Maumedis yra atspari mediena. Terasa turinti drėgno klimato apsaugą. Baltijos šalių stand. reitinge maumedžio medienos terasa priklauso labai atsparių medžio rūšių sričiai, tai vienas iš spygliuočių, dažniausiai registruojamas prie kietų medžių kategorijos su egzotiniais ir pan. kietmedžiais. Todėl maumedžio medienos terasa lieka populiari ir yra puikiai vertinama.

Maumedžio mediena yra viena iš labiausiai atsparių atmosferos poveikiui medienos rūšių. Eglę, pušį ar kitą minkštą medį ilgaamžiškumu lenkianti bent du, tris kartus. Bėgant laikui maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna stiprumo ir atsparumo savybes.

Būtent maumedžio mediena dažnai yra naudojama sendinta. Sendinimo procesas ne tik suteikia terasinėms lentos sendintą išvaizdą, tačiau suteikia dar daugiau atsparumo. Tokios terasinės lentos taip pat mėgiamos ir dėl mažiau priežiūros reikalaujančios terasos.

Terasinių lentų sendinimo procesui yra naudojam speciali medžiaga -geležies sulfatas, kuris geriausiai tinka maumedžio medienai, nes maumedis turi taninų, su kuriais būtent ir reaguoja geležies sulfatas. Mediena apdorota šia medžiaga įgauna pilkai žalsvą atspalvį.

Padengus medieną geležies sulfato tirpalu, įvyksta reakcija (paprastai per 7 -30 dienų) ir paviršius įgauna pilkšvą atspalvį. Medienos spalva laikui bėgant nekinta, išlieka tos pačios pilkos spalvos. 

Kitos terasos

    Turite klausimų? Susisiekite