Kai nusprendžiame, kad norime įsirengti terasą, iškyla daugybė klausimų, kurie yra ypatingai svarbūs proceso eigoje. Prieš įsirenginėjant terasą, svarbu:

  • apsispręsti, kurioje namo pusėje terasą statysite ir kokio dydžio, formos ji turėtų būti.
  • įvertinti terasos paskirtį, kokiam laisvalaikiui ją naudosite, nes nuo to priklauso terasos dydis.
  • pasirinkti terasines lentas, nes tai gali nulemti terasos kokybę ir ilgaamžiškumą.
  • atkreipti dėmesį į konstrukcijos storį, karkaso pasirinkimą (medinis ar metalinis), nes tai taip pat gali lemti didelius defektus ar pasekmes ateityje.

Svarstant apie terasinių lentų pasirinkimą, dažniausiai iškylantis klausimas ar rinktis plastikines terasines lentas, ar medines. Pasirinkimui turi įtakos taip pat nemažai veiksnių.

Kas lemia WPC terasos montavimo pasirinkimą?

Ilgaamžėms ir patvarioms terasoms statyti naudojama ne tik mediena, bet ir medžio-plastiko kompozito lentos, dar kitaip vadinamos  WPC (ang. wood-plastic composite). Medžio-plastiko kompozito teraslentės yra gaminamos iš natūralaus medžio pluošto ir polimero mišinio. Tokios terasinės lentos sukurtos specialiai tam, kad pakeistų egzotinę medieną, pvz: tropinis kietmedis, bambukas,  Ipe, Merbau, Cumaru, Masaranduba, Accoya, Bangirai, Kempas, Luna,  ir sumažintų miškų kirtimą, nes visų šių terasinių lentų kaina ir atsparumo klasė yra labai panaši. 

Svarstant montuoti terasą iš medžio-plastiko kompozito terasinių lentų, vienas svarbiausių kriterijų –  kainų lygis, kuris priklausomai nuo medžiagos kokybės gali svyruoti maždaug nuo 17  iki 80 eurų už kvadratinį metrą. Medžio-plastiko kompozito terasines lentas užsakovai renkasi manydami, kad sumontuota terasa  iš tokių terasinių lentų bus atsparesnė ir ilgaamžiškesnė. Tačiau dažnai  yra neįvertinama, jog norit, kad terasa tarnautų ilgai ir būtų atspari, reikia rinktis labai kokybiškas medžiagas, atkreipti dėmesį ir į karkaso montavimą, pasirenkant metalinį, o ne medinį ar kitą.

Tad svarstant apie ilgaamžiškumą pagalvojame ir apie plastikines terasines lentas, tačiau, suprantama, kad ilgaamžiškumui labai svarbu kokybiškos terasinės lentos. Pigios terasinės lentos tikrai bus mažiau ilgaamžiškos. Kokybiškos WPC teraslentės ilgai išsaugo savo spalvą, vidutiniškai 10 metų.

Taip pat prioritetas skiriamas plastikinėms terasinėms lentoms, kai norima terasos priežiūrai neskirti arba skirti labai minimaliai laiko, tai reiškia, kad ją užtektų tiesiog prireikus nusiplauti.

Renkantis kokybiškas plastikines terasines lentas, kurių sudėtyje yra pakankamai didelis medžio dalies procentas, terasinės lentos būna labai panašios ne tik vizualu, bet ir pojūčiu į medines terasines lentas. Plastikinės terasinės lentos neturi atplaišų, jomis malonu vaikščioti.

Svarstant apie atsparumą drėgmei, kitiems aplinkoms veiksniams, medžio-plastiko kompozito terasinės lentos turi daug privalumų. Medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinės lentos klientams patinka dėl savo tvirtos struktūros, joms nekenkia saulė, UV spinduliai, lietus ar sniegas.

Plastikinės terasos privalumai:

  • lengvas įrengimas;
  • didelis panašumas į medines terasines lentas;
  • neslystantis paviršius;
  • atsparumas drėgmei;
  • atsparumas UV spinduliams;
  • nereikalauja daug priežiūros.

Plastikinės terasos trūkumai

Nors terasinių lentų pasirinkimas renkantis montuoti medines terasines lentas ar plastikines terasines lentas yra labai individualus pasirinkimas, tačiau visada prioritetas išliks ilgaamžiškumas ir pojūtis, emocija, kurią mums suteiks nauja laisvalaikio praleidimo zona-terasa.

Nekokiškos plastikinės (WPC) terasos pavyzdys. Klientai susisiekė su ,,MM Statyba” norėdami atsinaujinti terasą.

Jei pasirenkamos pigios, nekokybiškos, plonos terasinės lentos, kokybė gali nepatenkinti lūkesčių. Terasinės lentos gali greičiau prarasti savo pirminę išvaizdą, t.y. greičiau nublukti, prarasti spalvą, medžiaga pradėti irti, sulūžti, pradėti skilinėti, išsikraipyti.

Svarbu atkreipti dėmesį ir į karkasą, nes terasos konstrukcijos ilgaamžiškumas priklauso ir nuo jo. Jei montuojamos kokybiškos, brangios terasinės lentos, tada karkas turėtų būti taip pat atsparus. Tokiu atveju patariame rinktis metalinį karkasą.

Daugiau informacijos galite rasti https://www.mmstatyba.lt/straipsniai/

Taip pat visada galite kreiptis į ,,MM Statyba“ pasikonsultuoti  tel. 8 647 75 607 arba el. paštu info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai