Dažnai klientai teiraujasi apie termo medieną, svarsto apie pasirinkimą tarp termo medienos ir degintos medienos. Klausia apie skirtumus ir panašumus. Todėl norime trumpai apžvelgti šių medienų privalumus ir skirtumus, kad Jums, mieli klientai, būtų lengviau pasirinkti.

Tad kokie termo medienos išskirtinumai?

  • Termo medienos terasinės lentos yra pilnai išdžiūvusi.
  • Šios medienos terasinės lentos nesitraukia, nekeičia savo matmenų, ne taip skilinėja kaip kitos medienos rūšys, nes yra apdorotos karščiu, tai reiškia, kad tampa itin patvarios, pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacija.
  • Mediena neturi sakų, nes sakai „išdeginti” medienos apdorojimo proceso metu.
  • Taip pat ši mediena lengva ir i neprilygstama ten, kur tenka atlaikyti didelius temperatūros ir drėgmės pokyčius.

Termo mediena yra karščiu ir garais apdorota mediena. Dėl išvardintų savybių termo mediena išlieka itin populiari terasų montavime. Apdorojant medieną termiškai yra suskaidomos medžiagos, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai. Taip pat medienos drėgmė sumažėja  apie  4 – 6 proc., todėlžymiai pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacinės savybės. Terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes. Mediena tampa itin patvari, sumontavus ją nesitraukia, nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys.  Įdomu ar taip apdorota mediena sakuojasi? Galime užtikrinti, kad tikrai nesisakuoja. Sakai pasišalina medieną apdorojant. Tad taip paruoštos terasinės lentos ne tik bus ilgaamžės, tačiau nekels rūpesčių, bus lengva prižiūrėti ir malonu ant jų vaikščioti.

Deginta mediena

Kalbant apie degintą medieną, šios medienos terasinės lentos taip pat yra veikiamos karščiu. Medienos deginimo technologija populiari dėl to, kad tarytum „užkonservuoja“ gerąsias medienos savybes, bet ir dėl to, kad medžiui suteikia papildomo atsparumo, tvirtumo bei nepriekaištingos estetikos. Dėl deginimo proceso suteikto ilgaamžiškumo tokia mediena yra vienas geriausių pasirinkimų terasai. Specifinio medienos apdorojimo proceso metu galima išgauti įvairius atspalvius, taip pat mediena po apdorojimo nesisakuoja.

Deginant medieną, atskleidžiami visiškai unikalūs raštai ir tekstūros, užtikrinama apsauga nuo išorės veiksnių bei užtikrinamas praktiškumas.

Skamba labai panašiai? Tikrai nesuklysite pasirinkdami tiek termo medieną, tiek degintą medieną, nes abiem būdais apdorota mediena, paruoštos terasinės lentos yra atsparios, tvirtos, atrodo labai estetiškai ir išskirtinai.  Iš praktinės pusės galime pasakyti, kad skirtumas tarp termo medienos ir degintos medienos terasinių lentų pasirinkimo yra tekstūra ir spalva.  Visos kitos savybės yra tokios pat. Deginat medieną galima išgauti unikalius raštus, tekstūra, taip pat galimos įvairios medienos spalvos. Svarbu atkreipti dėmesį, kad deginta mediena nėra tepi. Pasirinkus degintos medienos terasines lentas, jūs drąsiai galėsite vaikščioti ant terasos.

Mūsų rekomendacija – jūsų pasirinkimas

Vis dar neaišku kurias terasines lentas rinktis?  Mes rekomendruojame tiek termo teraisnes lentas, tiek degintos medienos terasines lentas, nes tai tikrai geras pasirinkimas. Kainų lygis įrengiant terasą su medžiagomis yra toks pat. Šiai dienai 110 eur/m2 (Kauno regione). Tad jums lieka nuspręsti, kurios terasinės lentos atrodo gražiau, estetiškiau ir labiau dera prie jūsų namo fasado ar kieme esančių elementų.

Reikalinga išsamesnė informacija? Susisiekite konsultacijai. Mielai Jums patarsime tel. 8 645 50 965, el. p. info@mmstatyba.lt arba mūsų Facebook paskyroje.

Kiti straipsniai