Prieš priimant sprendimą įsirengti terasą dažnai pats svarbiausias aspektas tampa terasinių lentų pasirinkimas, kuris yra itin platus. Montuojant terasą klientai gali rinktis tiek medines, tiek plastikines terasines lentas ir joms pritaikomus skirtingus sprendimus. Nors kiekvieno vartotojo norai skiriasi ir tam gali turėti įtakos asmeniniai poreikiai, tačiau skirtingos terasinės lentos pasižymi ir skirtingomis savybėmis.

Norime jums pristatyti ir plačiau apžvelgti populiariausias, dažniausiai klientų pasirenkamas terasines lentas terasų montavimui. Tai giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos medienos terasinės lentos, degintos ir termo medienos terasinės lentos, maumedžio, WPC.

Giluminiu vakuuminiu būdu impregnuotos terasinės lentos

Aukštos kokybės vakuuminiu metodu impregnuota terasos mediena – pušis, eglė ir kitos pjautinės medienos statybinės medžiagos yra skirtos lauko medinių terasų statybai. Medinės terasos išlieka ilgus metus apsaugotos nuo aplinkos poveikio.

Pjautai arba obliuotai pušies ar eglės medienai yra atliekamas A ir AB klasės giluminis impregnavimas.Medienos apsaugos priemonėms naudojama: impregnantas Tanalith E-7 (3491), jo sudėtyje yra aktyvios sudedamosios dalys boras, varis, tebuconazolisas, propopiconazolis.

Medienos gaminius norisi išsaugoti kuo ilgiau, išlaikyti kuo geresnį jų stovį. Todėl geriausias pasirinkimas, kuris padės užtikrinti terasos ilgaamžiškumą – giluminiu vakuuminiu būdu impregnuota mediena. Tokia mediena išlieka daug ilgiau atspari aplinkos veiksniams ir puikiai tinka terasų montavimo sprendimams. Galėsite džiaugtis kokybiška terasa daugelį metų.

Degintos medienos terasinės lentos

Medienos deginimo technologija populiari dėl to, kad tarytum „užkonservuoja“ gerąsias medienos savybes, bet ir dėl to, kad medžiui suteikia papildomo atsparumo, tvirtumo bei nepriekaištingos estetikos. Deginimo proceso -technologijos metu medis yra deginamas, o vėliau jo paviršius yra nuvalomas ir padengiamas ir impregnuojamas specialia alyva. Tokiu būdu apdorotas medis įgauna savybių, kuriomis negali pasigirti įprasta mediena.

Viena iš labiausiai pastebimų ir dėmesį atkreipiančių medienos savybių, tai vizualinis vaizdas. Deginta mediena įgauna tamsią, sodrią spalvą, išryškėja jos tekstūra, raštas. Šios medienos estetinis vaizdas ypatingas, todėl ją renkantis montuojant terasą galima turėti itin gražią ir unikalaus vaizdo terasą.

Taip pat degintos medienos terasa yra ypač atspari. Deginimo procesas užtikrina, kad terasinės lentos bus ilgaamžės, itin atsparios aplinkos veiksniams ne tik dėl deginimo proceso, bet ir dėl draugiškos aplinkai ir žmogui alyvos, kuri impregnuoja, suteikia atsparumo ir paryškina medienos tekstūrą, suteikia atspalvio.

Termo medienos terasinės lentos

Termo mediena yra karščiu (180-215°C) ir garais apdorota mediena. Tai reiškia, kad terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes. Mediena tampa itin patvari, sumontavus ją mediena nesitraukia, nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys. Todėl šios termo medienos terasinės lentos atrodo labai estetiškai ir yra populiarios lauko apdailai bei terasų montavimui.

Medieną apdorojant termiškai nėra naudojami jokie cheminiai preparatai. Medienos techninės savybės tiesiog yra paveikiamos karščiu. Apdorojant medieną termiškai yra suskaidomos medžiagos, kuriomis maitinasi puvimą sukeliantys grybeliai. Taip pat medienos drėgmė sumažėja apie 4 – 6 proc., o susitraukusios medžio poros prastai sugeria vandenį, todėl žymiai pagerėja matmenų stabilumas ir termoizoliacinės savybės.

