Projektuodami ir galvodami įvairius variantus, sprendimus, kuriuos norėtume įgyvendinti savo naujame sklype, dažnai nesusimąstome apie darbų eiliškumą. Apie darbus, kuriuos turime atlikti tam tikra seka, norint įgyvendinti pasirinktus sprendimus.  Jeigu jūs esate numatę ar ateityje galvojate įsirengti terasą tam tikroje sklypo vietoje, o ypač jei esate sugalvoję sudėtingus terasos montavimo sprendimus, pravartu numatyti kelis žingsnius į priekį. Tokiu būdu prireikus būtų galima lengvai įgyvendinti ir pateisinti lūkesčius.

Terasos pagrindo paruošimas

Kalbant apie terasos pagrindo paruošimą, svarbu paminėti, kad terasos grunto aukštis turi būti toks pat kaip ir visame sklype. Terasos vieta neturi būti nei aukštesnė, nei žemesnė.

Taip pat kaip ir visame sklype, taip ir terasos vietoje turi būti įrengta drenažo sistema, nes terasa negali būti montuojama dauboje, kurioje gali kauptis vanduo. Dėl to būtų įtakojamas terasos tarnavimo laiką.  Jei po terasa kaupsis vanduo, tuomet terasa greičiau praras savo pirminę išvaizdą, atsiras pelėsis, o svarbiausia, pradės pūti.

Gruntas terasai ir sklypo išlyginimas

Renkantis gruntą, geriausias variantas, kad terasos vietoje būtų žvyras arba smėlis, nes toks gruntas geriau geria vandenį. Tačiau, jei tokio grunto nėra, jį specialiai ruošti nėra didelės būtinybės, tiks ir esamas gruntas. Terasos montavimui tokiu atveju gali būti montuojami gręžtiniai betonuojami poliai, kurie pakelia terasą į reikiamą aukštį.

Taigi, ar pirmiausia reikia lyginti sklypą, sodinti žolę? Ar pirmiau montuoti terasą ir tada lyginti sklypą ir sodinti žolę?  Geriausias pasirinkimas –  sumontuojama terasa ir tada viso sklypo aukštis, reljefas padaromas pagal terasos aukštį, ,,privedamas“ prie terasos apvadinių terasinių lentų. Toks sprendimas atrodo gražiausiai.

Jeigu pirmiausia yra lyginamas sklypas ir paskui montuojama terasa, tada viena iš galimų variacijų – išlyginus sklypą, pasilikti dalį juodžemio, kuris bus panaudojamas atlikus montavimo darbus. Tokiu būdu sklypas ir vieta prie terasos bus išlyginama, suvienodinamas aukštis, ,,privedamas“ prie terasos apvadinių lentų.

Terasos pagrindas-trinkelės

Jeigu po terasa yra komunikacijos, elektra, vanduo, drenažas ar kita ir bijoma visa tai pažeisti, tokiu atveju po terasa gali būti paruošiamas trinkelių pagrindas.  Trinkelių pagrindas ruošiamas lygiai taip pat kaip ir kitose sklypo vietose, o pasirinkta terasa būtų montuojama ant trinkelių ir pakeliama naudojant specialiai tam skirtus plastikinius pjedestalus – reguliuojamas atramas.

Terasos aukštis

Labai svarbu terasai palikti pakankamai aukščio, kad pats karkasas būtų kuo aukščiau nuo žemės. Tokiu atveju yra išvengiamas drėgmės patekimas į karkaso medieną.  Montuojant terasą ant grunto su stipriausia konstrukcija (betonuojami poliai, dvigubas karkasas, terasinės lentos) patariama, kad minimalus aukštis nuo žemė iki palangės būtų 23-25 cm.  Tačiau didinti pačio terasos aukštį galite kiek norite, gražiausia kai terasa montuojama skirtinguose aukščio lygiuose.

 Tai pat tarp terasos apvadų ir žolės ar kito grunto turi būti paliekamas tarpas, kad terasa galėtų cirkuliuoti oras, vėdintis.  Tad 5 cm tarpelis būtų labai gerai.

Kiti straipsniai