Medis visuomet buvo populiarus ir madingas, o statyboje, tai dar ir pigesnė alternatyva. Renkantis montuoti terasą, dauguma klientų taip pat linkę rinktis medines terasines lentas, ypač tie, kurie mėgsta natūralią išvaizdą, ,,gyvą” medį, jaukumą. Kalbant apie medį, tai gyva medžiaga, kuri gali plėstis ar trauktis priklausomai nuo aplinkos temperatūros ir drėgmės pokyčių, na o spalviniai nukrypimai, šakotumas yra įprasta natūralaus grožio dalis.

Manoma, kad didesnis medienos naudojimas statybose yra viena realiausių ir racionaliausių priemonių, kurios dėka galima sumažinti taršą, statybines atliekas. Įprastai gaminant statybines medžiagas išmetamas didžiulis kiekis anglies dvideginio (CO2).

Kiekvienas medis, terasinės lentos, turi savo išskirtines savybes, o tai dažnu atveju ir lemia mūsų pasirinkimą. Tad ką reikėtų žinoti apie skirtingos medienos terasines lentas, kai kalbame apie spygliuočių medieną?

Spygliuočių mediena puikiai tinkama statyboje, nes yra lengvai apdirbama.

Pušies mediena – pigiausių variantų rinkoje, tačiau išlaiko patrauklų kainos ir kokybės santykį. Pušies mediena pasižymi vidutiniu atsparumu, todėl naudojat išorėje reikia ją apdirbti specialiomis cheminės apsaugos medžiagomis – impregnantais. Terasinės lentos yra impregnuojamos, sumontavus ir praėjus keliems mėnesiams, kai yra pilnai perdžiūvusios, gali būti alyvuojamos arba dažomos. Visa tai medieną padaro atsparesne ir ilgaamžiškesne, prailgina terasos naudojimo laiką.

Naudinga pažymėti ir tai, kad spygliuočio mediena turi polinkį sakuotis. Bet tai yra natūralus procesas ir nesudaro nepatogumo, nes yra medžiagų, kurios padeda sakus nuvalyti, ar tiesiog sakus pašildžius džiovintuvu, jie puikiausiai nusiima, jei tas yra būtina ir trukdo. Tačiau ar terasinės lentos sakuosis, ar ne, po kiek laiko, nėra konkretaus atsakymo, nes kiekvienu atveju gali būti skirtingai. Siekiant sumažinti visus medienoje vykstančius procesus, suteikti jai atsparumo, apsaugą nuo drėgmės, kenkėjų ir kt., gaminat terasines lentas, jos yra impregnuojamos, geriausia technologija, tai terasinės lentos yra impregnuojamos vakuuminiu giluminiu būdu.

Terasų gamyboje dažniausiai naudojami spygliuočiai, tai pušis, eglė, maumedis. Nors visi jie priskiriami spygliuočių medienos grupei, tačiau savybės pakankamai skiriasi.

Pušis – minkšta, lengva, sakinga, džiūdama mažai traukiasi, lengvai apdorojama, lanksti, šakota, ypač nejautri drėgmei.

Eglė – minkšta, lengva, sakinga, džiūdama mažai traukiasi, lengvai apdorojama, šakota.

Maumedis – vidutiniškai kieta, vidutiniškai sunki, sakinga, vidutiniškai traukiasi džiūdama, ilgaamžė, atspari atmosferiniams pokyčiams.

Kaip jau minėjome, kiekviena mediena turi panašias arba net labai skirtingas savybes. Ir galbūt ne visos mums jos yra tinkamos, pageidaujamos. Tačiau šiuolaikinės medienos apdirbimo, paruošimo technologijos, gaminant terasines lentas, kaip impregnavimas vakuuminiu giluminiu būdu, terminis apdorojimas, deginimas, alyvavimas padeda pakeisti medienos savybes, mediena yra tarsi ,,užkonservuojama”, tampa atspari aplinkos veiksniam, dar ilgaamžiškesnė. Taip pat suteikiami norimi terasinių lentų atspalviai.

Patariame  nebijoti rinktis medines terasines lentas, nes medis, tai ,,gyvybė” ir natūralus grožis, kuriam nepavaldus laikas.

Jeigu turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt I 8 6 47 75 607

Kiti straipsniai