Žiemos metas gali mus ne tik džiuginti smagiomis pramogomis, žiemiškais vaizdais, tačiau ir sukelti gana nemažai problemų.

Nors terasos priežiūra dažniausiai susirūpiname tik pavasarį prieš prasidedant šiltajam  sezonui ar rudenį, kai reikia paruošti terasą  vėlyvam rudeniui žiemai, tačiau norint, kad terasa ar stogine galėtumėte džiaugtis tikrai ilgą laiką, tad patartina prižiūrėti, skirti dėmesio ir žiemos metu. Priežiūra ypatingai svarbu, kai turime tokią gražią ir snieguotą žiemą kaip šį sezoną.

Darbai, kuriuos reikia atlikti dar prieš žiemos sezoną

Dar prieš žiemos sezoną svarbu atlikti terasos paruošimo šaltajam sezonui darbus. Kad vanduo, ledas šaltuoju metų laiku padarytų mažiau žalos, patartina atlikti šiuos darbus:

 • nuplauti;
 • nušlifuoti;
 • impregnuoti terasos lentas.

Tokią procedūrą reikėtų pasidaryti du kartus į metu – rudenį ir pavasarį.

Impregnantas atlieka medienos ,,pamaitinimo” funkciją, atnaujiną terasos medieną. Impregnavimas alyva užtikrina geresnę terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo, o taip pat užkerta kelią  pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas- paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio.

Kai terasa nuplauta ir visos vietos kur gali kauptis drėgmė, susidaryti pelėsis ar pažaliavimas yra išvalytos, tada labai gerai medieną impregnuoti alyva. Alyvą reikia tepti tik vienu sluoksniu, papildomas kiekis, perteklius neduoda jokios naudos.

Taip pat jei terasos nusprendėte nenaudoti žiemos sezono metu, ant terasos geriausia nepalikti jokių daiktų. Nes jei paliekate daiktus, tokius kaip lauko baldai, kepsninės, ar kitus einamuoju sezonu nereikalingus daiktus, tada  visada yra rizika, kad tose vietose, kur sukrauti daiktai, labiau kaupsis vanduo. Jei galimybės daiktų išnešti neturite, tada reikėtų juos pakelti aukščiau, kad terasa galėtų vėdintis. Negalima terasos dengti dangalais, plėvelėmis, nes mediena turi „kvėpuoti“. Uždengus, kaupiasi drėgmė, greičiau pradeda susidaryti puvimo procesai.

Svarbiausi terasos, stoginės priežiūros darbai žiemą

 • Ant terasos nelaikyti lauko baldų, nereikalingų daiktų.
 • Nuo terasos ir stoginės nuvalyti sniegą. Ypač, kai yra atlydys.  

Medinės terasų lentos yra „jautresnės“ temperatūros svyravimui ir drėgmei, todėl tai gali turėti įtakos drėgmės susidarymui, kaupimuisi, o tai nėra itin gerai ir gali turėti įtakos jūsų terasos ilgaamžiškumui!

Svarbu atkreiptį dėmesį kaip teisingai, nepažeidžiant terasos reikėtų nuvalyti terasą.

 • Terasos valymui naudokite plastikinį kastuvą, o ne metalinį arba tiesiog nuvalykite sniegą su šluota, kad nepažeistumėte terasos.
 • Valykite lentas pagal jų kryptį, kad sumažintumėte įbrėžimų tikimybę.
 • Netrupinkite mechaniškai ledo.
 • Nuo stoginės nuvalykite sniega šluota, kad nepažeistumėte dangos, apžiūrėkite ir nudaužykite varveklius, jei tokių yra, nes krisdami ne tik gali pažeisti terasą, bet yra pavojingi ir žmonėms.
 • Jei naudojate chemines priemones ledui, sniegui tirpdyti, rinkitės atsakingai, naudokite tik specialias, būtent kokrečiai medienai ar plastikui skirtas priemones.
 • Nepilkite smėlio, žvyro ant terasos slydimo sumažinimui. Tokios priemonės braižo terasines lentas.

Kiti straipsniai