Svarstote ir nežinote kokius tvirtinimo elementus pasirinkti terasos karkasui, skirtingų terasinių lentų montavimui? Štai keletas patarimų renkantis tvirtinimo elementus ar sprendimus.

Kalbant apie karkso medienos tvirtinimą, labai svarbu rinktis specialius konstrukcinius medvaržčius, nes medis turi savybę skilti, todėl svarbu nepalikti tarpų tarp medienos, stipriai ją sutvirtinti. Jei karkaso mediena yra tvirtinama prastesnės kokybės, ne tokiais tvirtais medvaržčiais, tada medis raitydamasis ir traukdamasis gali lengvai juos nulaužti, o taip pat gali netinkamai, ne taip tvirtai tarpusavyje sutvirtinti medieną. Todėl atsiradusiame tarpelyje gali kauptis vanduo, atsirasti medienos girgždesys.

Medvaržčiai taip pat turi būti atitinkamo ilgio ir storio, kad nebūtų per trumpi ir įsisuktų į medieną per visą jos storį taip tinkamai sutvirtindamas. Terasos montavimui naudojant netinkamo storio medvaržčius mediena gali skilti, todėl patartina prieš tai išsigręžti skylutę ir tik po to pilnai įsukti medvaržtį.

Terasinių lentų tvirtinimui svarbu rinktis kokybiškus, tvirtus nerūdijančio plieno medvaržčius, kurie būtų atitinkamo ilgio ir storio, tinkami būtent konkrečiai medienos rūšiai tvirtinti.

Yra atvejų, kai skirtingoms terasinėms lentoms tvirtinti galimi keli tvirtinimo būdai. Tokiu atveju, tvirtinimo būdą, medžiagas klientas gali rinktis pats, atsižvelgiant į kainą ar estetiką. Jei terasinių lentų tvirtinimui rekomenduojamas konkretus tvirtinimo elementų sprendimas, tada atsižvelgiant iš praktinės pusės, mes visada patarsime, kuris variantas jums bus ilgaamžiškesnis ir patikimesnis.

Maumedžio medienos terasinių lentų tvirtinimas

Maumedžio medienos terasinių lentų tvirtinimui rekomenduojama rinktis tvirtinimą iš viršaus, nenaudoti paslėpto virtinimo sprendimo. Rinktis tik tvirtus nerūdijančio plieno C2 ar A4 klasės medvaržčius. Nes maumedis yra ta mediena, kuri labiausiai raitosi, lankstosi. Todėl rizikuoti šiuo atveju nepatariame  ir rinkis tik siūlomą sprendimą.

Pušies, eglės medienos terasinių lentų tvirtinimas

Pušinėms ir termo terasoms įrengti, taip pat eglės medienos, degintos medienos tvirtinimui galima rinktis tvirtinimą iš viršaus ir paslėpto tvirtinimo būdus. Vienas iš jų yra CAMO tvirtinimas – nematoma (paslėpta) terasos tvirtinimo sistema. Frezavus terasinių lentų šonus galimas lentų tvirtinimas specialiais laikikliais. Nes ši mediena yra jau apdorota, lankstesnė, todėl ne taip Skyla ar raitosi.

CAMO terasos medsraigčiai sukuria gražų, nes tarsi būna paslėpti lentos krašto briaunose. Šių medvaržčių montavimas yra lengvas, jie tarsi pritraukia lentą tiesiai prie gulekšnių, taip užtikrindami minimalų jos judėjimą. Labai svarbu, kad montuojant terasą ir naudojant šio tipo medsraigčius nereikia pragręžti skylių (nebent tvirtinant egzotinę medieną).

Egzotinės medienos terasinių lentų tvirtinimas

Egzotinė mediena yra labai atspari aplinkos poveikiu ir, galima sakyti, nesiraito, todėl šios medienos terasines lentas montuojant terasą galima tvirtinti ir iš viršaus, naudojant medvaržčius su mažomis galvutėmis arba naudoti paslėpto tvirtinimo sistemą.

Tačiau yra egzotinės medienos rūšių, kurios skyla. Tvirtinant naudojant paslėpto tvirtinimo sistemą, gali atskilti terasinių lentų kampai, todėl visada verta pasitarti prieš montuojant terasą.

Plastikinių terasinių lentų tvirtinimas

Tuščiavidurės plastikinės lentos montuojant terasą tvirtinasi tik su laikikliais iš šonų. Vienintelis pilnaviduris plastikas dar gali būti tvirtinamas iš viršaus. Jei įsirenginėjate pilkos spalvos terasą, galite rinktis medvaržčius su atitinkamos, pilkos spalvos galvutėmis, plonais medvaržčiais. Tokiu atveju, medvaržčiai bus beveik nepastebimi. Tačiau dažniausias pasirinkimas plastikinės terasos tvirtiniui pasirenkamas naudojant laikiklius.

Kiti straipsniai