Kokiame aukštyje turėtume montuoti terasą? Ar kada susimąstėte apie šį aspektą prieš montuojant terasą?

Terasos montavimas ant grunto

Montuojant terasą ant grunto su stipriausia konstrukcija (betonuojami poliai, dvigubas karkasas, terasinės lentos) patariama, kad minimalus aukštis nuo žemės būtų 23-25 cm.  Tačiau didinti terasos aukštį galite kiek norite, gražiausia kai terasa montuojama skirtinguose aukščio lygiuose.

Montuojant terasą ant grunto, patartina vadovautis viena taisykle – kuo terasa pakeliama aukščiau nuo žemės, tuo ji išliks ilgaamžiškesnė. Tai yra todėl, kad esant atitinkamoms oro sąlygoms, žemė garuoja ir susidaro vandens garai, drėgmė, kuri geriasi į karkaso medieną, o tai medienai neprideda atsparumo. Tad kuo karkasas aukščiau nuo žemės, tuo geriau. 

Karkasą montuoti tiesiai į žemę, ar tiesiog guldyti ant žemės, negalima. Tai labai ženkliai sutrumpina karkaso ir pačios terasos tarnavimo laiką. Tad karkasas būtinai turi būti montuojamas taip, kad būtų pakeltas nuo žemės.

Jeigu reikalingo aukščio 25 cm nėra? Ką tada daryti? Tada atvykstame pas klientą, apžiūrime vietą, kurioje norima montuoti terasą ir bandome rasti geriausią sprendimą, prisitaikyti prie situacijos. kaip variantai, balkiai gali būti guldomi šonu, montuojame juos daug stipresnius, pasirenkame galbūt kitą medieną (keičiame į maumedį, kuris yra stipresnis ar montuojame metalinį karkasą)., tačiau dažniausiai montuojame masyvius medienos balkius ir juos sukame šonu, kad sumažintume jų aukštį, būtinai montuojame dvigubą karkasą, sutvirtiname ir susukame terasines lentas.

Terasos montavimas balkone ar ant stogo

Pati žemiausia terasa dažniausiai būna montuojama balkonuose, kur aukštis terasos montavimui yra labai minimalus. Minimalus terasos aukštis, kai terasą dar įmanoma padaryti yra 5,5 cm

Jeigu terasa montuojama ant stogo ar balkone, tai terasos aukštį labai įtakoja ir nusako koks yra esamų durų ar  vitrininių langų slenksčio aukštis.  Terasa dažniausiai montuojama ir gražiausiai atrodo, kai ji yra pakeliama maksimaliai iki durų slenksčio paliekant vos kelis centimetrus. Taip daroma, kad vaikščiojant iš kambario vidaus į lauką nebūtų juntamas slenksčio aukštis. Tačiau pasitaiko atvejų, kad terasa būna aukštesniame lygmenyje nei  vidaus grindų lygis. Taip atsitinka tada, kai terasa statosi ant esamos palangės. Montuojant terasą reikalinga dėti dar smulkų karkasiuką, kad terasinių lentų galai tinkamai būtų pritvirtinti ir nesiraitytų, tad tokiu atveju, tai šiek tiek paaukština terasą ir ji būna ne žymiai aukštesnė nei vidaus grindys.  

Kada reikalinga ar net būtina montuoti laiptelį?

Jei karkasą pakeliame daugiau nei 25 cm, tokiu atveju reikalinga montuoti ir laiptelį. Terasos aukštį pasirenkant dar didesnį, terasa vizualiai atrodo jau ne taip gražiai.  Todėl mes rekomenduojame terasos aukštį rinktis apie 23-25 cm. Tokiu atveju laiptelis yra nereikalingas ir aplinkui galima sudėti akmenukus, apsodinti žolyte ar kita, atrodys tikrai gražiai.

Jeigu terasa turėtų būti gana aukšta, atsižvelgiant į išėjimo iš namų vidaus į terasą aukštį,  galimas dar vienas sprendimo būdas. Tokiu atveju toje vietoje, kur yra palangė, išėjimas į terasą, montuojamas dar vienas terasos lygmuo (kaip laiptelis ar salelė), kuris  bendrą terasos aukštį pakelia būtent toje vietoje, kur tikslingai reikalinga.

Taigi, statant namą, keliant sklypo aukštį, numatant langų ir durų aukščius, poziciją ir pan.,  terasai turėtų būti paliekama ne mažesnis kaip 23-25 cm aukštis.

Kiti straipsniai