Medieną galima alyvuoti ir nealyvuoti, tai kiekvieno individualus pasirinkimas. Tačiau impregnavimas alyva apsaugo terasines lentas nuo natūralaus pilkėjimo, turi savyje antipelėsinių bei priešgrybelinių elementų ir apsaugo nuo puvinio, žiemą saugo nuo drėgmės įgeriamumo, o vasarą atvirkščiai – drėkina lentas.

Prieš pasirenkant alyvą, atliekant alyvavimo procesą, svarbu atkreipti dėmesį į medienos struktūrą, savybes. Pavyzdžiui, norint išlaikyti pirminę impregnuotos pušies terasos spalvą, terasą patartina alyvuoti su alyva, kuri savyje turi pigmento.

Kai norima iš maumedžio terasinių lentų išgauti sendintą efektą, galima naudoti geležies sulfatą. Tačiau net po geležies sulfato panaudojimo vis tiek rekomenduojame bent kartą lentas padengti bespalve alyva ir pamaitinti alyva atviras medienos poras. Nors maumedis įgeria vandens mažiau, aliejus apsaugos lentas nuo skilinėjimo.

Daug kas galvoja, kad maumedžio medienos nereikia alyvuoti. Įsirengei ir palikai kaip yra. Tačiau maumedžio mediena gali pilkėti, todėl norint išryškinti gražų raštą, reikės alyvuoti ir geriausia alyva su pigmentu.

Termo pušies terasinės lentos yra apdorojamos specialiose kamerose, išdeginant medienoje esančią celiuliozę. To dėka terasinės lentos lyg užsikonservuoja. Medis tampa itin atsparus ir pūva lėčiausiai iš visų išvardintų medienos rūšių. Kyla klausimas kam tada alyvuoti, jei ji tokia atspari? Alyvavimas padeda apsaugoti nuo pilko medienos atspalvio. Alyvuojant susitvarkoma su šiomis dvejomis problemomis – terasinių lentų pilkėjimas ir rakščių susidarymas. Tik alyva su pigmentu apsaugos nuo pilko medienos atspalvio.

Medinės terasos impregnavimas

Taip pat kaip svarbu medienos impregnavimas, padengimas, tai taip pat svarbu kokiomis priemonėmis mes tai atliekame. Atsirinkite kokybiškas medžiagas. Mediena patartina dengti medžiagomis, kurios geriasi tiesiai į medį ir nepalieka dengiamojo sluoksnio pertekliaus, plėvelės.

Atliekant terasos impregnavimą negalioja taisyklė tepti kuo daugiau ar kuo daugiau – tuo geriau. Impregnuojančią medžiagą reikia tepti tik vienu sluoksniu. Kodėl? Nes terasinės lentos pasisavina medžiagos tiek, kiek joms reikia, o visa kita bus tiesiog perteklius, kuris vėliau gali pradėti luptis, skilinėti.

Impregnuoti terasos nepatariama esant karštai dienai, ypač jei terasa yra apšviesta tiesioginių saulės spindulių, nes impregnantas pradės džiūti medienai net nespėjus pasisavinti reikiamo medžiagos kiekio. Taip pat, kai diena lietinga, lauke drėgna, patartina terasos impregnavimo darbus atidėti kitam kartui, nes kai mediena šlapia, ji impregnanto nepasisavins.

Alyva užtikrina stiprią terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo. Taip pat užkerta kelią pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas, kad ji paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio. Alyva yra pagaminta vandens pagrindu, todėl draugiška aplinkai.  Taip pat alyvą galima rinktis įvairių spalvų. Alyvą net galima maišyti tarpusavyje, norint išgauti atitinkamą spalvą, jei siūlomoje paletėje nerandate sau patinkančios.

Todėl raginame, kad atsinaujindami terasines lentas, nepamirškite jas nutepti vienu sluoksniu. Terasą atnaujinti reikėtų maždaug kas 1-2 metus, kai matote, kad apsauginio sluoksnio ant terasos nebeliko.

Jeigu turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt I 8 6 47 75 607

Kiti straipsniai