Terasų montavimo sprendimų yra įvairių, taip pat ir medienos rūšių, kurios gali būti naudojamos terasų montavime.  Dažnai renkantis medienos rūšį,  svarbu atkreipti dėmesį ir į medienos apdirbimo būdą, technines savybes, struktūrą, atsparumą aplinkos veiksniams.  Pasirinkimas tikrai platus. Taip pat ir kokybės bei kainos amplitudė.

Viena populiariausių medienos rūšių terasų montavime – termo mediena. Kodėl ji neapleidžia pirmumo pozicijų ir kokie svarbiausi medienos privalumai, naudojant ją terasų montavime, apžvelgsime plačiau.

Visų pirma, termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota mediena. Tai reiškia, kad terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes. Mediena tampa itin patvari, sumontavus ją mediena nesitraukia, nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys.  Todėl šios termo medienos terasinės lentos atrodo labai estetiškai ir yra populiarios lauko apdailai bei terasų montavimui.

Medieną apdorojant termiškai nėra naudojami jokie cheminiai preparatai. Medienos techninės savybės tiesiog yra paveikiamos karščiu.

Medienos terminis apdorojimo procesas

Apdorojant medieną termiškai yra suskaidomos medžiagos, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai. Taip pat medienos drėgmė sumažėja  apie  4 – 6 proc., o susitraukusios medžio poros prastai sugeria vandenį, todėl žymiai pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacinės savybės.

Terminio proceso metu iš medienos pasišalina sakai, todėl sumontavus terasą galime būti ramūs, kad terasinės lentos nepradės sakuotis. To tikrai nebus! Galima sakyti, kad termo mediena yra EKOLOGIŠKA, nes iš jos pasišalina taip pat kenksmingos medžiagos, bakterijos.

Termo medienos privalumai

  • Termo mediena yra visiškai išdžiūvusi, sausa mediena, kuri neturi drėgmės savyje, todėl ji taip nesitraukia ir nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys.
  • Taip pat dėl to termo mediena ne taip skilinėja.
  • Mediena neturi sakų, nes sakai ,,išdeginti” medienos apdorojimo proceso metu.
  • Termo mediena ne tik atrodo gražiai, bet tuo pačiu yra ir lengva mediena.
  • Termo medienos terasinės lentos puikiai atlaiko neigiamus aplinkos veiksnius, mediena atspari šalčiui.
  • Apdorota mediena yra ilgaamžė, nes medienoje nebelieka medžiagų, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai ir bakterijos, jos nebegraužia įvairūs vabalai. Terasinės lentos jums atlaikys maždaug 15-20 metų, priklausomai nuo mechaninio dėvėjimosi ir apkrovų.

Daugiau informacijos info@mmstatyba.lt   I 8 647 75 607

Kiti straipsniai