Nesvarbu, kokią medieną nuspręstumėte pasirinkti savo terasai, kiekvienas  pasirinkimas reikalauja tam tikros priežiūros, nors ta priežiūra gali būti ir labai minimali. Kadangi terasos montavimui galime rinktis iš daugybės skirtingų medienos rūšių, todėl ir terasinių lentų priežiūros sprendimų gali būti įvairių. Tad kyla esminis klausimas… Kaip paruošti, išsaugoti terasą, kad ji būtų graži ir džiugintų mūsų akis kuo ilgiau?

Medinių terasinių lentų priežiūra

Vakuuminiu būdu impregnuotas terasines lentas reikia padengti specialia alyva, kuri geriasi į medienos vidų ir nepieka jokio viršutinio sluoksnio ar plėvelės, kuri matytųsi ar luptųsi. Tačiau tai reikia atlikti impregnantui  pradėjus blukti. Trasines lentas reikėtų impregnuoti  vienu sluoksniu kas du metus.

Terasai specialios priežiūros nereikia, tiesiog Maumedžio medienos terasinių lentų priežiūra šiek tiek skiriasi nei vakuuminiu giluminiu būdu impregnuotos medienos. Maumedis yra kietmedis, todėl  atsparus aplinkos veiksniams, lietui taip pat. Tad ir alyvą, kuri reikalinga terasos impregnavimui ir priežiūrai, maumedis pasisavina ir geria į save labai sunkiai, todėl patartina su maumedžio mediena nedaryti nieko, palikti medieną natūralią arba ištepti sėmenų aliejumi, kuris padės apsaugoti nuo skilimo, trūkinėjimo, pagyvins medienos spalvą. Medienai nieko nedarant, paliekant ją natūralią, su laiku ji pradės keisti spalvą, pilkėti. Tačiau jos techninės savybės nekis ilgai, ji išliks tvirta ir atspari.  Kitas variantas – maumedžio medieną  galima dengti specialia chemine medžiaga  vadinama ,,žaliasis akmenėlis“ (geležies sulfatas), kurią galima nusipirkti sodo-daržo parduotuvėse. Ši chemija medieną tarsi nudegina. Medieną padengus šia medžiaga, jos spalva pakistų iškart, būtų tarsi pilka į žalsvumą. 

Kadangi mediena yra labai atspari, galite būti ramūs, kad maumedžio medienos terasa tarnaus ilgai, mat tokios medienos terasas dažnai rekomenduojama įsirengti vietose, kuriose yra didelės apkrovos, terasa nesaugoma, nenorima skirti laiko jos priežiūrai. Tad tokios medienos terasa galėsite džiaugtis tikrai ilgai, ji taip greit nesupus ir nesusidėvės.

Termo medienos teraslenčių priežiūrai taip pat yra skirta speciali alyva, kuria mediena  yra impregnuojama. Alyva geriasi į medienos vidų ir nepalieka jokio sluoksnio ant lentų paviršiaus. Tokia alyva terasą reikia impregnuoti kas du metus.

Egzotinės medienos terasinių lentų priežiūrą patartina atlikti ne chemine alyva, o visiškai natūraliu sprendimu, pavyzdžiui sėmenų aliejumi, kurį galite įsigyti pas ūkininkus. Aliejus įsigers į medienos vidų ir suteiks jai apsaugą nuo trūkinėjimo ar skilimo. Egzotinė mediena yra pati iš savęs labai graži ir jos papildomai dažyti  nereikia. Tiesiog impregnuokite su natūraliu aliejumi ir tokiu būdu mediena atsigaus, jos spalva pagyvės, pasidarys sodresnė.

Ar reikia prižiūrėti plastikinę terasą?

Daugelis net nesusimąsto, kad medžio-plastiko terasines lentas WPC (ang. wood-plastic composite) taip pat galima impregnuoti. Kas gali atsitikti su plastikine terasa? Jei terasa įrengta pietų pusėje ir būna daug tiesioginių saulės spindulių, ji ne tik įkaista, bet ir daug greičiau blunka, praranda savo pirminę spalvą. Būna ir taip, kad teraslenčių viena dalis labiau blunka, o kita mažiau. Tada spalva tampa nevienoda. Taip pat dažnai ant tokios terasos pasilieka dėmės, pavyzdžiui nuo riebalų. Todėl terasa taip pat gali būti alyvuojama, kad turėtų apsauginį sluoksnį.

Dar keli patarimai…

Visas terasines lentas kas metus ar du galima profilaktiškai nuplauti, dezinfekuoti, kad nesiveistų pelėsis ar grybelis. Gali atsitikti taip, kad mediena kai kuriose vietose patamsės, ypač prie varžtų galvučių,  pradės žaliuoti ar apaugti samanomis. Tad valymas su specialiai skirta chemine priemone padės šias problemas išspręsti. Puvimo židiniai bus sunaikinti ir terasos tarnavimo laikas pailgės.

Šaltuoju metų sezonu, kai terasa yra nebenaudojama, ant terasos patartina nelaikyti baldų ar kitų daiktų, nes ant terasos, tam tikrose vietose, gali susikaupti, laikytis vanduo, o tada įsiveis puvinys.

Ruošdami terasą aliejavimui ją reikalinga nuplauti. Taip pat nuvalyti anksčiau naudoto aliejaus likučius, jei jis buvo naudotas. Terasų priežiūrai MM Statyba specialistai rekomenduoja itin pasiteisinusį sprendimą, tai medienos alyvavimą Woca alyva.

Jei turite klausimų, prašome kreiptis, mielai jus pakonsultuosime.

Kiti straipsniai