Priėmus sprendimą įsirengti terasą, darbus nusprendžiame atlikti patys arba juos perleidžiame profesionalams, kuriems terasų montavimas yra kasdienybė.

Susitelkiant tik į medžiagas, o terasą montuodami patys ar samdydami ne itin profesionalius specialistus už mažesnę darbų atlikimo kainą, dažnu atveju galite permokėti. Nepateisinus lūkesčių dėl atliktų darbų, jų kokybės, gali nukentėti ir pačios medžiagos, terasos būklė. Statinys nebus toks ilgaamžis kokio galėtumėte tikėtis. Tad visada išliks klausimas ar verta investuoti į medžiagas ir pataupyti darbams ar leisti viskuo pasirūpinti profesionalams ir turėti garantiją suteiktiems darbams. Svarbiausia – galutinis rezultatas. Klientai kreipdamiesi dėl montavimo darbų atlikimo į ,,MM Statyba” suteikia žinias, kokybiškas paslaugas, lanksčius darbų atlikimo terminus, vidutines rinkos darbų atlikimo kainas, garantiją montavimo darbams.

Prieš pradedant montavimo darbus patiems ar kreipiantis į specialistus itin svarbu žinoti į ką atkreipti dėmesį prieš montuojant terasą, kokių klaidų išvengti. Trumpai pristatysime svarbiausius aspektus.

Terasos vieta

Kur statyti terasą priklauso nuo turimų galimybių, kliento poreikių, sklypo išplanavimo. Tačiau patariama terasos neįsirenginėti šiaurinėje namo pusėje. Iš patirties galime pasakyti, kad pietinėje pusėje įrengtos terasos taip pat ne visada pasiteisina, nes būnant ant terasos pasidaro labai karšta, papildomai reikalinga montuoti stoginę. Kita vertus, patartina vietą terasai rinktis taip, kad saulė ją apšviestų, t.y rinktis pietryčių, pietvakarių ar vakarų puses.

Terasinių lentų pasirinkimas

,,MM Statyba“ prieš renkantis medžiagas terasos montavimui, terasines lentas, siūlo atsižvelgti į pagrindinius aspektus, kurie gali tapti itin svarbiais.  Pirmiausia reikėtų įvertinti kokioje vietoje terasa bus įrengiama. Gal tai sodyba, gal namo kiemas, daugiabučio balkonas, lauko kavinė ar verslo centras. Taip pat svarbu nuspręsti kokį biudžetą norite ir galite skirti terasos įrengimui, būtina atsižvelgti į laisvalaikio praleidimo būdą bei poreikius ir kiek laiko planuojate skirti terasos priežiūrai.

Nors šiais laikais esama itin gerų priemonių, kurios leidžia išlaikyti terasą kaip naują daug metų ir jos priežiūrai skirti nedaug laiko, tačiau tenka bendrauti su klientais, kurie laiko terasos priežiūrai skirti visai nenori ar dėl terasos įrengimo vietos, toks pasirinkimas būna geriausias sprendimas.

Dažniausias klientų pasirinkimas- vakuuminiu giluminiu būdu impregnuotos pušies terasinės lentos, termo mediena, deginta mediena.

Impregnuota pušis. Tokia mediena impregnuojama giluminiu būdu, apsaugant ją nuo kenkėjų, puvimo ir pelėsių. Šio tipo terasinės lentos nėra brangios, lyginant su kitos medienos terasinėmis lentomis.

Termo mediena. Tai termiškai apdorotos spygliuočių lentos. Toks sprendimas ne tik sumažina drėgmės kiekį pačioje medienoje, tačiau ir padidina termoizoliacines savybes. Proceso metu pašalinami sakai, tokių lentų nereikia papildomai impregnuoti.

Deginta mediena. Deginta pušies mediena patenkins net išrankiausių poreikius. Degintas medis tampa ne tik patvarus, bet ir itin estetiškai atrodo. Degintos pušies medienos terasa gali būti puikus pasirinkimas jūsų terasai. Ji bus unikali, elegantiška ir ilgaamžė. Medienos deginimo technologija populiari dėl to, kad tarytum „užkonservuoja“ gerąsias medienos savybes, bet ir dėl to, kad medžiui suteikia papildomo atsparumo, tvirtumo bei nepriekaištingos estetikos. Dėl deginimo proceso suteikto ilgaamžiškumo tokia mediena yra vienas geriausių pasirinkimų lauko elementams.

Apie kitas terasines lentas galite skaityti čia.

Primename, kad visas terasines lentas, norint, kad išlaikytų spalvą, tarnautų ilgus metus, reikia alyvuoti, net ir WPC medžio kompozito terasines lentas.

Terasinių lentų impregnavimas, padengimas

Nedenkite terasos tokiais produktais, kurie sudaro plėvelę. Jeigu nori turėti spalvingą terasą, naudokite specialias alyvas ar dažyves, kurios įsigeria į medieną, bet nepalieka plėvelės ant paviršiaus. Taip pat kaip svarbu medienos impregnavimas, padengimas, tai taip pat svarbu kokiomis priemonėmis mes tai atliekame. Atsirinkite kokybiškas medžiagas. Mediena patartina dengti medžiagomis, kurios geriasi tiesiai į medį ir nepalieka dengiamojo sluoksnio pertekliaus, plėvelės.

Atliekant terasos impregnavimą negalioja taisyklė tepti kuo daugiau ar kuo daugiau – tuo geriau. Impregnuojančią medžiagą reikia tepti tik vienu sluoksniu. Kodėl? Nes terasinės lentos pasisavina medžiagos tiek, kiek joms reikia, o visa kita bus tiesiog perteklius, kuris vėliau gali pradėti luptis, skilinėti.

Impregnuoti terasos nepatariama esant karštai dienai, ypač jei terasa yra apšviesta tiesioginių saulės spindulių, nes impregnantas pradės džiūti medienai net nespėjus pasisavinti reikiamo medžiagos kiekio. Taip pat, kai diena lietinga, lauke drėgna, patartina terasos impregnavimo darbus atidėti kitam kartui, nes kai mediena šlapia, ji impregnanto nepasisavins.

Terasą atnaujinti reikėtų maždaug kas 1-2 metus, kai matote, kad apsauginio sluoksnio ant terasos nebeliko.

Tvirtinimo elementai

Terasinės lentos turi būti tvirtinamos specialiais medvaržčiais, kurie turi būti nerūdijančio plieno, netvirtinkite terasinių lentų vinimis. Terasoms turi būti parinkti specialūs medvaržčiai– pagal stiprumą, pagal atsparumą korozijai, padengimą. Taip pat terasų lentos gali būti tvirtinamos naudojant paslėpto tvirtinimo sistemas, kad tvirtinimo detalės būtų paslėptos ir jų nesimatytų po lentomis.

Jeigu turite klausimų, mielai Jus pakonsultuosime. Kreipkitės! www.mmstatyba.lt I 8 6 47 75 607

Kiti straipsniai