Artėjant šiltajam metu sezonui norom nenorom pradedame vis intensyviau galvoti apie jaukią erdvę kieme, kuri būtų puiki poilsio ar laisvalaikio praleidimo zona. Taip, dažniausiai tai būna terasa! Lauko terasa ne tik puikus pasirinkimas siekiant sukurti jaukią namų zonos erdvę kieme, tačiau įsirengiant terasą neretai ji tarnauja kaip namo eksterjero dalis. Tinkamai parinkus spalvas, medžiagas ar augalus, terasa –gali tapti jaukiausiu namų bei kiemo kampeliu. Tačiau priėmus sprendimą įsirengti terasą, kyla klausimas kokia terasa mums labiausiai tiktų? ,,MM Statyba“ prieš renkantis medžiagas terasos montavimui, terasines lentas, siūlo atsižvelgti į pagrindinius aspektus, kurie gali tapti itin svarbiais.  Pirmiausia reikėtų įvertinti kokioje vietoje terasa bus įrengiama. Gal tai sodyba, gal namo kiemas, daugiabučio balkonas, lauko kavinė ar verslo centras. Taip pat svarbu nuspręsti kokį biudžetą norite ir galite skirti terasos įrengimui, būtina atsižvelgti į laisvalaikio praleidimo būdą bei poreikius ir kiek laiko planuojate skirti terasos priežiūrai. Nors šiais laikais esama itin gerų priemonių, kurios leidžia išlaikyti terasą kaip naują daug metų ir jos priežiūrai skirti nedaug laiko, tačiau tenka bendrauti su klientais, kurie laiko terasos priežiūrai skirti visai nenori ar dėl terasos įrengimo vietos, toks pasirinkimas būna geriausias sprendimas.

Kada plastikinė terasa tampa geriausiu pasirinkimu?

Nors Lietuvoje dažniausiai pasirenkamos natūralios medienos terasos, pirmas kriterijus, pagal kurį žmonės renkasi terasines lentas terasos montavimui išlieka – atsparumas ir ilgaamžiškumas. Ilgaamžėms ir patvarioms terasoms statyti naudojama ne tik mediena, bet ir medžio-plastiko kompozito lentos, dar kitaip vadinamos  WPC (ang. wood-plastic composite). Medžio-plastiko kompozito teraslentės yra gaminamos iš natūralaus medžio pluošto ir polimero mišinio. Tokios terasinės lentos sukurtos specialiai tam, kad pakeistų egzotinę medieną, pvz: tropinis kietmedis, bambukas,  Ipe, Merbau, Cumaru, Masaranduba, Accoya, Bangirai, Kempas, Luna,  ir sumažintų miškų kirtimą, nes visų šių terasinių lentų kaina ir atsparumo klasė yra labai panaši.  Visgi Lietuvoje renkantis WPC terasines lentas dažniausiai galvojama apie atsparumą  ir ilgaamžiškumą. Kokybiškos WPC teraslentės ilgai išsaugo savo spalvą, vidutiniškai 10 metų. Rinkoje yra gamintojų, kurie garantiją dėl spalvos ir irimo suteikia gerokai didesnę, net iki 25 m.  Todėl savo klientams patariame rinktis terasines lentas, kurios turėtų garantiją.  Mūsų praktikoje yra pasitaikę daugybė atvejų, kai žmonės norėdami įsirengti ilgaamžią terasą, nusprendžia montuoti WPC terasines lentas, tačiau medžiagoms pataupo ir darbus atlieka patys ar samdo nekvalifikuotus darbuotojus, nors žino, kad šios terasos įrengimas kainuoja tikrai nemažai (net 2 ar 3 kartus brangiau nei kainuoja sumontuoti medinę terasą). Tad blogos, nekokybiškos terasos rezultatas pasirodo gana greitai.  Jei jau nusprendėte turėti medžio-plastiko kompozito terasą (WPC) , ,,MM Statyba“ komanda pataria jums rinktis tik kokybiškas, sertifikuotas medžiagas ir montavimo darbus, įmonę, kuri atsakytų už darbų kokybę.

Kaip įsirengti ir prižiūrėti terasą, kad ji pateisintų lūkesčius?

Medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinės lentos klientams patinka dėl savo tvirtos struktūros, joms nekenkia saulė, UV spinduliai, lietus ar sniegas. Šių terasinių lentų spalvų gama labai plati, todėl būna labai patogu, kai norima priderinti prie namo fasado ar kitų namų, kiemo zonoje esančių elementų. Nors WPC lentų paviršius būna  lygus ir basomis kojomis ant tokios terasos galima vaikščioti saugiai, reikėtų atkreipti dėmesį į kurią pusę terasa yra nukreipta ir ar planuojama įsirengti stoginę. Rinkdamiesi terasą žmonės dažnai galvoja, kad pietinė namų pusė įrengti terasai yra tinkamiausias pasirinkimas, tačiau tai visiškai klaidinga nuomonė. Jei terasą planuojate įrengti be stoginės, vertėtų pagalvoti apie rytinę ar vakarinę namų pusės dalį, nes pietinėje pusėje įrengta terasa yra mažiau apsaugoma nuo saulės spindulių, o tai lemia greitesnį terasos spalvos blukimą, medžiagų atsparumą ir, svarbiausia, terasa karštomis vasaros dienomis labai įkaista, tad ant jos praktiškai neįmanoma stovėti. Plastikinė ar dar kitaip vadinama Medžio-plastiko kompozito (WPC) terasa yra geras pasirinkimas, kai norime atsparios ir ilgaamžės terasos, tačiau labai svarbu rinktis tik gerus darbus ir itin kokybiškas medžiagas, kurios tai gali garantuoti. Šio tipo terasa dažniausiai įrengiama ant stogų, butų balkonuose, lauko kavinėse ar namų kiemuose, kur esama didelė apkrova, terasa nesaugoma, terasos priežiūrai norima skirti kuo mažiau laiko arba išvis jo neskirti. Būtent tai medžio-plastiko kompozito  terasos įrengimas ir suteikia. Tokios terasos priežiūra yra visiškai minimali, tiesiog norint palaikyti ją švarią, užtenka nuplauti vandeniu, o kaip dažnai tą darysite, priklauso tik nuo jūsų,  pagal jūsų poreikį. Dar vienas svarbus aspektas WPC terasos įrengimui, kurį būtina paminėti, tai terasos karkasas. Remdamiesi savo patirtimi visada pabrėžiame, jog nusprendę įsirengti būtent tokią terasą, kuri kainuoja nepigiai, taip pat geriau montuoti ne medinį, o metalinį karkasą. Tai dar vienas aspektas, kuris jums padės užtikrinti terasos ilgaamžiškumą. Po daugelio metų, sugalvoję pasikeisti terasines lentas, jums nereikės keisti karkaso, todėl terasos įrengimas bus paprastesnis ir ženkliai pigesnis, o terasa galėsite džiaugtis dar ilgus metus.

Kiti straipsniai