Terasinių lentų pasirinkimas terasos įrengimui tikrai didelis.  Lietuvoje dažniausias klientų pasirinkimas, tai vakuuminiu giluminiu būdu impregnuota pušis, eglė. Taip pat populiaru termiškai apdorota mediena, deginta mediena, maumedžio terasinės lentos. Nepaisant to, klientai vis ieško naujų, neatrastų sprendimų, kurių dėka galėtų įsirengti įdomią, išskirtinę terasą, todėl negailėdami investicijų įsirengia egzotinės medienos terasą. Pastebima, kad norinčių įsirengti terasą iš egzotinės medienos, vis daugėja.  Todėl manome, kad būtų puiku apžvelgti egzotinę medieną, kuri  ne tik tinkama terasos įrengimui, bet ir populiari tarp klientų.

Medis visuomet buvo populiarus ir madingas, o statyboje, tai dar ir pigesnė alternatyva. Medinę terasą įsirengti savo kieme renkasi tie, kurie mėgsta natūralią išvaizdą, ,,gyvą” medį bei jaukumą.

Kiekvienas medis, terasinės lentos, turi savo išskirtines savybes, o tai dažnu atveju ir lemia mūsų pasirinkimą. Egzotinės medienos terasinės lentos priskiriamos aukščiausioms atsparumo klasėms, t.y. pirmai ir antrai. Todėl ir tarp vartotojų yra žinoma, kad egzotinės medienos terasinės lentos yra iš itin kietos medienos, labai atsparios aplinkos poveikiui. Egzotiškumo kategorijai galima priskirti tropinius, iš užsienio atvežtus lapuočius, augančius Brazilijos, Afrikos ar Indonezijos miškuose.

Pavyzdžiui:

1 atsparumo klasė (labai atspari): braziliškas tikas, balau, iroko, ipe.
2 atsparumo klasė (atspari): merbau, raudonmedis.

BAMBUKO medienos terasinės lentos

Bambuko lauko gaminiai pasižymi itin aukštu medžiagos tankiu ir aukštu atsparumo aplinkos poveikiui rodikliu, todėl labai tinka terasos montavimui kuomet norima net ik ilgalaikio sprendimo, tačiau ir egzotinės medienos išvaizdą turinčios terasos.Bambuko terasos yra pagamintos iš apdoroto pluošto bambuko žaliavos, naudojant tik išorės aplinkos poveikiams atsparias aliejines medžiagas.

Apdorotas bambukas ir paruoštas terasų montavimui yra brangus sprendimas, tačiau jį renkasi žmonės, kuriems svarbus ne tik terasos ilgaamžiškumas, bet ir medžiagos ekologiškumas. O būtent tuo bambukas ir pasižymi.  Terminiu būdu apdorotas ir supresuotas bambukas atsparus puvimo, procesams, yra nedegus. Ši mediena yra daugiau nei 2 kartus kietesnės už ąžuolą, o tankumas siekia apie 1200 kg/m3. Tvirtumas pagal Brinelio skalę – 9,7.

CUMARU braziliško tikmedžio terasinės lentos

Cumaru mediena dar yra vadinama brazilišku tikmedžiu. Spalva labai vientisa – šviesiai rusvo, gelsvo atspalvio. Ši mediena pasižymi gražia ir stambia tekstūra, stabilumu spalvos ilgaamžiškumu. Cumaru mediena lengvai pasiduoda mechaniniam apdirbimui ir apdailai, puikiai tinka tiek išorės, tiek vidaus darbams. Cumaru mediena dar yra vadinama brazilišku tikmedžiu. Spalva labai vientisa – šviesiai rusvo, gelsvo atspalvio. Ši mediena pasižymi gražia ir stambia tekstūra, stabilumu spalvos ilgaamžiškumu. Cumaru mediena lengvai pasiduoda mechaniniam apdirbimui ir apdailai, puikiai tinka tiek išorės, tiek vidaus darbams. Apdorotos medienos tankumas – 1030 kg/m3. Tvirtumas pagal Brinelio skalę – 5,9.

IPE medienos terasinės lentos 

Medienos spalva – šviesiai ruda, kai kada su žalsvu atspalviu, pereinančiu į tamsiai rudą šokoladinę spalvą. Septynlapis balamedis pasižymi naturaliu dideliu atsparumu ir tvirtumu, tekstūra vidutinio ryškumo.   Apdorotos medienos tankumas – 1050 kg/m3. Tvirtumas pagal Brinelio skalę – 5,5-5,9.

MERBAU medienos terasinės lentos

Merbau auga Pietų, Pietryčių ir Vakarų Azijoje bei Australijoje. Merbau medienos terasinės lentos pasižymi dideliu atsparumu trinčiai. Mediena turi rudai oranžinį, rudą ar tamsų raudonai rudą atspalvį, charakteringas geltonas gysleles. Šiuo metu tai vienintelė iš siūlomų terasinių lentų rūšių, turinti išfrezavimus šonuose paslėptam tvirtinimui. Apdorotos medienos tankumas – apie 830 kg/m3. Tvirtumas pagal Brinelio skalę – 4,7.

MASSARANDUBA (raudonmedžio) kietmedžio tersinės lentos

Šis kietmedis, tai ilgaamžiška raudonmedžio iš Brazilijos rūšis. Terasinės lento dvigubai kietesnės nei įprasto raudonmedžio. Mediena ypač sunki, kieta, atspari trinčiai, natūraliai atspari puvimo ar dūlėjimo procesams ir nedegus, paviršius švelnus. Apdorotos medienos tankumas – apie 1050 kg/m3. Tvirtumas pagal Brinelio skalę – 5,5.

Terasinių lentų priežiūra

Medines terasines lentas, lygiai taip pat ir egzotinės medienos, rekomenduojama prižiūrėti periodiškai juos atnaujinti, kartą į metus, nepaisant to, kad mediena ypač kieta ir atspari.  Terasinių lentų priežiūra, periodinis atnaujinimas alyva ne tik neleis prasiskverbti drėgmei, bet kartu ir labiau apsaugos medieną nuo galimų įtrūkių, nuo ultravioletinių spindulių poveikio, apnaujins spalvą, suteiks naujumo. Jei terasa bus prižiūrima ja galėsite naudotis labai ilgai.

Jeigu turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt   I   8 6 45 50 965

Kiti straipsniai