Artėja pavasaris ir turbūt ne vienam kyla klausimų kaip reikės sutvarkyti terasą, paruošti ją šiltajam sezonui. Pateikiame esminius patarimus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir kaip paruošti terasą naudojimui.

Pirmas darbas -terasos paruošimas, valymas

Terasos atnaujinimo darbai prasideda nuo techninių aspektų. Pirmiausia reikalinga mechaniškai sutvarkyti terasą- patikrinti visus medvaržčius, juos priveržti, sutvirtinti terasą, kad terasinės lentos būtų gerai pritvirtintos. Jei reikalinga, medvaržčius pakeičiame naujais.

Pradedant terasos atnaujinimo darbus, terasą reikalinga nuplauti, nušveisti pajuodavimus, pažaliavimus. Kaip galabinę priemonę galite naudoti specialias priemones terasos valymui. Tai atliekame į pagalbą pasitelkiant vandenį , specialią chemiją ir šepetį. Kalbant apie chemiją, kurią reikia rintis terasos atnaujinimui. Šį darbą atlikti yra itin tinkamas laikas, nes terasa pakankamai šlapia ir visi nešvarumai turėtų nusivalyti gana lengvai. Naudojamą chemiją skiedžiame su vandeniu ir iššveičiame visą terasą, svarbiausia išvalyti sunkiai prieinamas vietas, t.y. aplink varžtus, ar kur terasa pažeista pelėsio, pažaliavusi.  Iššveitus terasą, paliekame ją džiūti ant saulės keltui dienų.

Medinės terasos impregnavimas

Medienos impregnavimas, padengimas yra labai svarbu. Bet svariausia pasirinkti geras, kokybiškas medžiagas. Mediena patartina dengti medžiagomis, kurios geriasi tiesiai į  medį ir nepalieka dengiamojo sluoksnio pertekliaus, plėvelės.

Atliekant terasos impregnavimą negalioja taisyklė tepti kuo daugiau ar kuo daugiau – tuo geriau. Impregnuojančią medžiagą reikia tepti tik vienu sluoksniu. Kodėl? Nes terasinės lentos pasisavina medžiagos tiek, kiek joms reikia, o visa kita bus tiesiog perteklius, kuris vėliau gali pradėti luptis, skilinėti.

Impregnuoti terasos nepatariama esant karštai dienai, ypač jei terasa yra apšviesta tiesioginių saulės spindulių, nes impregnantas pradės džiūti medienai net nespėjus pasisavinti reikiamo medžiagos kiekio. Taip pat, kai diena lietinga, lauke drėgna, patartina terasos impregnavimo darbus atidėti kitam kartui, nes kai mediena šlapia, ji impregnanto nepasisavins.

Alyva  užtikrina stiprią terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo. Taip pat užkerta kelią  pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas, kad  ji paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio. Alyva yra pagaminta vandens pagrindu,  todėl draugiška aplinkai.  Jeigu norima atgaivinti spalva, tada galima į natūralios spalvos alyvą įdėti norimos spalvos pigmento ir dengti terasą. Alyvą net galima maišyti tarpusavyje, norint išgauti atitinkamą spalvą, jei siūlomoje paletėje nerandate sau patinkančios.

Jeigu turite klausimų dėl terasos atnaujinimo darbų, montavimo darbų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt I 8 6 47 75 607

Kiti straipsniai