Artėjant pavasariui, vis aktualesne tema tampa terasos priežiūra, o gal tiksliau, kaip ją tinkamai paruošti šiltajam sezonui. Juk taip norisi išeiti į terasą pasidžiaugti  šiltais pirmaisiais pavasarinės   saulės spinduliais. O poilsis ir laikas bus tikrai smagesnis, kai terasa  bus sutvarkyta ir graži.

Terasos atnaujinimo, renovacijos darbus reikėtų atlikti  pavasario pradžioje, kai  žiemos sniegas ir liūtys praeina, nakties metu temperatūra teigiama, o dienos metu apie savaitę  laiko laikosi teigiama, apie 10 laipsn. temperatūra.  Terasa bus pradžiūvusi, aiškiai matysis kurios terasos vietos buvo paveiktos drėgmės, ar yra atsiradęs pelėsis, o gal pažaliavę vietos. Terasą nuplovus, sutvirtinus ir impregnavus bus galima naudotis vėl gražia ir naujai atrodančia terasa.  Nėra terasos, kurios nereikėtų prižiūrėti, nes tik prižiūrint terasą ir skiriant jai truputėlį laiko, bent kartą į metus, jūs daug metų galėsite džiaugtis puikiai atrodančia terasa.

Medinių terasinių lentų priežiūra

Visas terasines lentas kas metus ar du galima profilaktiškai nuplauti, dezinfekuoti, kad nesiveistų pelėsis ar grybelis. Gali atsitikti taip, kad mediena kai kuriose vietose patamsės, ypač prie varžtų galvučių,  pradės žaliuoti ar apaugti samanomis. Tad valymas su specialiai skirta chemine priemone padės šias problemas išspręsti. Puvimo židiniai bus sunaikinti ir terasos tarnavimo laikas pailgės.

Šaltuoju metų sezonu, kai terasa yra nebenaudojama, ant terasos patartina nelaikyti baldų ar kitų daiktų, nes ant terasos, tam tikrose vietose, gali susikaupti, laikytis vanduo, o tada įsiveis puvinys.

Ruošdami terasą aliejavimui ją reikalinga nuplauti. Taip pat nuvalyti anksčiau naudoto aliejaus likučius, jei jis buvo naudotas. Terasų priežiūrai MM Statyba specialistai rekomenduoja itin pasiteisinusį sprendimą, tai medienos alyvavimą Woca alyva.

Dažniausiai klientų pasirenkamų terasinių lentų, t.y. vakuuminiu giluminiu būdu impregnuotos pušies,  priežiūra nėra niekuo ypatinga,  taikomi tie patys sprendimai. Vakuuminiu būdu impregnuotas terasines lentas reikia padengti specialia alyva, kuri geriasi į medienos vidų ir nepalieka jokio viršutinio sluoksnio ar plėvelės, kuri matytųsi ar luptųsi. Tačiau tai reikia atlikti impregnantui  pradėjus blukti. Terasines lentas reikėtų impregnuoti  vienu sluoksniu kas du metus.

Maumedžio  medienos terasos priežiūra

Terasai specialios priežiūros nereikia, tiesiog Maumedžio medienos terasinių lentų priežiūra šiek tiek skiriasi nei vakuuminiu giluminiu būdu impregnuotos medienos. Maumedis yra kietmedis, todėl  atsparus aplinkos veiksniams, lietui taip pat. Tad ir alyvą, kuri reikalinga terasos impregnavimui ir priežiūrai, maumedis pasisavina ir geria į save labai sunkiai, todėl patartina su maumedžio mediena nedaryti nieko, palikti medieną natūralią arba ištepti sėmenų aliejumi, kuris padės apsaugoti nuo skilimo, trūkinėjimo, pagyvins medienos spalvą. Medienai nieko nedarant, paliekant ją natūralią, su laiku ji pradės keisti spalvą, pilkėti. Tačiau jos techninės savybės nekis ilgai, ji išliks tvirta ir atspari.  Kitas variantas – maumedžio medieną  galima dengti specialia chemine medžiaga  vadinama ,,žaliasis akmenėlis“ (geležies sulfatas), kurią galima nusipirkti sodo-daržo parduotuvėse. Ši chemija medieną tarsi nudegina. Medieną padengus šia medžiaga, jos spalva pakistų iškart, būtų tarsi pilka į žalsvumą.

Kadangi mediena yra labai atspari, galite būti ramūs, kad maumedžio medienos terasa tarnaus ilgai, mat tokios medienos terasas dažnai rekomenduojama įsirengti vietose, kuriose yra didelės apkrovos, terasa nesaugoma, nenorima skirti laiko jos priežiūrai. Tad tokios medienos terasa galėsite džiaugtis tikrai ilgai, ji taip greit nesupus ir nesusidėvės.

Termo medienos terasos priežiūra

Termo medienos teraslenčių priežiūrai taip pat yra skirta speciali alyva, kuria mediena  yra impregnuojama. Alyva geriasi į medienos vidų ir nepalieka jokio sluoksnio ant lentų paviršiaus. Tokia alyva terasą reikia impregnuoti kas du metus.

Egzotinės medienos terasos priežiūra

Egzotinės medienos terasinių lentų priežiūrą patartina atlikti ne chemine alyva, o visiškai natūraliu sprendimu, pavyzdžiui sėmenų aliejumi, kurį galite įsigyti pas ūkininkus. Aliejus įsigers į medienos vidų ir suteiks jai apsaugą nuo trūkinėjimo ar skilimo. Egzotinė mediena yra pati iš savęs labai graži ir jos papildomai dažyti  nereikia. Tiesiog impregnuokite su natūraliu aliejumi ir tokiu būdu mediena atsigaus, jos spalva pagyvės, pasidarys sodresnė.

Jei reikalinga išsamesnė, specifinė informacija, atsižvelgiant į jūsų terasos specifiškumą, visada galite kreiptis tel. 8 647 75 607 arba el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai