Terasos išvaizda ir ilgaamžiškumas yra labai svarbu. Juk norime terasą turėti ir ja džiaugtis kuo ilgesnį laiką. Todėl tinkama trasos priežiūra yra būtina. Terasa žiemą dažniausiai kenčia ne nuo šalčio, tačiau nuo drėgmės sankaupų, kurios atsiranda, kai terasa nėra dengiama stogine ar yra apkrauta daiktais. Terasa veikiama nepalankių orų sąlygų gali pradėti prarasti savo spalvą, patamsėti, atsiradus puvėsiui, gali pradėti pūti ar įtrūkinėti. Tačiau terasą prižiūrint, jos neapleidžiant, visa to galima išvengti. Sezoniškai terasą reikia aliejuoti -impregnuoti, pašveisti patamsėjusias vietas, jei yra matomos, sutvirtinti terasą.

Jeigu terasa nėra dengta stogine ir ant terasos prisninga, rekomenduojama sniegą reguliariai nuvalyti. Dėl didelio svorio lentos gali netgi įlūžti ar pradėti skeldėti, tačiau jeigu neleisite kaupti dideliems sniego kiekiams, tikrai nieko blogo neatsitiks.

Tersos paruošimas žiemos sezonui prasideda nuo techninių aspektų

Pradedant terasos atnaujinimo darbus, terasą reikalinga nuplauti. Tai atliekame į pagalbą pasitelkiant vandenį, specialią chemiją ir šepetį, kad geriau nusivalytų nešvarumai, pelėsis, samanos ir kita. Naudojamą chemiją skiedžiame su vandeniu ir iššveičiame visą terasą, svarbiausia išvalyti sunkiai prieinamas vietas, t.y. aplink varžtus, ar kur terasa pažeista pelėsio, pažaliavusi.

Jeigu yra  matomi atsilaisvinę medvaržčiai, pakilę jų galvutės, reikėtų medvaržčius priveržti, sutvirtinti terasą, kad terasinės lentos būtų gerai pritvirtintos, ir kad nebūtų jokių tarpelių, kuriuose galėtų kauptis vanduo. Jei reikalinga, medvaržčius pakeičiame naujais.

Terasos impregnavimas

Esant geresniam orui, sausesnei dienai, būtų labai pravartu terasą nutepti impregnantu. Net bespalvis impregnantas labai tiktų, nes jis ,,pamaitintų”, atnaujintų terasos medieną.

Kai terasa nuplauta ir visos vietos kur gali kauptis drėgmė, susidaryti pelėsis ar pažaliavimas yra išvalytos, tada labai gerai medieną impregnuoti alyva. Alyvą reikia tepti tik vienu sluoksniu, papildomas kiekis, perteklius neduoda jokios naudos.

Impregnavimas alyva užtikrina geresnę terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo, o taip pat užkerta kelią  pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas- paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio.

Jeigu planuojate statyti stoginę ar turėjote tokių minčių, rudens metas yra puikus laikas suplanuoti ir gyvendinti  stoginės įrengimą. Įrengus stoginę, papildomai galėsite apsaugoti terasą nuo išorinių veiksnių, tokių kaip lietus, sniegas, UV spindulių.

Taip pat jei terasos nusprendėte nenaudoti žiemos sezono metu, ant terasos geriausia nepalikti jokių daiktų. Nes jei paliekate daiktus, tokius kaip lauko baldai, kepsninės, ar kitus einamuoju sezonu nereikalingus daiktus, tada  visada yra rizika, kad tose vietose, kur sukrauti daiktai, labiau kaupsis vanduo. Jei galimybės daiktų išnešti neturite, tada reikėtų juos pakelti aukščiau, kad terasa galėtų vėdintis.

Jokiais būdais negalima terasos dengti dangalais, plėvelėmis, nes mediena turi „kvėpuoti“. Uždengus, kaupiasi drėgmė, greičiau pradeda susidaryti puvimo procesai.

Terasa galima pilnai naudoti ir šaltuoju metų sezonu, tad jos specialiai dengti ar palikti nenaudojamą tikrai nereikia.

Jeigu terasą impregnuojate kartą metuose, tuomet impregnavimą-aliejavimą atlikti pavasarį. O rudens metu, ruošiantis žiemai, terasą sutvirtinti, nuvalyti ir pašalinti ant jos visus esamus daiktus, kad nebūtų galimybės kauptis drėgmei atitinkamose vietose.

Mūsų rekomendacija terasos priežiūros darbus atlikti dukart metuose, t.y. pavasarį ir rudenį, tačiau jeigu tokios galimybės neturite, vieną kartą metuose skirti daugiau laiko terasos priežiūrai tikrai būtų pravartu, siekiant kuo ilgiau terasą išlaikyti gražią ir tvirtą.

Jei turite klausimų, į kuriuos neatsakėme šiuo straipsniu, mielai kviečiame susisiekti el.p. info@mmstatyba.lt ir atakysime į visus Jums rūpimus klausimus.

Kiti straipsniai