Kai renkamės statyti terasą, pirminis žingsnis, kurį apgalvojame, tai terasos medžiagiškumas, t.y. ar terasa bus medinė ar plastikinė. Tada galvojama apie terasinių lentų pasirinkimą. Įsirengiant tiek medinę, tiek plastikinę terasą yra galybė aspektų į ką reikia atkreipti dėmesį, užtikrinti, kad terasa, jos konstrukcija būtų ilgaamžė. Ir nors terasinės lentos atrodo esminis pasirinkimas, tačiau taip nėra. Karkasas taip pat turi didelę reikšmę. Šiame straipsnyje norime Jums pristatyti terasinių lentų pasirinkimą, pakalbėti apie jų ilgaamžiškumą.

Terasinės lentos

WPC terasa

Tai medžio ir plastiko mišinio WPC terasinės lentos puikiai tarnauja daugiabučių namų ir namų balkonų grindims įrengti. Taip pat dažnas pasirinkimas terasai įrengti.

Labai svarbu renkantis WPC tersines lentas atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Kuo daugiau medienos, tuo terasinės lentos yra kokybiškesnės ir geresnės.  Kita medžiaga sudėtyje yra plastikas, kuris gali būti gaminamas specialiai terasinėms lentoms arba gaminamas iš perdirbamų medžiagų. Pastarasis variantas nėra geriausias pasirinkimas.

Kitas svarbus aspektas, tai ar terasinės lentos yra tuščiavidurės, ar pilnavidurės. Pilnavidurės WPC lentos yra ženkliai geresnės. Jos yra ilgaamžiškesnės, tarnavimo laikotarpis ilgesnis.  Lentos geriau išlaiko savo struktūra, ne taip greitai skyla, keičia savo matmenis (traukiasi ar plečiasi). Kuo WPC lenta yra storesnė – tuo geresnė, tvirtesnė.

Daugelis gamintojų kokybiškoms WPC terasinėms lentos suteikia net iki 25 metų.

Vakuuminiu būdu impregnuota terasa

Aukštos kokybės vakuuminiu metodu impregnuota terasos mediena – pušis, eglė ir kitos pjautinės medienos statybinės medžiagos yra skirtos lauko medinių terasų statybai, todėl išlieka ilgus metus apsaugotos nuo aplinkos poveikio.

Giluminis medienos impregnavimas nepakeičiamas tuomet, kai mediena-terasa yra po atviru dangumi, nėra dengta stogine, nuolat veikiama drėgmės, saulės ar turi kontaktą su žeme. Giluminis impregnavimas medienai suteikia itin stiprų antiseptinį poveikį ir net veikiant patiems agresyviausiems atmosferos, todėl tokia terasa jums tarnaus apie 15 – 20 metų, esant palankesnėms sąlygoms ir dar ilgiau. Didžioji dalis mūsų klientų taip pat renkasi giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotą medieną – pušį, nes pripažįsta, kad  giluminis medienos impregnavimas yra pati efektyviausia šiuo metu esanti impregnavimo technologija.

Termo medienos terasa

Termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota mediena. Tai reiškia, kad terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes. Mediena tampa itin patvari, sumontavus ją mediena nesitraukia, nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys. Todėl šios termo medienos terasinės lentos atrodo labai estetiškai ir yra populiarios lauko apdailai bei terasų montavimui.

Termo mediena yra visiškai išdžiuvusi, sausa mediena, kuri neturi drėgmės savyje, todėl ji taip nesitraukia ir nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys. Taip pat dėl to termo mediena ne taip skilinėja, neturi sakų, atrodo gražiai, puikiai atlaiko neigiamus aplinkos veiksnius, mediena atspari šalčiui.

Termo lentos ne tik ekologiškos, bet ir natūraliai atsparios medgraužiams ir puvimą sukeliantiems grybeliams, pasižymi išskirtiniu tvarumu ir stabilumu.

Tokia terasa tarnaus apie 15-18 metų, o jei kasmet uždėsite apsauginį alyvos sluoksnį, tikrai prailginsite terasos tarnavimo laikotarpį ir pagražinsite jos išvaizdą.

Maumedžio medienos terasa

Maumedžio mediena yra viena iš labiausiai atsparių atmosferos poveikiui medienos rūšių. Eglę, pušį ar kitą minkštą medį ilgaamžiškumu lenkianti bent du, tris kartus. Bėgant laikui maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna stiprumo ir atsparumo savybes.

Sibiro maumedis turi  savybes, vertinamas dėl savo ilgaamžiškumo, tvirtumo, grožio. Ši mediena yra viena iš labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medžio rūšių.  Tačiau reikia turėti omenyje, kad terainės lentos gali skilinėti, šerpetoti, raitytis, sakuotis.

Tokia terasa jums tarnaus apie 13-15 metų.

Degintos medienos terasinės lentos

Medienos deginimo technologija populiari dėl to, kad tarytum „užkonservuoja“ gerąsias medienos savybes, bet ir dėl to, kad medžiui suteikia papildomo atsparumo, tvirtumo bei nepriekaištingos estetikos. Deginimo proceso -technologijos metu medis yra deginamas, o vėliau jo paviršius yra nuvalomas ir padengiamas ir impregnuojamas specialia alyva. Tokiu būdu apdorotas medis įgauna savybių, kuriomis negali pasigirti įprasta mediena.

Viena iš labiausiai pastebimų ir dėmesį atkreipiančių medienos savybių, tai vizualinis vaizdas. Deginta mediena įgauna tamsią, sodrią spalvą, išryškėja jos tekstūra, raštas. Taip pat degintos medienos terasa yra ypač atspari. Deginimo procesas užtikrina, kad terasinės lentos bus ilgaamžės, itin atsparios aplinkos veiksniams ne tik dėl deginimo proceso, bet ir dėl draugiškos aplinkai ir žmogui alyvos, kuri impregnuoja, suteikia atsparumo ir paryškina medienos tekstūrą, suteikia atspalvio.

Ši šimtametė technika ypatinga tuo, kad medis tampa atsparus vabzdžiams, puvimui bei ugniai, o svarbiausia – gali tarnauti dešimtmečiais!

Norime pabrėžti, kad terasa prižiūrėdami ir bent kartą į metus ją atnaujindami, t.y. nutepdami impregnantu ar alyva tikrai prailginsite terasos tarnavimo laikotarpį bei pagražinsite jos išvaizdą.

Reikalinga išsamesnė informacija? Susisiekite konsultacijai. Mielai Jums patarsime tel. 8 645 50 965, el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai