Rusijos sibiro maumedis – medis, turintis išskirtinai retas savybes terasų montavimo procese.

Mediena yra viena labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medienos rūšių, eglę ar pušį ar kita minkštą medį, ilgaamžiškumu lenkianti bent du, tris kartus. Bėgant laikui maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna stiprumo ir atsparumo savybes.

Rusijos sibiro maumedžio atsparumą lemia augimo sąlygos bei specifinis sakų sudėties indeksas. Ekstremaliomis oro sąlygomis, pelkėse ar drėgnoje aplinkoje lėtai augantis medis turi labai siauras rieves ir sutankinta struktūrą, tai padaro medieną kietesnę ir atsparesnę drėgnam poveikiui. Maumedžio medienos sakai yra pasiskirstę tarp medienos plaušų ir veikia kaip antiseptikas, tai saugo terasines lentas nuo drėgmės, grybelių susirgimų, vabzdžių, kenkėjų. Apart cheminio apdorojimo, bėgant laikui, maumedžio medienos terasa išsaugo visas aukštos kokybės terasų savybes.
Maumedinės terasinės lentos naudojamos išorės, lauko darbams be apdorojimo, ilgainiui keičią spalvą, bet savo savybių nepraranda. Sodriai geltona, rusvo atspalvio spalva gali būti išsaugoma naudojant natūralius ūkinius apsauginius aliejus skirtus medienai. Rusijos sibiro maumedis praktiškai nepakeičiamas tuo, kai būna cheminis medinių konstrukcijų apdorojimas  neleistinas, bet būtina užtikrinti atsparumą aplinkos poveikiui, pvz. statant privačias ar didelių matmenų terasas.

Maumedis yra atspari mediena. Terasa turinti drėgno klimato apsaugą. Baltijos šalių stand. reitinge maumedžio medienos terasa priklauso labai atsparių medžio rūšių sričiai, tai vienas iš spygliuočių, dažniausiai registruojamas prie kietų medžių kategorijos su egzotiniais ir pan. kietmedžiais. Todėl maumedžio medienos terasa lieka populiari ir yra puikiai vertinama.

Kitos terasos

    Turite klausimų? Susisiekite