Dažniausiai naudojamas terasos pagrindas – gręžiami ir betonuojami poliai ir ant jų yra tvirtinamas karkasas. Kitas variantas – sraigtiniai poliai, kurie yra idealus variantas esant minimaliam įšalui, žiemos metu. O plastikiniai pjedestalai – geras pasirinkimas, kai terasa montuojama tokiose vietose, kur šiek tiek skiriasi aukštis ir reikia išsilyginti plokštumą.

Gręžiami ir betonuojami poliai

Dar kitaip šį pagrindą terasai galime pavadinti tvirtu ir ilgaamžiu. Polius rekomenduojama  gręžti į žemę apie 0,8 – 1,2 m. Polių sutvirtinimui dažniausiai įbetonuojamas metalinis cinkuotas sraigtas, kuris tarnauja karkaso pritraukimui.

Labai dažnai tenka susidurti su situacija, kai terasos vietoje yra pravestos komunikacijos, todėl gręžti ir betonuoti polius tampa nesaugu, galima pažeisti po žeme esančius laidus ar kitas komunikacijas. Tokiu atveju sprendimas – sutankinti gruntą (taip pat kaip ruoštume pagrindą trinkelėms), tada dėti pjedestalus, šaligatvio plyteles ir montuoti karkasą. Naudojant šį sprendimą nepažeidžiamos komunikacijos, esančios po gruntu.

Plastikiniai pjedestalai

Tai reguliuojamos atramos, kurios sąlyginai atlieka terasos pagrindo funkciją. Pjedestalai itin gerai pasitarnauja, kai terasa įrenginėjame balkone, ant stogo, kai leistinas terasos aukštis yra labai minimalus, terasa montuojama ant trinkelių ir pan., ar kai terasa montuojama tokiose vietose, kur šiek tiek skiriasi aukštis, jomis lengva išsilyginti plokštumą.

Ant žemės tokia sistema, kai iškasamas gruntas, užpilamas skaldos sluoksnis, ji sutrombuojama, stabiliam pagrindui pasiekti panaudojamos šaligatvių plytos (jos sąlyginai nebrangios) ir ant jų montuojami pjedestalai, naudojama tada, kai po terasa daug (arba mažai, bet neaišku kurioje vietoje) svarbių komunikacijų ir gręžiant polius yra tikimybė jas pažeisti. Kitu atveju tokia sistema neapsimoka, nes yra brangesnė nei gręžtiniai betoniniai poliai.

Sraigtiniai poliai

Sraigtiniai poliai – alternatyva betoniniams poliams. Tai yra vienas iš itin greitų būdų suformuoti terasos karkaso atramas.  Vienas geriausių dalykų, kad su sraigtiniais poliais galima dirbti skirtingais metų laikais.

Atliekant terasų montavimo darbus rekomenduojame „U“ tipo sraigtinius polius, kurių matmenys gali būti: 70x100x900 arba 70x100x1000.  Tad grįžtant prie terasos įrengimo, kai pasirinktoje vietoje po gruntu yra gana nemažai komunikacijų, sraigtiniai poliai taip pat dažnai naudojami. Šis variantas pasirenkamas kaip vienas iš saugesnių, kai reikia išvengti komunikacijų pažeidimo, tačiau kaip saugiausias išlieka pirmasis variantas, kai tiesiog sutankinamas, paruošiamas gruntas terasos montavimui.

Daugiau informacijos apie terasos pagrindo paruošimą ir skirtingus karkasus galite rasti čia https://www.mmstatyba.lt/terasos-pagrindas-ir-tinkamo-karkaso-pasirinkimas/

Apie visus sprendimus ,,MM Statyba” specialistų komanda mielai jus pakonsultuos. Iškilus klausimams, kviečiame susisiekti.

Nemokama konsultacija:
Tel. 8647 75 607, el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai