Praktikoje šis klausimas užduodamas bene dažniausiai. Turbūt dažnas iš jūsų sutiktumėte, kad renkantis terasines lentas su rifliuotu paviršiumi, terasa atrodo dailesnė. Todėl tokias terasines lentas dažniausiai renkasi tie, kuriems yra svarbu ne tik praktiškumas, bet ir estetinis vaizdas.

Taigi, koki dar privalumai renkantis medines rifliuotas terasines lentas terasų montavimui apart išvaizdos?

  • Esant rifliuotam paviršiui mažiau pastebimas medienos šakotumas, nei renkantis terasines lentas su lygiu paviršiumi.
  • Rifliuotas paviršius nėra toks slidus, kaip lygusis, ir net jei terasa yra arti vandens ar atvira, ant jos drąsiai galima lipti nebijant pargriūti.

Kalbant apie aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį prieš pasirenkant rifliuoto paviršiaus trasines lentas, svarbu žinoti, kad:

  • Rifliuoto paviršiaus lenta yra šiek tiek plonesnė, nes rifliuotumas daromas iš lygios lentos.
  • Ant rifliuoto paviršiaus šiek tiek daugiau kaupiasi nešvarumai, žiedadulkės. Plaunant terasą problemų nekyla, tačiau pastebimas didesnis priežiūros poreikis.
  • Jeigu yra pasirenkama maumedžio mediena terasos montavimui, pastebima didesnė tikimybė medienos atskilimas, atplaišoms. Maumedis tvirtas ir atsparus medis, tačiau jo „silpnoji pusė“ yra lūžinėjimas. Todėl mes visada patariame renkantis maumedžio medieną, rinktis terasines lentas, kurios būtų lygiu paviršiumi.
  • Kalbant apie medienos priežiūrą, atnaujinimą, rifliuotą paviršių prižiūrėti yra sunkiau, nes į paviršiaus nelygumus patekęs purvas ne taip lengvai išvalomas. Jeigu norima tiesiog nuplauti, tada problemų neturėsite, tačiau jei kalba eina apie medienos pašveitimą, tada tai padaryti bus sunkiau, užims daugiau laiko.
  • Impregnanto ar alyvos kiekis rifliuotai medienai sunaudojamas didesnis, negu lygiai medienai, tačiau rifliuotos medienos padengimas gaunasi daug geresnis ir gražesnis. Nesimato nelygumų, perėjimų ar pertekliaus.
  • Rifliuotas raštas gali būti įvairus. Rifliuotumas priklauso nuo medžio apdirbimo. Galima pasirinkti ir labai minimalų rifliuotą raštą, kuris nesukels jokių problemų prižiūrint terasos medieną, tačiau atrodys taip pat gražiai ir subtiliai.

Apibendrinat, iš praktinės pusės ,,MM Statyba”  labiau rekomenduoja rinktis lygią medieną, o jei terasos montavimui renkatės maumedžio medieną, tai tik lygaus paviršiaus terasines lentas.  Jei jūs orientuoti labiau į estetinį vaizdą nei į praktiškumą, tada rifliuotas medienos paviršius kaip tik jums.

Kiti straipsniai