Bendraudami su klientais sužinojome vieną labai aktualų klausimą. Todėl savo žiniomis ir praktika norime pasidalinti su savo klientais.

Teiraudamiesi dėl terasos įrengimo klientai domisi, kurios medienos terasinės lentos iš dažniausiai pasirenkamų terasos montavimui, švelniausios, mažiausiai pašinuojasi. Tai ypač aktualus klausimas šeimoms su mažais vaikais. Iš praktikos galime pasakyti, kad mažiausiai pašinuojasi TERMO medienos terasinės lentos, labiausiai – maumedžio jei kalbame apie medinės terasos sprendimą.  WPC medžio ir plastiko kompozito terasinės lentos – pasirinkimas dėl kurio nereikės sukti galvos, terasinės lentos bus malonios vaikščioti basomis, tačiau šios terasinės lentos taip pat turi ir privalumų ir minusų, kurie kiekvienam yra skirtingai suprantami žiūrint iš  terasos naudojimo ir priežiūros perspektyvos.

Termo medienos terasa

Termo medienos terasa puikiai atlaiko neigiamus gamtos veiksnius, atspari šalčiui, nereikia skirti papildomo laiko priežiūrai ar apsauginiam medienos aliejavimui.

Termo mediena – tai dideliu karščiu (180-215°C)  ir garais apdorota pušis ar eglė. Apdorojimo procesas visiškai ekologiškas, nenaudojami jokių chemikalai, todėl termo mediena yra išskirtinai tvarus gaminys, nekenkiantis nei žmonėms, nei aplinkai.  Taip apdorojant medieną nelieka sakų ir formaldehidų, terasinės lentos maloniai kvepia, tampa lengvesnės bei švelnios tekstūros. Terasinės lentos pasižymi šilta  gelsva, karameline spalva.  Montuojant terasą su šiomis terasinėmis lentomis naudojamas paslėptas tvirtinimas Camo, todėl nesimato medvaržčių.

WPC terasa

Nors terasinių lentų pasirinkimas renkantis montuoti medines terasines lentas ar plastikines terasines lentas yra labai individualus pasirinkimas, tačiau visada prioritetas išliks ilgaamžiškumas ir pojūtis, emocija, kurią mums suteiks nauja laisvalaikio praleidimo zona-terasa. Jei pasirenkamos pigios, nekokybiškos, plonos terasinės lentos, kokybė gali nepatenkinti lūkesčių. Terasinės lentos gali greičiau prarasti savo pirminę išvaizdą, t.y. greičiau nublukti, prarasti spalvą, medžiaga pradėti irti, sulūžti, pradėti skilinėti, išsikraipyti. WPC tersos priežiūrai dėmesio tikrai skirti reikia mažiau, tačiau daugelis svarstydami pasirinkimą tarp medinės ir plastikinės terasos, pažymi, kad tokia terasa greitai įkaista ir  ant jos sunku vaikščioti basomis, ypač vaikams.

Maumedžio medienos terasa – sprendimas, apie kurį reikia labiau pasvarstyti

Maumedžio terasinės lentos žinomos kaip labai tvirtos ir atsparios. Ir tai yra tikra tiesa. Mediena yra viena labiausiai atmosferos poveikiui atsparių medienos rūšių. Bėgant laikui maumedžio atsparumas puvimui tik didėja- mediena įgauna stiprumo ir atsparumo savybes.  Tačiau maumedis yra dažniausiai tvirtinimas ne paslėpta tvirtinimo sistema, o medvaržčiais iš viršaus. Taip siekiama užtikrinti, kad maumedžio terasinės lentos, kurios linkusios raitytis, suktis, trauktis, kaip įmanoma labiau visa tai atlaikytų. Šios terasinės lentos sunkiai į save geria impregnantą, todėl dažnai tiesiog paliekamos natūralios spalvos, be apsaugos. Ilgainiui terasa prarasdama apsaugą, raitydamasi, pradeda skilinėti, susidaro atplaišos, šiurkštus paviršius, lenda pašinai. Iš praktikos, galime pasakyti, kad šio terasinės lentos labiausiai pašinuojasi, todėl tokią terasą verta rinktis, kur reikalingas didelis atsparumas, tvirtumas, terasa nėra saugoma, naudojama prie barų, sodybose. Įsirenginėjant terasą prie namų, turint mažų vaikų, ir norint, kad basomis kojomis būtų malonu vaikščioti, geriau pagalvoti apie termo ar kitos medienos terasą.

Terasa, kuri nepaisant savo tvirtumo savybių labiausiai linkusi šerpetoti, pašinuotis – maumedžio medienienos terasa.

Prireikus informacijos, konsultacijos ar norint užsisakyti terasos montavimo darbus, galite susisiekti tel. tel. 8 645 50 965 arba el. p. info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai