Vieniems pasirinkti terasą yra paprasta, nes klientai puikiai supranta apie medžiagas ir yra tvirtai nusprendę kokios terasos savo kieme norėtų. Tačiau didžioji dalis klientų susiduria su gana dideliais iššūkiais, kai reikia nuspręsti ar rinktis medinę terasą, ar medžio-plastiko kompozito (WPC) terasines lentas. Daug paprasčiau būna, kai atsižvelgiama į skirtingų terasinių lentų technines savybes, pasidalinama kitų klientų patirtimi.

Medinė terasa

Medinė terasa turbūt kiekvienam asocijuojasi su natūralumu, estetika. Medinę terasą galima priderinti bet kokiame eksterjere, prie bet kokio namo fasado. Nes pasirenkant skirtingą medieną ar siūlomus atspalvius, galima sukurti išskirtinį vaizdą.

Medinė terasa atrodys dailiai, tik jei jos priežiūrai bus skiriama pakankamai  dėmesio, specialiomis priemonėmis užtikrinama apsauga nuo drėgmės, UV spindulių, atnaujinama spalva, apsauga. Medienos impregnavimą patartina atlikti su kokybiškomis priemonėmis, kurios geriasi tiesiai į medį ir nepalieka dengiamojo sluoksnio pertekliaus, plėvelės.

Terasai pakenkti gali įvairūs veiksniai – grybelis, UV spinduliai, drėgmė, medieną ardantys vabzdžiai. Taip pat ir nežymus, tačiau ilguoju laikotarpiu tampantis vis akivaizdesniu mechaninis poveikis, atsirandantis vaikščiojant ir panašiai. Tad reguliari medinės terasos priežiūra padės ne tik apsaugoti konstrukciją nuo puvimo, tamsėjimo, skilinėjimo, tačiau prailgins tarnavimo laiką ir, kas be ko, ilgiau džiugins akį.

Yra klientų, kurie baiminasi, jog pasirinkus lygaus paviršiaus terasines lentas, paviršius bus slidus. Tačiau galime nuraminti, kad paviršius pasidaro slidus tik tada, jei ilgą laiką terasa nėra prižiūrima ir neplaunama, nevaloma. Savo klientams visada patariame rinktis ne rifliuoto, o lygaus paviršiaus terasines lentas dėl lengvesnės priežiūros ir galimybės atnaujinti paviršių.

Kiek ilgai medinė terasa išlaikys deramą išvaizdą, priklauso nuo trijų veiksnių – naudojamų priemonių kokybės, priežiūros bei medienos tipo.

Ilgaamžiškiausia yra kokybiško plastiko ir medienos mišinio terasa, tuomet termiškai apdorotos medienos terasa, maumedžio medienos terasa. Taip pat dabar gana plačiai yra siūlomos giluminiu būdu impregnuota pušis ar eglė –tai tikrai dėmesio vertas variantas.

WPC terasa

WPC terasinės lentos- puikus pasirinkimas norintiems įsirengti ilgaamžę, funkcionalią  bei lengvai prižiūrimą terasą. Kokybiškos WPC terasinės lentos pasižymi atsparumu aplinkos veiksniams, nereikia specialios priežiūros, paprasta palaikyti ją švarią. Tačiau kaip ir medines terasines lentas, taip ir plastikines patartina net ik nesuplauti, tačiau ir impregnuoti (galima rinktis bespalvį impregnantą). Tokiu būdu suteiksite dar daugiau apsaugos ir terasa atrodys graži ženkliai ilgiau. Medžio plastiko kompozito lentos yra atsparios neigiamam drėgmės poveikiui. Šiaurinio klimato sąlygoms pritaikytos medžio plastiko kompozito lentos pasižymi atsparumu temperatūrų svyravimams.

Taigi, pagrindiniai plastikinės terasos pasirinkimo aspektai net minimali priežiūra arba išvis nenoras skirti dėmesio ir laiko terasos priežiūrai, atsparumas aplinkos veiksniams ir tai, kad medžio plastiko kompozito terasinės lentos nešerpetoja ir neslysta. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad labai svarbu pasirinkti kokybiškas terasines lentas, jei yra galimybė, rinktis pilnavidures WPC terasines lentas, nes tokiu atveju jos bus tvirtesnės, išlaikys didesnę apkvovą, bus stabilesnės ir ilgaamžiškesnės.

Svarbu žinoti…

Atkreipkite dėmesį ir į sudėtį. Kuo didesnis procentas medienos, tuo terasa atrodys natūraliau ir gražiau. Terasos ilgaamžiškumui didelę įtaką turi ir karkaso pasirinkimas. Galite rinktis medinį, plastikinį ar metalinį karkasą. Žinoma, metalinis karkasas yra tvirčiausia konstrukcija ir laikui bėgant, jums prireikus ar panorus pasikeisti terasines lentas, užteks permontuoti tik lentas.

Medžio kompozito terasinės lentos turi net ik privalumų, bet ir trūkumų, kaip ir kiekviena medžiaga. Klientai nelinkę rinktis WPC terasinių lentų tada, jei nori natūralios medienos išvaizdos, natūralumo. Plastikinė terasa veikiama saulės gali labai įkaisti ir pasidaryti nemalonu vaikščioti ar tiesiog būti ant terasos. Taip pat, nors terasa yra atspari UV spinduliams, tačiau veikiama saulės, taip pat kaip ir medinė, ima blukti, prarasti spalvą. Todėl, kaip ir minėjome, nepamirškite skirti truputėlį savo brangaus laiko bent kartą per metus ir terasą nuvalykite, impregnuokite. Pasirinkus kokybiškas plastikines terasines lentas, galėsite būti ramūs, kad terasa tarnaus tikrai liga, atrodys puikiai, neluš, neskils, kaip pasirinkus pigias, nekokybiškas lentas.

Šiuolaikinės medienos apdorojimo technologijos, leidžia mums terasomis džiaugtis tikrai ilgai, ar tai būtų medinė terasa, ar plastikinė terasa. Tad tik jums lieka nuspręsti kokią terasą norėtumėte įsirengti savo kieme ir džiaugtis puikiu laisvalaikiu su šeima ar draugais.

Jeigu turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt I 8 6 45 50 965

Kiti straipsniai