Terasa yra labai svarbi namų dalis, kuri leidžia pasikrauti saulės spindulių, leisti daugiau laiko gryname ore bei turėti jaukų kampelį pasisėdėjimams su artimaisiais. Kadangi terasa turi daug privalumų, norisi ją išlaikyti prižiūrėta ne vienerius metus. Tiek pat kiek teisinga priežiūra, teisingas terasos pasirinkimas yra svarbus žingsnis. Norint, kad terasa būtų ilgaamžė, svarbiausias kriterijus renkantis terasos medžiagą – jos atsparumas aplinkos veiksniams. Šiandienos straipsnyje pristatysime terasas, kurios pasižymi šia savybe.

Giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos terasos lentos

Vienas iš pirmaujančių pasirinkimų  yra giluminiu vakuuminiu būdu impregnuota mediena (pavyzdžiui pušis). Medienos gaminiai pasižymi kokybe, natūralumu ir nesenstančiu grožiu leidžiančiu ją lengvai įkomponuoti į bet kokią aplinką.

Pjautai arba obliuotai pušies ar eglės medienai yra atliekamas A ir AB klasės giluminis impregnavimas, taip ji išlieka daug ilgiau atspari aplinkos veiksniams. Medienos apsaugos priemonėms naudojama: impregnantas Tanalith E-7 (3491), jo sudėtyje yra aktyvios sudedamosios dalys boras, varis, tebuconazolisas, propopiconazolis.

Degintos medienos terasos lentos

Degintos medienos terasos lentos yra ypač atsparios aplinkos veiksniams bei ilgaamžės. Deginta mediena yra atspari drėgmei ir turi unikalią, estetišką išvaizdą.

Medienos deginimo technologija populiari dėl to, kad „užkonservuoja“ gerąsias medienos savybes. Šio proceso metu medžiui yra suteikiama papildomo atsparumo ir tvirtumo. Deginimo proceso – technologijos metu medis yra deginamas, o vėliau jo paviršius yra nuvalomas ir padengiamas ir impregnuojamas specialia alyva. Tokiu būdu apdorotas medis įgauna savybių, kuriomis negali pasigirti įprasta mediena.

Termo medienos terasinės lentos

Termo mediena puikiai atlaiko neigiamus aplinkos veiksnius, yra atspari šalčiui, ne taip skilinėja, neturi sakų ir atrodo labai estetiškai. Termo mediena yra visiškai išdžiuvusi, sausa mediena, kuri neturi drėgmės savyje, todėl ji taip nesitraukia ir nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys.

Termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota mediena. Terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes – ji tampa itin patvari. Termo medienos terasinės lentos atrodo labai estetiškai ir yra populiarios lauko apdailai bei terasų montavimui.

Maumedžio terasinės lentos

Sibiro maumedžio mediena išsiskiria naturaliomis savybėmis, kurios suteikia šiam medienos tipui itin gerą naturalų atsparumą išoriniams aplinkos veiksniams. Ši medžio rūšis yra tankios struktūros, pasižymi kietumu ir patvarumu. Maumedžio lentos yra atsparios drėgmei, grybeliams bei įvairiems kenkėjams.

Įprastai tokio tipo tersasines lentas besirenkantys klientai savo terasoje nori turėti natūralią ir neapdorotą medieną, kuri nereikalaus beveik jokios  priežiūros ir gebės atlaikyti dideles apkrovas.

Medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinės lentos

Medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinės yra atsparios saulei, UV spinduliams, lietui ar sniegui. Šis sprendimas taip pat labai populiarus, nes siūlo gausų spalvų pasirinkimą, o pačios lentos yra labai tvirtos struktūros. Labai svarbu renkantis WPC tersines lentas atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Kuo daugiau medienos, tuo terasinės lentos yra kokybiškesnės ir geresnės.

Nors WPC lentų paviršius būna  lygus ir basomis kojomis ant tokios terasos galima vaikščioti saugiai, reikėtų atkreipti dėmesį į kurią pusę terasa yra nukreipta, nes WPC terasinės lentos linkusios įkaisti, todėl vaikščioti basomis kojomis gali tapti sudėtinga.

Teikiame nemokamas konsultacijas, padedame priimti geriausius sprendimus, atsižvelgiant į kliento pageidavimus ir terasos ypatybes. Kviečiame kreiptis +37064775607

Kiti straipsniai