Renkantis medieną terasai, svarbu jos patikimumas ir ilgaamžiškumas. Todėl būtina atkreipti dėmesį į pirminį medienos paruošimą. Vienas geriausių ir patikimiausių medienos paruošimo būdų, tai jos impregnavimas giluminiu vakuuminiu būdu. Tad jeigu norite, kad gaminai iš medienos tikrai tarnautų ilgiau, reikalinga rinktis impregnuotą medieną.

Paprastu būdu impregnuoti medžio gaminį gali kiekvienas ir namų sąlygomis, tačiau tokiu būdu paruošiant medieną impregnuojanti medžiaga neprasiskverbia per visą medienos storį. Todėl norint, kad mediena būtų itin atspari drėgmei, grybeliams, saulės spinduliams, puvėsiams ir termitams ir kitiems aplinkos veiksniams, reikėtų įsigyti terasos montavimui terasines lentas, kurios jau yra impregnuotos giluminiu vakuuminiu būdu.

Kas yra medienos impregnavimas?

Medienos impregnavimas, tai apdorojimas cheminėmis medžiagomis, apsaugančiomis nuo puvimo, kenkėjų, spalvų pokyčio ir ilginančiomis eksploatavimo laiką. Tik impregnuota mediena atitinka išorinėse konstrukcijose naudojamiems medienos gaminiams keliamus reikalavimus. Impregnavus medieną pagerėja atsparumas karščiui, be to, tokios medienos struktūra lygesnė, o išvaizda – gražesnė ir patrauklesnė. Medienos gaminius norisi išsaugoti kuo ilgiau, išlaikyti kuo geresnį jų stovį. Todėl geriausias pasirinkimas, kuris padės užtikrinti terasos ilgaamžiškumą – giluminiu vakuuminiu būdu impregnuota mediena. Tokia mediena išlieka daug ilgiau atspari aplinkos veiksniams ir puikiai tinka terasų montavimo sprendimams. Impregnuota mediena giluminiu vakuuminiu būdu gali išlikti nepakitusios 15 ir daugiau metų. Giluminis vakuuminis impregnavimas plačiai naudojamas terasom ar stogo konstrukcijom. Impregnavimas yra geriausias būdas prailginti medienos ilgaamžiškumą, nes impregnuojanti medžiaga įsiskverbia giliai medieną ir apsaugo ją nuo išorinio poveikio.

Kai kalbame apie aukštos kokybės vakuuminiu metodu impregnuotą terasos medieną, turime omenyje pušies, eglės ar kitą pjautinę medieną. Impregnuojant terasos medieną giluminiu vakuuminiu būdu terasos išlieka ilgus metus apsaugotos nuo aplinkos poveikio. Pjautai arba obliuotai pušies ar eglės medienai yra atliekamas A ir AB klasės giluminis impregnavimas.
Medienos apsaugos priemonėms naudojama: impregnantas Tanalith E-7 (3491), jo sudėtyje yra aktyvios sudedamosios dalys boras, varis, tebuconazolisas, propopiconazolis. Medienos impregnavimo klasės A ir AB garantuoja P8 (p8.0) klasės impregnavimą pagal eu SS-EN 351-1 (pilnas balanos sluoksnio nudažymas) ir impregnanto apsauginės priemonės naudojimą.

A klasės impregnavimas:
⦁ Tirpalo koncentracija – 3,20 %
⦁ Didžiausia medienos drėgmė prieš impregnavimą – 26,0 %
⦁ Impregnanto kiekis – 18,0 kg / 1,0 m3 balanos
⦁ 98-100 % balanos impregnavimas ( balanos kiekis gaminyje – 15,0 – 50,0 %)

AB klasės impregnavimas:
⦁ Tirpalo koncentracija 1,60 %
⦁ Didžiausia medienos drėgmė prieš impregnavimą – 26,0 %
⦁ Impregnanto kiekis – 9,0 kg/ 1,0 m3 balanos
⦁ 98-100 % balanos impregnavimas (balanos kiekis gaminyje – 15,0 – 50,0 %)

Kaip atliekamas medienos impregnavimas giluminiu vakuuminiu būdu?

⦁ Mediena įdedama į impregnavimo cilindrą , kuriame talpoje vakuumu iš medienos išsiurbiamas oras.
⦁ Į cilindrą įleidžiamas impregnanto medžiaga.
⦁ Įjungiamas hidraulinis slėgis, kuris priverčia tirpalą skverbtis į medieną.
⦁ Galiausiai vakuumas ištraukia tirpalo perteklių ir grąžina jį į saugojimo talpą.
⦁ Dėl spaudimo medienos viduje šiek tiek tirpalo išsisunkia į paviršių ir išgaruoja. Impregnuota mediena saugoma kol visiškai išdžiūva.

,,MM Statyba” pataria rinktis tik kokybiškas, tinkamai paruoštas, giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotas pušies ar eglės medienos terasines lentas ir taip užtikrinti montuojamos terasos ilgaamžiškumą.

Jei reikalinga konsultacija, mielai Jums padėsime. Kviečiame kreiptis tel. 8 6 47 75 607 arba el. paštu info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai