Nuo ko pradėti…

Terasos atnaujinimo darbai prasideda nuo techninių aspektų. Pirmiausia reikalinga mechaniškai sutvarkyti terasą- patikrinti visus medvaržčius,  juos priveržti, sutvirtinti terasą, kad terasinės lentos būtų gerai pritvirtintos. Jei reikalinga, medvaržčius pakeičiame naujais.

Pradedant terasos atnaujinimo darbus , terasą reikalinga nuplauti. Tai atliekame  į pagalbą pasitelkiant vandenį , specialią chemiją ir šepetį. Kalbant apie chemiją, kurią reikia rintis terasos atnaujinimui, tai  galima rinktis paprastą priemonę – chlorą, tačiau yra ir speciali chemija, kuri vadinasi ,,beržas“ –  medienos balintojas. Naudojamą chemiją skiedžiame su vandeniu ir iššveičiame visą terasą, svarbiausia išvalyti sunkiai prieinamas vietas, t.y. aplink varžtus, ar kur terasa pažeista pelėsio, pažaliavusi.  Iššveitus terasą, paliekame ją džiūti ant saulės keltui dienų.

Ką daryti, jei terasa prieš tai buvo dažyta?

Jeigu terasa buvo dengta dažais, ko mes nerekomenduojame daryti,  ir dažai yra atsilupę, nusitrynę, tada reikalinga pašalinti visus dažų, aliejaus likučius.  Vienas iš variantų, tai išsinuomoti ,,Karcher“ plovimo įrenginį su rotaciniu antgaliu, kuris rotacine taškine srove leidžia pasiekti 10 kartų geresnį valymo rezultatą. Terasą reikia nušveisti taip, kad neliktų jokių likučių, tiesiog medis. Terasa gali atrodyti negraži, paviršius pasišiaušęs, todėl patartina ją pašveisti  ir leisti gerai išdžiūti. 

Terasos impregnavimas, dengimas alyva

Kai terasa nuplauta, nušveista, medienos paviršius lieka natūralus be jokių dažų, aliejaus, alyvos likučių. Taip pat kai visos vietos kur gali kauptis drėgmė ir dėl to susidaryti pelėsis, pažaliavimas yra išveistos, tada  tepame Woca alyvą. Alyvą tepame vienu sluoksniu. Kodėl reikalinga tepti tik vienu sluoksniu? Todėl, kad medis turi įgerti į save tik tiek alyvos, kiek jam reikia. Papildomas kiekis, perteklius neduoda jokios naudos.

Alyva  užtikrina stiprią terasos medienos apsaugą nuo vandens, purvo. Taip pat užkerta kelią  pelėsio ar grybelio atsiradimui. Kitas alyvos privalumas, kad  ji paryškina medžio struktūrą bei apsaugo nuo UV poveikio. Alyva yra pagaminta vandens pagrindu,  todėl draugiška aplinkai.  Taip pat alyvą galima rinktis įvairių spalvų. Alyvą net galima maišyti tarpusavyje, norint išgauti atitinkamą spalvą, jei siūlomoje paletėje nerandate sau patinkančios.

Visa ši terasos renovacijos, atnaujinimo procedūra reikalinga terasai, kuri džiaugėtės ilgai, tačiau atėjo laikas, kai reikalinga terasai sugrąžinti pirminę išvaizdą.

Terasą pertepti alyva reikėtų tik po keleto metų, kai jau matoma, kad alyva išblukusi, nepastebimi jos likučiai. Kartojama tokia pati procedūra kaip ir minėta prieš tai. Tepame vienu sluoksniu, vengiame alyvos pertekliaus ant terasos medienos. Gera žinia tai, kad šveisti nieko nereikės. Tiesiog alyvos sluoksnį tepame tiesiai ant spalvą praradusios medienos.

Tinkamai sumontavus terasą ir neatlikus improvizacijų su mediena, tokių kaip dažymas, atnaujinti terasą  laikantis rekomendacijų galima labai paprastai.  O pertepti alyva  apie 20 kv. m terasą jūs užtruksite tik apie pusvalandį. Tai reiškia, kad tinkamai prižiūrint medinę terasą, pastangų ir laiko skirti reikia itin mažai, vertinant tai, kad priežiūrą reikalinga atlinkti maždaug kas du metus.

Kiti straipsniai