Kai pradedame ruoštis šiltajam metų sezonui, pradedame galvoti ir apie jaukią polsio zoną lauke, kurioje dažniausiai būna sumontuota terasa. Svarstydami kokią terasą pasirinkti, kokia mums labiausiai patiktų, dažnai užmirštame kertinius aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, ypač jei terasą nusprendėte įsirengti patys. Vieni svarbiausių aspektų, tai terasos pagrindo paruošimas ir terasos karkasas.

Pagrindo paruošimas

Įsirengiant terasą labai svarbu pasiruošti pagrindą , kuris gali būti betoninis, išklotas trinkelėmis, naudoti juostiniai pamatai, pamatų poliai ir kita. Labai svarbu įsitikinti, kad po terasa nesikauptų vanduo.  Tačiau, jei numatytoje vietoje ši situacija neišvengiama, tada ruošiant terasos pagrindą,  galima padaryti nedidelį nuolydį, kurio dėka vanduo nesikaups po terasa.  Pati terasa, montuojama be nuolydžio, o jos išlyginimui galima naudoti reguliuojamas atramas, gumines tarpines, plastikinius pjedestalus.

Karkasas  gali būti viengubas arba dvigubas. Tad kyla klausimas, kokiomis sąlygomis geriausia rinktis vieną ar kitą variantą? Jeigu montuojant terasą reikalinga gręžti polius, tada montuojama dvigubo karkaso terasa. Tačiau ant paruošto pagrindo galima naudoti ir viengubą karkasą, tačiau reikia atsižvelgti į terasos nuolydžius.

Terasos karkaso įrengimui naudojama mediena dažnai veikiama drėgmės, todėl karkaso montavimui dažniausiai naudojame vakuuminiu būdu impregnuotą medieną, kuri yra specialiai paruošta lauko sąlygoms. Ką reiškia vakuuminis imregnavimas? Tai, kai mediena yra dedama į specialias kameras ir vakuumo būdu į medieną yra spaudžiamas impregnantas. Naudojant tokį būdą, mediena pasisavina imregnantą ir tampa atspari aplinkos veiksniams – vandeniui, pelėsiui ir pan.

Svarbu, kad terasos matmenys būtų pakankamai dideli, o sujungimai tvirti. Visos metalinės tvirtinimo priemonės ir reikmenys, tokie, kaip vinys, varžtai, sraigtai ir kampuočiai, turi būti pagaminti iš nerūdijančio plieno ar cinkuoti, kad medžiagos nepradėtų rūdyti.

Maumedžio medienos masyvo karkasas

Maumedis priskiriamas kietos medienos kategorijai, o terasoms galima naudoti tik išorės poveikiui atsparią medieną, tad maumedis yra neabejotinai geras pasirinkimas. Tokios medienos karkasas  yra labai atsparus. Mediena yra sakinga, o tai neleidžia medienoje vystytis grybeliams, puviniui. Galima sakyti, jog karkaso medienos impregnuoti nereikia, jis ilgai išlieka nesupuvęs ir tvirtas. Turint sąlytį su vandeniu maumedžio mediena kraiposi ir keičia savo parametrus labai minimaliai. Šios medienos minusas –  dažnai išsilenkia, riečiasi, todėl tvirtinti reikia labai gerais ir tvirtais medvaržčiais. Tad karkasas yra geras, tačiau jį reikia pakankamai gerai sutvirtinti.

Terasos montavimui galima rinktis ir klijuoto maumedžio karkasą.  Karkasas būna lygus, jis nesiraito, o papildomos priežiūros nereikia, tarnavimo laikas ilgas.

Metalinis karkasas

Galima paminėti, kad  bene tinkamiausia medžiaga terasos karkaso montavimui yra metalinis karkasas. Naudojant medines sijas ir lages investicijos ne visada bus optimalios, nes nešančioji karkaso konstrukcija bus pažeidžiama nuo atmosferos poveikio. Tad mes dažnai rekomenduojame rinktis metalinį karkasą, ypač jei kalbame apie WPC terasos montavimą, nes tokios terasos montavimas yra gana brangus ir norisi, kad terasa būtų ilgaamžė.  Po daugelio metų sugalvojus pasikeisti, atsinaujinti medžio-plastiko kompozito terasą, investicijos bus kur kas mažesnės, nes užtekst pakeisti tik terasines lentas.

Metalinis karkasas gali būti kelių rūšių:

  1. Aliuminis. Nereikia priežiūros, nėra labai tvirtas, todėl naudojamas objektuose, kuriuose negali būti itin sunkios konstrukcijos. Norint išlaikyti optimalųkonstrukcijos tvirtumą, medžiagą reikia sudėti tankiau.
  2. Cinkuoto metalo karkasas. Gerokai tvirtesnis nei aliuminis, papildomai apdirbti nereikia. Tačiau tokio metalo ruošiniai yra plonasieniai, todėl svarbu tiksliai apskaičiuoti ir įvertinti būsimas apkrovas ir atramų atstumus, nes metalas yra neelastinga medžiaga, kuri sulinkusi neatsistatys.
  3. Paprasto metalo karkasas . Toks karkasas greitai pradėtų rūdyti, todėl reikėtų dengti gruntu, specialiais dažais).

Plastikinis karkasas 

Jis pakankamai silpnas, tad reikėtų dėti tik ant jau paruošto pagrindo, tokio kaip trinkelių, betono. Kitas variantas – labai tankiai sudėti.

Apie visus sprendimus ,,MM Statyba” specialistų komanda mielai jus pakonsultuos. Iškilus klausimams, kviečiame susisiekti.

Nemokama konsultacija:
Tel. 8645 50 965, el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai