Ilgaamžėms ir patvarioms terasoms statyti naudojama ne tik mediena, bet ir medžio-plastiko kompozito lentos, dar kitaip vadinamos  WPC (ang. wood-plastic composite). Medžio-plastiko kompozito teraslentės yra gaminamos iš natūralaus medžio pluošto ir polimero mišinio. Tokios terasinės lentos sukurtos specialiai tam, kad pakeistų egzotinę medieną.

Medžio-plastiko kompozito (WPC) tersinės lentos klientams patinka dėl savo tvirtos struktūros, joms nekenkia saulė, UV spinduliai, lietus ar sniegas. Šių terasinių lentų spalvų gama labai plati, todėl būna labai patogu, kai norima priderinti prie namo fasado ar kitų namų, kiemo zonoje esančių elementų. Nors WPC lentų paviršius būna  lygus ir basomis kojomis ant tokios terasos galima vaikščioti saugiai, reikėtų atkreipti dėmesį į kurią pusę terasa yra nukreipta ir ar planuojama įsirengti stoginę, nes WPC terasinės lentos linkusios įkaisti, todėl vaikščioti basomis kojomis gali tapti sudėtinga.

Labai svarbu renkantis WPC tersines lentas atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Kuo daugiau medienos, tuo terasinės lentos yra kokybiškesnės ir geresnės.  Kita medžiaga sudėtyje yra plastikas, kuris gali būti gaminamas specialiai terasinėms lentoms arba  gaminamas iš perdirbamų medžiagų. Pastarasis variantas nėra geriausias pasirinkimas.

Kitas svarbus aspektas, tai ar terasinės lentos yra tuščiavidurės, ar pilnavidurės. Pilnavidurės WPC lentos yra ženkliai geresnės. Jos yra ilgaamžiškesnės, tarnavimo laikotarpis ilgesnis.  Lentos geriau išlaiko savo struktūra, ne taip greitai skyla, keičia savo matmenis (traukiasi ar plečiasi). Kuo WPC lenta yra storesnė –tuo geresnė, tvirtesnė. Jeigu lentos yra tuščiavidurės, tada labai svarbu atkreipti dėmesį į sienelių storį. Būna lentų su labai plonomis sienelėmis, todėl tokios lentos greičiau lūžta.  Tvirtinimo elementai tvirtinasi būtent į sieneles, todėl tuščiavidurių WPC lentų sienelės turi būti kuo storesnės.

Renkantis WPC terasines lentas, pagal geriausius kriterijus, medžiagų kaina gali tikrai išaugti, tTačiau renkantis prastesnes medžiagas rizikuojate terasos kokybe investavus tikrai nemažai, mūsų nuomone, neverta, nes terasos tarnavimo laikas gali ženkliai sumažėti. 

,,MM Statyba“ rekomenduoja rinktis tik kokybiškas medžiagas. Dėl konsultacijos, montavimo darbų atlikimo galite kreiptis tel. 8 64775607 el.p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai