Medienos impregnavimas, padengimas yra labai svarbu. Bet svariausia pasirinkti geras, kokybiškas medžiagas. Mediena patartina dengti medžiagomis, kurios geriasi tiesiai į  medį ir nepalieka dengiamojo sluoksnio pertekliaus, plėvelės.

Atliekant terasos impregnavimą negalioja taisyklė tepti kuo daugiau ar kuo daugiau – tuo geriau. Impregnuojančią medžiagą reikia tepti tik vienu sluoksniu. Kodėl? Nes terasinės lentos pasisavina medžiagos tiek, kiek joms reikia, o visa kita bus tiesiog perteklius, kuris vėliau gali pradėti luptis, skilinėti.

Impregnuoti terasos nepatariama esant karštai dienai, ypač jei terasa yra apšviesta tiesioginių saulės spindulių, nes impregnantas pradės džiūti medienai net nespėjus pasisavinti reikiamo medžiagos kiekio. Taip pat, kai diena lietinga, lauke drėgna, patartina terasos impregnavimo darbus atidėti kitam kartui, nes kai mediena šlapia, ji impregnanto nepasisavins.

Pagrindinis tikslas atnaujinant terasą  – kad medis įgertų į save reikiamą kiekį impregnanto. Tik tiek, kiek reikia!

Tokios priemonės, kurios ant medienos sudaro plėvelę, pvz. dažai, lakai terasinėms lentoms netinka. Dėl UV spindulių ar mechaninio poveikio tokios medžiagos sutrūkinėja ir ima luptis, o tada į neapsaugotas vietas pradeda skverbtis drėgmė. Terasines lentas būtina apdoroti giliai įsiskverbiančiomis apsauginėmis priemonėmis –  impregnantais. Tai idelus pasirinkimas terasos atnaujinimo darbams atlikti. Taip ši priemonė užtikrina visapusišką apsaugą.

Impregnuojančias medžiagas galima tepti net su kempine, kad  medžiagos perteklių galima būtų lengvai pašalinti.

Kai atnaujinanamos terasinės lentos įgeria reikiamą impregnanto kiekį ir nebūna pertekliaus, tada apsauginis sluoksnis per laiką veikiamas aplinkos veiksnių gražiai sunyks. Tad prieš atliekant pakartotinai terasos atnaujinimo darbus, terasos paviršiaus nereikės šveisti.  Terasą atnaujinti reikėtų maždaug kas 1-2 metus, kai  matote, kad apsauginio sluoksnio ant terasos nebeliko.  

Jeigu galvojate, kad terasos atnaujinimo darbai pareikalaus daug jūsų laiko, tai tikrai taip nėra.  Tai paprastas, daug laiko nereikalaujantis darbas. Šiuolaikinės medienos apsaugos priemonės leis jums be vargo ir greitai atnaujinti terasines lentas.  

Kiti straipsniai