Lietuvoje dažniausias parinkimas – natūralios medienos terasos. Pirmas kriterijus, pagal kurį užsakovai renkasi tersines lentas terasos montavimui – atsparumas ir ilgaamžiškumas.  Rinkoje šiandieną galima rasti įvairios medienos rūšių, kurios atitiks visus jūsų poreikius ir tarnaus tikrai ilgai. Tačiau kiekvieno pasirinkimas skirtingas ir yra žmonių, kurie pirmumą teikia medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinėms lentoms.

Medžio-plastiko kompozito (WPC) tersinės lentos klientams patinka dėl savo tvirtos struktūros, joms nekenkia saulė, UV spinduliai, lietus ar sniegas. Šių terasinių lentų spalvų gama labai plati, todėl būna labai patogu, kai norima priderinti prie namo fasado ar kitų namų, kiemo zonoje esančių elementų. Nors WPC lentų paviršius būna  lygus ir basomis kojomis ant tokios terasos galima vaikščioti saugiai, reikėtų atkreipti dėmesį į kurią pusę terasa yra nukreipta ir ar planuojama įsirengti stoginę, nes WPC terasinės lentos linkusios įkaisti, todėl vaikščioti basomis kojomis gali tapti sudėtinga.

Atsižvelgiant į kainų intervalą renkantis WPC terasines lentas, kainos svyruoja apie  17-80 eur/ kv.m ar net dar daugiau. Vienas iš kriterijų, kuris lemia kainos lygį yra įmonės pajėgumas importuoti didelį kiekį terasinių lentų, taip pat koks kiekis yra sandėliuojamas, iš kokios šalies vyksta importas, logistika. Įmonė, kurį importuoja didelius kiekius ir vykdo atitinkamą apyvartą, jums galės pasiūlyti geresnę kainą, nei ta įmonė, kuri parduoda nedidelį kiekį. Todėl nebūtinai dužiausia kaina yra kokybės rodiklis!

Labai svarbu renkantis WPC tersines lentas atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Kuo daugiau medienos, tuo terasinės lentos yra kokybiškesnės ir geresnės.  Kita medžiaga sudėtyje yra plastikas, kuris gali būti gaminamas specialiai terasinėms lentoms arba  gaminamas iš perdirbamų medžiagų. Pastarasis variantas nėra geriausias pasirinkimas.

Kitas svarbus aspektas, tai ar terasinės lentos yra tuščiavidurės, ar pilnavidurės. Pilnavidurės WPC lentos yra ženkliai geresnės. Jos yra ilgaamžiškesnės, tarnavimo laikotarpis ilgesnis.  Lentos geriau išlaiko savo struktūra, ne taip greitai skyla, keičia savo matmenis (traukiasi ar plečiasi).

Kuo WPC lenta yra storesnė –tuo geresnė, tvirtesnė. Jeigu lentos yra tuščiavidurės, tada labai svarbu atkreipti dėmesį į sienelių storį. Būna lentų su labai plonomis sienelėmis, todėl tokios lentos greičiau lūžta.  Tvirtinimo elementai tvirtinasi būtent į sieneles, todėl tuščiavidurių WPC lentų sienelės turi būti kuo storesnės.

Terasinių lentų spalva renkantis WPC lentas, taip pat yra vienas iš kriterijų.  Medžio-plastiko kompozito (WPC) terasinės lentos įkaista greičiau ir labiau nei medinės terasinės lentos, todėl terasa karštomis vasaros dienomis įkaista ir ant jos praktiškai būna neįmanoma stovėti, ypač jei terasa yra sumontuota pietinėje pusė. Todėl mūsų siūlymas terasos įrengimui rinktis kuo šviesesnes WPC terasines lentas.

Kitaip nei medinės terasinės lentos, kurios gali tvirtintis per viršų, WPC terasinės lentos tvirtinasi kitaip,  su specialiomis tvirtinimo detalėmis. Plastikinės lentos įsistato į tvirtinimo detales, kurios turi būti tvirtos, stambaus, nerūdijančio plieno. Tada terasinės lentos įsistatys tvirtai ir nejudės.

Renkantis WPC terasines lentas, pagal geriausius kriterijus, medžiagų kaina gali tikrai išaugti. Tačiau renkantis WPC terasines lentas kainuoja nemažus pinigus, lyginant su medinės terasos įrengimu. O rinktis prastesnes medžiagas ir rizikuoti terasos kokybe investavus tikrai nemažai, mūsų nuomone, neverta, nes terasos tarnavimo laikas gali ženkliai sumažėti. Kokybiškos WPC teraslentės tarnauja vidutiniškai 10 metų. Rinkoje yra gamintojų, kurie garantiją dėl spalvos ir irimo suteikia gerokai didesnę, net iki 25 m.  Todėl savo klientams patariame rinktis terasines lentas, kurios turėtų garantiją.  Mūsų praktikoje yra pasitaikę daugybė atvejų, kai žmonės norėdami įsirengti ilgaamžią terasą, nusprendžia montuoti WPC terasines lentas, tačiau medžiagoms pataupo ir darbus atlieka patys ar samdo nekvalifikuotus darbuotojus, nors žino, kad šios terasos įrengimas kainuoja tikrai nemažai. Todėl blogos, nekokybiškos terasos rezultatas pasirodo gana greitai.  Jei jau nusprendėte turėti medžio-plastiko kompozito terasą (WPC) , ,,MM Statyba“ komanda pataria jums rinktis tik kokybiškas, sertifikuotas medžiagas ir montavimo darbus, įmonę, kuri atsakytų už darbų kokybę.

Renkanti plastikines lentas, atliekant terasos montavimo darbus, patartina rinktis ištisines lentas, kad nebūtų sujungimų, sudūrimų. Taip pat nepratina montuoti laiptelių iš WPC lentų.

Taigi, ,,MM Statyba“ rekomenduoja rinktis tik kokybiškas medžiagas, kurių dėka turėsite mažiau problemų ateityje. Jei nenorite investuoti  didelės sumos pinigų, tada geriau rinktis medinę terasą. Turėsite ne ką prastesnį variantą ir kainos lygis bus ženkliai mažesnis.

Kiti straipsniai