Renkantis terasą dažniausiai vienas esminių klausimų tampa dėl terasinių lentų spalvos pasirinkimo. Ar tikrai reikia terasos spalvą pasirinkti tokią pačią kaip namo fasado spalva (pvz. pilka, ruda)? Ar būtina stengtis atitaikyti terasinių lentų atspalvį? Mūsų atsakymas – tikrai ne. Kalbant apie pilkos spalvos namo fasadą, terasą nebūtina taip pat montuoti pilkos spalvos. Labai gražūs montavimo sprendimai gaunami, kai prie šaltos pilkos spalvos derinama medžio ruda terasinių lentų spalva, šviesiai ruda, natūralaus medžio spalva ar net šviesiai pilkėjantis maumedis.

Tad kokias terasinių lentų spalvas rinktis ir kokios labiausiai tiktų skirtingais atvejais?

Visų pirma, jeigu pagrindiniai akcentai jūsų namų teritorijoje yra pilkos spalvos, pvz. turite išklotą kiemą pilkomis trinkelėmis, namas – pilkos spalvos, langai taip pat, nebūtina ir terasos rinktis pilkos spalvos. Skirtingų atspalvių ar derančių spalvų terasos variantai taip pat gali puikiai ar net geriau atrodyti.

,,MM Statyba” komanda montuodama įvairias terasas, stogines ar kitus projektus bendradarbiauja tiek su architektais, dizaineriai. Taip pat darbo praktikoje matomi įvairiausi montavimo sprendimai. Todėl galime drąsiai teigti, kad labai gražūs montavimo sprendimai gaunami, kai prie šaltos pilkos spalvos derinama medžio ruda terasinių lentų spalva, šviesiai ruda, natūralaus medžio spalva ar net šviesiai pilkėjantis maumedis.

Terasinių lentų spalvos derinimas prie namo fasado

Taip pat derinant prie rudo namo fasado, langų rėmų, terasos spalva galima tiek analogiškos rudos ar natūralios medžio spalvos, tinka ir pilkšvi atspalviai, kurie kaip tik suteikia išskirtinumo ir žaismingumo.

Prie balto namo fasado yra tinkamos visos galimos terasos spalvos.  Tačiau, jei jūsų namo fasade yra dominuojančios ne viena, o trys ar daugiau spalvų, atspalvių, reikėtų atkreipti dėmesį į labiausiai dominuojančias spalvas, kad pasirenkant terasos spalvą nebūtų  įvesta dar viena nauja spalva ir taip būtų prarandamas estetinis vaizdas.

Bet kuris medis gali būti paruoštas su norima jūsų spalva. Mediena gali būti vienspalvė (dažyta, alyvuota), gali persimatyti medžio struktūra. Terasinės lentos spalva taip pat gali išlikti ir natūrali. Galimi įvairūs variantai, todėl į klientų poreikius visada atsižvelgiama ir stengiamasi parinkti labiausiai priimtiną, norimą terasos spalvos ir montavimo sprendimą.

Medienos spalvos, terasos priežiūra, siekiant išsaugoti spalvą

Medienos spalvą galima labai lengvai išsaugoti medieną beicuojant ir dengiant terasines lentas specialia dažyve, kuri įsigeria į medienos vidų ir taip gaunama spalva.  Vėliau, kas du metus, terasa atnaujinama bespalve dažyve, kuri dengiama kempine ir taip spalva atnaujinama bei suteikiama apsauga nuo UV spindulių. Ši apsauga yra labai svarbi, nes UV spinduliai daro didelę įtaką terasos ilgaamžiškumui bei grožiui, naujumui.

Todėl atlikus impregnavimą, medienos spalva nepasižeidžia nepriklausomai kokia spalva padengta mediena ir taip būna tol kol ,,nenudega” UV apsauga. Todėl suteikti apsaugą terasinėms lentoms yra būtina. Ir tai padaryti rekomenduoti maždaug kas 2 metus.

Dar vienas svarbus aspektas, kuris yra dažnai apipintas mitais, jog visas medienos rūšis reikia dažyti, prižiūrėti ir tam skirti nemažai laiko. Renkantis plastiką priežiūra nereikalinga.

Kalbant apie plastikines terasines lentas, priežiūra joms tikrai yra ženkliai mažesnė, nes ją tiesiog reikalinga prižiūrėti dėl norimo estetinio vaizdo, nusiplauti. Plastikinė terasa yra nedažoma, neimpregnuojama ar kitaip neatnaujinama, išskyrus tai, kad galima ją nusiplauti arba susidėvėjus terasinėms lentoms (jei karkas yra tinkamas, pasirinktas metalinis), nublukus spalvai, galima pakeisti naujomis.

Turint omenyje medines terasines lentas, ne visoms yra reikalinga vienoda priežiūra.  Pavyzdžiui, pasirinkus maumedžio, termo medienos terasines tentas, dažyti ar alyvuoti su spalva nėra būtinybės.  Mediena yra pakankamai atspari aplinkos veiksniams, todėl galima tiesiog leisti medžiui natūraliai keisti savo spalvą, pilkėti, kas taip pat yra gražu ir pritaikoma įvairiuose moderniuose eksterjeruose.

Išduosime labai svarbų aspektą! Norint suteikti terasai apsaugą, galima naudoti ir natūralų sėmenų aliejų. Spaudžiant sėmenų aliejų gaunamos išspaudos, netinkamas aliejus vartojimui, kuris puikiai pritaikomas medienos impregnavimui, apsaugai, pamaitinimui. Tai gali būti ideali apsauga jūsų terasai.  Tokį aliejų tikrai gausite pas ūkininkus.

Jei turite klausimų, ar yra reikalinga konsultacija terasų montavimo klausimais, kviečiame susisiekti. Galime ne tik patarti, pakonsultuoti nemokamai, tačiau prireikus ir atlikti montavimo darbus.

Kiti straipsniai