Tikriausiai dažnai prieš priimdami statybų sprendimą susimąstome ir apie garantiją terasų montavimo medžiagoms bei atliekamiems darbams – terasų montavimui. Apie garantiją medžiagoms, jų kokybės atžvilgiu, tikriausiai nei kalbėti nereikia. Jeigu pasitaiko gamyklinis brokas, visada rasime sprendimą su medžiagų tiekėju ir susidariusi netenkintina situacija bus išspręsta užsakovo nauda. Tačiau kaip viskas vyksta su statybų garantija, o tiksliau kalbant, kokias garantijas užsakovas turi įsirenginėdamas terasą.

Apie tai į kokius punktus bendradarbiavimo sutartyje reikėtų atkreipti dėmesį, o gal net paprašyti, kad būtų įrašyta, kas galėtų atsitikti terasai, su kokiomis problemomis galite susidurti ateityje… apie visa tai pakalėsime plačiau.

Terasos statyba prasideda nuo polių. Jeigu poliai yra betonuojami, jie turėtų būti betonuojami ne mažesniame nei 1 metro gylyje. Polius betonuojant mažesniame gylyje atsiranda tikimybė, kad žiemos metu poliai gali būti ,,iškilnojami“.  Todėl tariantis dėl terasos montavimo su darbų vykdytoju, reikėtų pabrėžti pageidavimą, kad poliai būtų betonuojami ne mažesniame gylyje.

Šlaituose, esant nelygiam sklypo reljefui, poliai turi būti gręžiami net iki 1,5 metro gylyje.

Jeigu terasa yra montuojama, pavyzdžiui, balkone ar ant stogo ir ji montuojama naudojant kojeles, plastikinius pjedestalus, patartina po kojelėmis patiesti papildomai tvirtos dangos, kuri neleistų pažeisti jau esamos balkono, stogo ar kitokio statinio dangos.

Kalbant apie karkaso medieną, ji turi būti impregnuota, negali būti žalias, neparuoštas medis. Impregnuota mediena visada tarnaus ilgiau, statinys bus ilgaamžiškesnis.

Taip pat patartina atkreipti dėmesį ir į terasinių lentų tvirtinimo niuansus. Kaip žinoma, terasinės lentos turi savybę raitytis, ne visos, tačiau dauguma ir tai priklauso nuo medienos paruošimo, aplinkos sąlygų, pačios medienos struktūros savybių.  Todėl terasinės lentos turi būti tvirtinamos kokybiškais medvaržčiais. Nepritvirtinti lentų galai negali būti ilgesni nei 15 cm, nes tada jie taip pat pradės raitytis.

,,Karkaso žingsnis“ (atstumas tarp karkaso antro aukšto lagių) tvirtinant lentas turėtų būti ne didesnis kaip 45-50 cm. Uždėjus terasines lentas, vaikštant lentos turi laikytis stabiliai, grindys nelinguoti.

Karkasas visada geriau laikys jei jis bus montuojamas dvigubas. Ne tik karkaso gyvavimo laikas bus ilgesnis, bet ir visos konstrukcijos, terasos.

Prieš statant terasą visada patartina išsiaiškinti ar montuotojas įsipareigoja jums  atsakyti už montavimo darbų klaidas ir jas pataisyti atsiradus reikalui, taip pat už kokius tiksliai montavimo darbus atsako, kaip vyks tarpininkavimas su medžiagų tiekėju, jei medžiagos bus brokuotos.

Turime ilgametę montavimo darbų atlikimo patirtį, todėl visa pateikiama informacija yra paremta atsižvelgiant į patirtį montuojant terasas, stogines ir kita. Jei turite klausimų, prašome kreiptis. Mielai pakonsultuosime medinių, plastikinių (wpc) ar kito tipo terasų, stoginių montavimo klausimais.

Kiti straipsniai