Prieš priimant sprendimą įsirengti terasą dažnai pats svarbiausias aspektas tampa terasinių lentų pasirinkimas, kuris yra itin platus. Montuojant terasą klientai gali rinktis tiek medines, tiek plastikines terasines lentas ir joms pritaikomus skirtingus sprendimus. Nors kiekvieno vartotojo norai skiriasi ir tam gali turėti įtakos asmeniniai poreikiai, tačiau skirtingos terasinės lentos pasižymi ir skirtingomis savybėmis.

Norime jums pristatyti ir plačiau apžvelgti populiariausias, dažniausiai klientų pasirenkamas terasines lentas terasų montavimui. Tai giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos medienos terasinės lentos, degintos ir termo medienos terasinės lentos.

Giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos terasinės lentos

Aukštos kokybės vakuuminiu metodu impregnuota terasos mediena – pušis, eglė ir kitos pjautinės medienos statybinės medžiagos yra skirtos lauko medinių terasų statybai. Medinės terasos išlieka ilgus metus apsaugotos nuo aplinkos poveikio.

Pjautai arba obliuotai pušies ar eglės medienai yra atliekamas A ir AB klasės giluminis impregnavimas.Medienos apsaugos priemonėms naudojama: impregnantas Tanalith E-7 (3491), jo sudėtyje yra aktyvios sudedamosios dalys boras, varis, tebuconazolisas, propopiconazolis.

Medienos gaminius norisi išsaugoti kuo ilgiau, išlaikyti kuo geresnį jų stovį. Todėl geriausias pasirinkimas, kuris padės užtikrinti terasos ilgaamžiškumą – giluminiu vakuuminiu būdu impregnuota mediena. Tokia mediena išlieka daug ilgiau atspari aplinkos veiksniams ir puikiai tinka terasų montavimo sprendimams. Galėsite džiaugtis kokybiška terasa daugelį metų.


Degintos medienos terasinės lentos

Medienos deginimo technologija populiari dėl to, kad tarytum „užkonservuoja“ gerąsias medienos savybes, bet ir dėl to, kad medžiui suteikia papildomo atsparumo, tvirtumo bei nepriekaištingos estetikos. Deginimo proceso -technologijos metu medis yra deginamas, o vėliau jo paviršius yra nuvalomas ir padengiamas ir impregnuojamas specialia alyva. Tokiu būdu apdorotas medis įgauna savybių, kuriomis negali pasigirti įprasta mediena.


Viena iš labiausiai pastebimų ir dėmesį atkreipiančių medienos savybių, tai vizualinis vaizdas. Deginta mediena įgauna tamsią, sodrią spalvą, išryškėja jos tekstūra, raštas. Šios medienos estetinis vaizdas ypatingas, todėl ją renkantis montuojant terasą galima turėti itin gražią ir unikalaus vaizdo terasą.

Taip pat degintos medienos terasa yra ypač atspari. Deginimo procesas užtikrina, kad terasinės lentos bus ilgaamžės, itin atsparios aplinkos veiksniams ne tik dėl deginimo proceso, bet ir dėl draugiškos aplinkai ir žmogui alyvos, kuri impregnuoja, suteikia atsparumo ir paryškina medienos tekstūrą, suteikia atspalvio.

Termo medienos terasinės lentos

Termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota mediena. Tai reiškia, kad terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes. Mediena tampa itin patvari, sumontavus ją mediena nesitraukia, nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys. Todėl šios termo medienos terasinės lentos atrodo labai estetiškai ir yra populiarios lauko apdailai bei terasų montavimui.

Medieną apdorojant termiškai nėra naudojami jokie cheminiai preparatai. Medienos techninės savybės tiesiog yra paveikiamos karščiu. Apdorojant medieną termiškai yra suskaidomos medžiagos, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai. Taip pat medienos drėgmė sumažėja apie 4 – 6 proc., o susitraukusios medžio poros prastai sugeria vandenį, todėl žymiai pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacinės savybės.

Termo mediena yra visiškai išdžiuvusi, sausa mediena, kuri neturi drėgmės savyje, todėl ji taip nesitraukia ir nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys. Taip pat dėl to termo mediena ne taip skilinėja, neturi sakų, atrodo gražiai, puikiai atlaiko neigiamus aplinkos veiksnius, mediena atspari šalčiui.

Reikalinga išsamesnė informacija? Susisiekite konsultacijai. Mielai Jums patarsime tel. 8 647 75 607, el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai