Medinė terasa, tai tikras rojaus kampelis, suburiantis šeimą pietums, arbatos pertraukėlei ankstyvą pavasarį ar saulėtą rudenį ir net žiemą. Tačiau, praėjęs šiltasis sezonas virto tik maloniais prisiminimais. Terasos išvaizda ir ilgaamžiškumas yra labai svarbu. Juk norime terasą turėti ir ja džiaugtis ne vienerius metus. Todėl tinkama terasos priežiūra yra būtina. Ką daryti, kad per žiemą terasa neprarastų savo estetinės išvaizdos ir atrodytų tokia pat nauja? Aptarsime keletą aspektų, kurie padės jums lengviau prižiūrėti terasą.

Inventoriaus sandėliavimas

Pirmas žingsnis, tai būtų daiktų sandėliavimas. Patartina nepalikti terasoje žiemoti lauko baldų, kepsninių, vazonų, tekstilės gaminių ir kitų aksesuarų, kurie tarnavo terasoje vasarą, nes visada yra rizika, kad tose vietose, kur sukrauti daiktai, kaupsis vanduo.

Terasos dengimas

Ar būtina terasą dengti specialiais dangalais, kad išlaikytų nepakitusią išvaizdą? Tikrai, ne. Nes mediena turi „kvėpuoti“. Uždengus, kaupiasi drėgmė, gali greičiau pradėti pūti lentos. Terasą galima naudoti ir šaltuoju sezonu, nepriklausomai nuo to ar terasa turi stoginę ar ne. Medinės ar medžio – plastiko kompozito terasos grindų dangos dengti nerekomenduojame. Uždengta mediena nekvėpuos, tarp dangalo ir terasos kaupsis drėgmė, todėl terasa gali pradėti pūti, joje gali atsirasti pelėsis. Visos ,,MM Statyba“  naudojamos terasoms įrengti įvairių rūšių lentos yra impregnuotos arba apdorotos termiškai, todėl yra atsparios šalčiui ir drėgmei.

Terasos plovimas

Kad ir kokios kokybiškos medžiagos buvo naudojamos įrengiant terasą, tačiau vis tiek reikalinga bent minimali priežiūra. Norint atsikratyti nemalonių dėmių, pelėsio, samanų  nuo terasos paviršiaus, jas reikia nuplauti. Šis žingsnis padės ne tik palaikyti švarą, bet ir pasirūpinti terasos apsauga, kad ji kuo ilgiau tarnautų ir neįsisenėtų dėmės. Patartina terasą plauti su specialiais plovikliais, kurie pritaikyti terasinėms lentoms. Į pagalbą pasitelkiant vandenį ir šepetį, kad geriau nusivalytų nešvarumai. Svarbiausia išvalyti sunkiai prieinamas vietas. Jeigu yra matomi atsilaisvinę medvaržčiai, reikėtų juos priveržti, sutvirtinti terasą, kad nebūtų jokių tarpelių, kuriuose galėtų kauptis vanduo. Jei reikalinga, medvaržčius pakeičiame naujais.

Terasos impregnavimas

Dažniausias klientų užduodamas klausimas įrengiant terasą – kiek kartų per metus ir kada reikia impregnuoti lauko terasos lentas? Šiltuoju sezonu terasos, ypač tos, kurios yra atviros be stogo, būna veikiamos kaitrios saulės, stipraus lietaus, vėjo, todėl alyva natūraliai šiek tiek nusidėvi. Todėl labai pravartu terasą nutepti impregnantu, kuris ,,pamaitintų“ atnaujintų terasos medieną. Patartina terasą impregnuoti pavasarį ir rudenį, tačiau jeigu terasa buvo prižiūrima reguliariai kasmet, pavyzdžiui kelerius metus iš eilės, tokios terasų lentos gali būti pakankamai prisodrintos alyvos, tad žiemos sezonui turės apsaugos sluoksnį. Todėl galima išvengti rudens sezono alyvavimo ir sutaupyti papildomų pinigų. Alyvą rekomenduojama tepti tik vienu sluoksniu, papildomas kiekis, perteklius neduoda jokios naudos. Impregnavimas alyva užtikrina geresnę terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo, užkerta kelią pelėsio ar grybelio atsiradimui, taip pat paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio. Terasos stoginė, taip pat padeda papildomai apsaugoti nuo išorinių veiksnių, tokių kaip lietus, sniegas, UV spinduliai. Todėl, jeigu tokios dar neturite, tai patariame apsvarstyti šią galimybę.

Priežiūra žiemos metu

Tinkamai paruošus terasą šaltajam sezonui, atlikus visus ankščiau minėtus darbus, terasos papildomai prižiūrėti nereikia. Jeigu žiemą daug sniego, jį vertėtų nuo terasos reguliariai nukasti. Svarbu paminėti, kad nevalia gramdyti ledo ar sušalusio sniego, nes taip galima pažeisti ir alyvos sluoksnį. Viena didžiausių klaidų, kurias daro terasų savininkai – netinkamai valomas sniegas.

Kaip teisingai valomas sniegas nuo terasos?

  1. Nenaudokite metalinio kastuvo, kad nepažeistumėte terasos. Patartina rinktis plastikinį kastuvą, o jei sniego danga nedidelė, nušluokite su šluota.
  2. Valykite lentas pagal jų kryptį, o ne skersai, kad sumažintumėte įbrėžimų tikimybę.
  3. Nenaudokite ledo tirpiklių. Kad nesukeltumėte metalinių dalių korozijos.
  4. Ant terasos lentų nereikėtų barstyti smėlio – jo dalelės gali subraižyti dangą.

Tai tik bendro pobūdžio rekomendacijos, kurios gali jums padėti, tačiau kiekviena terasa yra individuali ir gali reikalauti skirtingos priežiūros. Patariame terasos priežiūros darbus atlikti dukart per metus, tačiau jeigu tokios galimybės nėra, vieną kartą metuose skirti daugiau laiko terasos priežiūrai tikrai būtų naudinga.

Jei turite papildomų klausimų, mielai jums padėsime. Kviečiame susisiekti tel. 8 6 47 75 607 arba el. paštu info@mmstatyba.lt ir atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

Kiti straipsniai