus, kaupiasi drėgmė, greičiau pradeda susidaryti puvimo procesai.

Terasa galima pilnai naudoti ir šaltuoju metų sezonu, tad jos specialiai dengti ar palikti nenaudojamą tikrai nereikia.