Nors Lietuvoje dažniausiai pasirenkamos natūralios medienos terasos, tačiau medžio-plastiko kompozito, dar kitaip vadinamo  WPC (ang. wood-plastic composite), terasų montavimo darbų taip pat atliekama daug.

Medžio-plastiko kompozito terasinių lentų kainų lygis

Svarstant montuoti terasą iš WPC terasinių lentų, vienas svarbiausių kriterijų į ką reikėtų atkreipti dėmesį –  kainų lygis, kuris priklausomai nuo medžiagos kokybės gali svyruoti maždaug nuo 17  iki 80 eurų už kvadratinį metrą. Medžio-plastiko kompozito terasines lentas užsakovai renkasi manydami, kad sumontuota terasa  iš tokių terasinių lentų bus atsparesnė ir ilgaamžiškesnė. Tačiau dažnai  yra neįvertinama, jog norit, kad terasa tarnautų ilgai ir būtų atspari, reikia rinktis labai kokybiškas medžiagas, atkreipti dėmesį ir į karkaso montavimą, pasirenkant metalinį, o ne medinį ar kitą.

Pigių medžio-plastiko kompozito terasinių lentų kokybė

Renkantis WPC terasines lentas, kurių kainų lygis svyruoja maždaug nuo 17 iki 30 eurų, terasinių lentų sudėtyje pagrindinis komponentas bus plastikas, kuris pagamintas iš perdirbamų medžiagų, o medžio dalis sudėtyje bus ženkliai mažesnė, pavyzdžiui santykiu 60-70 proc. plastiko / 30-40 proc. medienos. WPC terasinės lentos su tokia sudėtimi bus prastos kokybės. Tokios terasinės lentos greičiau keičia savo formą, spalvą, lūžta, taip pat laikui bėgant keičiasi matmenys, lentos traukiasi. Jeigu renkatės tokias terasines lentas, tada svarbu terasą statyti ant betoninio pagrindo, ir kad lentos būtų vientisos, nebūtų  jokių sujungimų ar laiptų.

Didėjant kainų lygiui, didėja ir WPC terasinių lentų kokybė

Tikrai taip! Didėjant kainų lygiui, didėja ir WPC terasinių lentų kokybė. Kainų lygiui esant apie 30-45 eurus, terasinių lentų sudėtyje aptiksime apie 60-70 proc. medienos. Palyginę skirtingų kainų lygio lentas tarpusavyje tikrai pamatysite net ir vizualų skirtumą. Terasinės lentos, kurių kaina didesnė, bus kokybiškesnės, todėl ne taip lūžta, skilinėja, ne taip greitai keičia savo charakteristines savybes, ant jų vaikščioti smagiau. Taip pat tokių lentų sienelės būna storesnės. Pasirinkus šias WPC terasines lentas, terasą galima montuoti naudojant betoninius polius, metalinį ar geros obliuotos, kalibruotos medienos karkasą. Tačiau taip pat nerekomenduotina daryti laiptus, sudėtingas konstrukcijas.

Plastikas, naudojamas šioms terasinėms lentoms nėra perdirbtas, tačiau skirtas ir pagamintas specialiai WPC terasinėms lentoms.

Kai terasinių lentų kaina perkopia 40 eurų ribą, tokiu atveju rinkoje galima rasti terasinių lentų, kurių sudėtyje būt net degintos termo medienos.  Taip pat medžio sudedamoji dalis tampa vizualiai pastebimesnė, matomos smulkios medienos dalys.

Brangiausios WPC terasinės lentos

Brangiausios medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinės lentos būna pilnavidurės, gali būti su raštu, medžio imitacija. Tokios lentos dar vadinamos 3D. Terasa, sumontuota iš tokių terasinių lentų, atrodo labai kokybiška, jų medžiagos tankis didesnis, sveria daugiau, yra tvirtos, išlieka lanksčios ilgai, lyginant su pigiomis, kurios veikiamos saulės pakankamai greitai išdžiūsta, todėl sukietėja ir pradeda lūžti.

Montuojant terasą iš brangių terasinių lentų, galima rinktis įvarius terasos montavimo sprendimus, tačiau kaina  yra didelė ir siekia apie 45-80 eurų už kv.m. Tačiau jei nuspręsite rinktis brangesnes WPC terasines lentas, tokiu atveju patartina rinktis metalinį karkasą, o pagrindą betonuoti. Taip turėsite tvirtą ir ilgaamžę ir gražią terasą.

Terasinių lentų garantija

Bet kokiu atveju yra labai svarbu atkreipti dėmesį į WPC terasinėms lentoms skirtą garantiją, kurią suteikia terasinių lentų pardavėjas. Patartina išsiaiškinti būtent kam yra suteikiama garantija, kokiu atveju galima susigrąžinti pinigus ir kita.

Kalbant apie tvirtinimo elementus, dar vadinamais ,,klipsais“, kampukus, kuriais yra sujungiamos terasinės lentos, jie turėtų būti tvirti storo nerūdijančio plieno arba labai kokybiško plastiko. Terasinės lentos būti tvirtai pritvirtinamos, kad nebūtų jokio paslankumo.

Jeigu turite klausimų dėl terasos montavimo darbų, neapsisprendžiate kokias terasines lentas parinkti ar turite kitų klausimų, kviečiame susisiekti su  ,,MM Statyba“ ir kartu rasime geriausią sprendimą.

www.mmstatyba.lt   I   info@mmstatyba.lt    I   8 647 75 607

Kiti straipsniai