Ruošiant montuoti terasą, vienas svarbesnių aspektų – išsirinkti terasines lentas. Kad ir kokias medines lentas terasai išsirinktumėt, jos turi būti impregnuotos! Nei viena medienos rūšis nėra apsaugota nuo puvimo. Veikiama aplinkos veiksnių, mediena pradės irti.

Impregnantas atlieka medienos ,,pamaitinimo” funkciją, atnaujiną terasos medieną. Impregnavimas alyva užtikrina geresnę terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo, o taip pat užkerta kelią pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas- paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio.

Yra 3 pagrindiniai medienos impregnavimo konservantai:

  • Vandens pagrindo konservantai
  • Ekologiški tirpikliai
  • Deguto alyvos.

Dažniausiai naudojami vandens pagrindo ir su ekologiškais dažniausiai vario biocidų konservantais. Užtikrinama apsauga nuo grybų, vabzdžių ir termitų, o tai itin tinka terasoms iki karkasiniams namams. Vandens pagrindo konservantai yra ištirpinami vandenyje prieš impregnuojant. Konservantas chemiškai reaguoja su vandeniu sudarydamas netirpius junginius kurie rišasi su mediena.

Geriausias terasos impregnavimo būdas

Mūsų patarimas,jei planuojate medieną naudoti terasai, stoginei, pavėsinei ir norite, kad statinys būtų ilgaamžiškas, rinktis terasos montavimui giluminiu būdu impregnuotas terasines lentas.

Tokia mediena išlieka daug ilgiau atspari aplinkos veiksniams ir puikiai tinka terasų montavimo sprendimams. Impregnuota mediena giluminiu vakuuminiu būdu gali išlikti nepakitusios 15 ir daugiau metų.

Terasinių lentų palaikomasis impregnavimas namų sąlygomis

Medienos pakartotinis impregnavimas, padengimas yra labai svarbu. Bet svariausia pasirinkti geras, kokybiškas medžiagas. Mediena patartina dengti medžiagomis, kurios geriasi tiesiai į medį ir nepalieka dengiamojo sluoksnio pertekliaus, plėvelės.

Impregnuojančias medžiagas galima tepti net su kempine, kad medžiagos perteklių galima būtų lengvai pašalinti. Atliekant terasos impregnavimą negalioja taisyklė tepti kuo daugiau ar kuo daugiau – tuo geriau. Impregnuojančią medžiagą reikia tepti tik vienu sluoksniu. Kodėl? Nes terasinės lentos pasisavina medžiagos tiek, kiek joms reikia, o visa kita bus tiesiog perteklius, kuris vėliau gali pradėti luptis, skilinėti.

Kai atnaujinamos terasinės lentos įgeria reikiamą impregnanto kiekį ir nebūna pertekliaus, tada apsauginis sluoksnis per laiką veikiamas aplinkos veiksnių gražiai sunyks. Tad prieš atliekant pakartotinai terasos atnaujinimo darbus, terasos paviršiaus nereikės šveisti. Terasą atnaujinti reikėtų maždaug kas 1-2 metus, kai matote, kad apsauginio sluoksnio ant terasos nebeliko.

Jeigu turite klausimų dėl terasos atnaujinimo darbų, montavimo darbų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt I 8 6 47 75 607

Kiti straipsniai