,,MM Statyba“ yra pirmaujanti modernių, funkcionalių ir ekonomiškų įvairaus dydžio mobilių modulinių namelių, skirtų ne tik laisvalaikiui, bet ir nuolatiniam gyvenimui, gamintoja. Nuosekliai siekdami naujovių, mes nuolat siūlome šiuolaikiškus sprendimus, pagrįstus naujausiomis gamybos technologijomis. Jau 14 metų savo klientų svajones paverčiame realybe ir viso proceso metu teikiame profesionalius patarimus bei konsultacijas. Turėdami gausią kvalifikuotų specialistų komandą, aprūpintą aukščiausios kokybės statybos priemonėmis, siekiame pranokti visų savo vertinamų klientų lūkesčius.

Medinių terasų priežiūra po žiemos laikotarpio

Po ilgų ir atšiaurių žiemos mėnesių jūsų medinei terasai dažnai reikia skirti papildomo dėmesio, kad būtų atkurtas jos grožis ir užtikrintas ilgaamžiškumas. Medinių terasų alyvavimas yra labai svarbus žingsnis, kuris gali turėti didelės įtakos medienos ilgaamžiškumui, išvaizdai ir atsparumui gamtos veiksniams. Šiame straipsnyje išsamiau aptarsime, kaip svarbu po žiemos prižiūrėti medines terasas, kokią naudą teikia impregnavimas ir kaip pasirinkti tinkamiausią alyvą savo terasai.

Pagrindiniai terasos impregnavimo (alyvavimo) privalumai

Neapsaugota mediena dėl UV spindulių ir oro sąlygų poveikio gali natūraliai pilkėti. Impregnavimas alyva ne tik padidina medienos estetinį patrauklumą, nes išlaiko jos natūralią spalvą, bet ir pasižymi antipelėsinėmis ir antigrybelinėmis savybėmis, kurios apsaugo terasą nuo galimų pažeidimų. Viena iš didžiausių grėsmių medinėms terasoms yra drėgmės absorbcija, kuri gali sukelti puvimą ir irimą. Alyva suformuoja apsauginį barjerą, kuris drėgnais žiemos mėnesiais sumažina drėgmės absorbciją, o vasarą neleidžia medienai džiūti ir skilinėti. Medienos ilgaamžiškumą didina nuo pelėsio ir grybelio apsaugantys elementai, taip pat apsaugoma nuo puvimo, todėl pailgėja jūsų terasos tarnavimo laikas.

Atsižvelkite į medienos tipą

Skirtingų rūšių mediena skirtingai reaguoja į tepimą alyva. Pavyzdžiui, impregnuotos pušies terasos mediena yra apdorojama specialiose kamerose, išdeginant medienoje esančią celiuliozę. Dėl šio apdorojimo tipo lentos yra “užkoncervuojamos”, tad medis tampa itin atspariu. Tačiau nepaisant pušies terasų lentų atsaprumo, alyvavimas yra patartinas kadangi jis padeda apsaugoti mediena nuo pilkumo. Tokiam medienos tipui yra rekomenduojama alyva su pigmentu.

Tuo tarpu dažnai klaidingai manoma jog maumedžio mediena nereikalauja beveik jokios priežiūros. Nepaisant jos atsparumo, bėgant laikui mediena taip pat gali pilkėti, tad jai taip pat rekomenduojama naudoti alyva su pigmentu. Tiems kurie mėgaujasi sendinta medienos išvaizda – ją galima išgauti naudojant geležies sulfatą bei padengti bespalve alyvą siekiant medį pamaitinti.

 Mūsų komanda rekomenduoja rinktis vandens pagrindo alyvas kadangi jos ne tik užtikrinama stiprią apsauga nuo vandens ir purvo, bet ir tokiu būdu yra prisidedama prie aplinkos tvarumo. Šios alyvos yra mažiau kenksmingos aplinkai, o parduotuvėse yra didžiulis pasirinkimas įvairių alyvos atspalvių, atitinkančių jūsų estetinius pageidavimus.

Priežiūra ir atnaujinimas

Norint išsaugoti medinės terasos vientisumą ir išvaizdą, būtina reguliari priežiūra. Atnaujinant terasines lentas, paprastai kas 1-2 metus, rekomenduojama atsižvelgiant į apsauginio sluoksnio nusidėvėjimą. Jei po šio laikotarpio pastebite nusidėvėjimą reikėtų tepti vieną alyvos sluoksnį. Šis atnaujinimo procesas užtikrina, kad jūsų terasa ilgus metus išliks gražiu ir patvariu jūsų gyvenamosios erdvės pratęsimu.

Apibendrinant galima teigti, kad medinės terasos tepimas alyva po žiemos yra labai svarbi priežiūros dalis, kuri apsaugo medieną nuo natūralaus pilkėjimo, drėgmės ir puvimo, pagerina jos patvarumą ir išvaizdą bei užtikrina, kad jūsų lauko erdvė išliktų estetiškai patraukli. Pasirinkę tinkamą alyvą ir laikydamiesi reguliaraus priežiūros grafiko, galėsite džiaugtis medinės terasos grožiu ir funkcionalumu visais metų laikais.

Namelių apžiūra

Mobilius modulinius namelius galite apžiūrėti statybų aikštelėje Kaune, tačiau būtina iš anksto susitarti dėl konsultacijos laiko.

Norėtum modulinio namelio, terasos ar turi klausimų? Pabendraukime! Kviečiame kreiptis +37064550965 arba info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai