Kokį terasos aukštį pasirinkti terasos montavimui, kad montavimas atitiktų ne tik technologinius, saugumo reikalavimus, bet ir atrodytų gražiai, būtų patogu terasa naudotis?

Terasą visada stengiamės sumontuoti tokiame aukštyje, kad ją būtų galima privesti prie palangės, lango, durų rėmo. Tada būna patogu vaikščioti iš namo ant terasos. Tačiau, jei terasa pakankamai aukšta, aukštis siekia daugiau nei 20-30 cm, tada terasa ne taip gražiai atrodo ir reikalingas laiptelis arba pats terasos išdėstymas pakopomis.

Tad terasą patariame įrengti kuo arčiau žemės ir neviršijant rekomenduojamo terasos aukščio, o jeigu lieka dar nemažas tarpas iki palangės, durų slenksčio, tada sumontuoti papildomą pakopą ties ta vieta. Tačiau pakopos gylis neturėtų būti mažiau nei 5 terasinės lentos, o pakopos plotis turėtų būti per visą vitrinos plotį. Terasa atrodys tikrai estetiškai ir bus patogu panaudoti įrengtą erdvę. Taip sumontavus terasą tampa labai patogu iš visų pusių užlipti ant terasos, nepavojinga vaikams, o taip pat vizualiai atrodo labai gražiai. Norint didesnio patogumo ir komforto, galima daryti laiptelį aplink visa terasą.

Dar vienas ne tik gražus, bet ir patogus sprendimas, kai terasa yra sumontuojama keliais aukščio lygiais. Ant skirtingų pakopų galima susikurti ir skirtingas laisvalaikio praleidimo erdves. Gal tai bus atsisėdimas su pledu ir pagalvėlėmis jūsų svečiams, gal tai bus patogi valgymo zona su lauko baldais, o gal deginimosi zona su gultais. Visą terasos plotą su skirtingų lygių pakopomis galima papuošti augalais, skirtingais dekoro elementais. Toks pasirinkimas nebus standartinis, bus įdomus ir tikrai patogus tiek jums, tiek jūsų šeimai ar svečiams.

Tačiau laiptų, pakopų konstrukcija yra sudėtingesnė ir bendrą terasos kaina šiek tiek padidėja, todėl klientai dažniausiai renkasi pakopą ar laiptelį daryti nedidelę ir tik tam tikroje vietoje. Visgi, jei renkatės montuoti laiptelį, rekomenduojame montuoti ne trumpesnį nei 1,5 m pločio ir ne mažiau nei iš trijų terasinių lentų, kad būtų pakankamai vietos lipant padėti pėdai, o koja nepralystų ir nuliptumėte saugiai. Tad laiptelio gylis turėtų būti ne mažiau kaip 35 cm.

Jeigu terasa yra montuojama ant trinkelių ar aplink terasą yra klojamos trinkelės, laiptelį galite daryti ir iš trinkelių, tai bus ilgaamžiškesnis sprendimas. Tačiau gražiausias sprendimas, kaip ir minėjome anksčiau, sumontuoti laiptelį aplink visa terasą. Šio sprendimo vizualine prasme neatstos niekas.

Daugiau informacijos ir sprendimų galite sužinoti paskambinę mums tel. 8 647 75 607.

Kiti straipsniai