Termo mediena yra visiškai išdžiuvusi, sausa mediena, kuri neturi drėgmės savyje, todėl ji taip nesitraukia ir nekeičia savo matmenų kaip kitos medienos rūšys. Taip pat dėl to termo mediena ne taip skilinėja, neturi sakų, atrodo gražiai, puikiai atlaiko neigiamus aplinkos veiksnius, mediena atspari šalčiui.

Maumedžio terasinių lentų išskirtinumas

Sibiro maumedžio atsparumą lemia augimo sąlygos bei specifinis sakų sudėties indeksas. Ekstremaliomis oro sąlygomis, pelkėse ar drėgnoje aplinkoje lėtai augantis medis turi labai siauras rieves ir sutankinta struktūrą, tai padaro medieną kietesnę ir atsparesnę drėgnam poveikiui. Maumedžio medienos sakai yra pasiskirstę tarp medienos plaušų ir veikia kaip antiseptikas, tai saugo terasines lentas nuo drėgmės, grybelių susirgimų, vabzdžių, kenkėjų. Apart cheminio apdorojimo, bėgant laikui, maumedžio medienos terasa išsaugo visas aukštos kokybės terasų savybes.

Maumedinės terasinės lentos naudojamos išorės, lauko darbams be apdorojimo, ilgainiui keičią spalvą, bet savo savybių nepraranda. Sodriai geltona, rusvo atspalvio spalva gali būti išsaugoma naudojant natūralius ūkinius apsauginius aliejus skirtus medienai. Rusijos Sibiro maumedis praktiškai nepakeičiamas tuo, kai būna cheminis medinių konstrukcijų apdorojimas  neleistinas, bet būtina užtikrinti atsparumą aplinkos poveikiui, pvz. statant privačias ar didelių matmenų terasas.

Maumedis yra atspari mediena. Terasa turinti drėgno klimato apsaugą. Baltijos šalių reitinge maumedžio medienos terasa priklauso labai atsparių medžio rūšių sričiai, tai vienas iš spygliuočių, dažniausiai registruojamas prie kietų medžių kategorijos su egzotiniais ir pan. kietmedžiais. Todėl maumedžio medienos terasa lieka populiari ir yra puikiai vertinama.

Maumedžio medienos terasines lentas dažniausiai renkasi tie, kurie nori labai tvirtos medienos, kuri būtų nesaugoma, intensyviai naudojama, suteikiama didelė apkrova. Toks sprendimas terasos tikrai pasiteisina, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad tokia terasa dėl tvirtų savo savybių, yra linkusi raitytis, ypač terasos galai. Todėl visada rekomenduojama ir suteikiame prioritetą statant terasą terasinių lentų tvirtinimui naudoti iš viršaus, o ne paslėptą tvirtinimą.

Medžio-plastiko kompozito (WPC) tersinės lentos

Medžio-plastiko kompozito (WPC) tersinės lentos klientams patinka dėl savo tvirtos struktūros, joms nekenkia saulė, UV spinduliai, lietus ar sniegas. Šių terasinių lentų spalvų gama labai plati, todėl būna labai patogu, kai norima priderinti prie namo fasado ar kitų namų, kiemo zonoje esančių elementų. Nors WPC lentų paviršius būna  lygus ir basomis kojomis ant tokios terasos galima vaikščioti saugiai, reikėtų atkreipti dėmesį į kurią pusę terasa yra nukreipta ir ar planuojama įsirengti stoginę, nes WPC terasinės lentos linkusios įkaisti, todėl vaikščioti basomis kojomis gali tapti sudėtinga.

Labai svarbu renkantis WPC tersines lentas atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Kuo daugiau medienos, tuo terasinės lentos yra kokybiškesnės ir geresnės.  Kita medžiaga sudėtyje yra plastikas, kuris gali būti gaminamas specialiai terasinėms lentoms arba  gaminamas iš perdirbamų medžiagų. Pastarasis variantas nėra geriausias pasirinkimas.

Kitas svarbus aspektas, tai ar terasinės lentos yra tuščiavidurės, ar pilnavidurės. Pilnavidurės WPC lentos yra ženkliai geresnės. Jos yra ilgaamžiškesnės, tarnavimo laikotarpis ilgesnis.  Lentos geriau išlaiko savo struktūra, ne taip greitai skyla, keičia savo matmenis (traukiasi ar plečiasi). Kuo WPC lenta yra storesnė –tuo geresnė, tvirtesnė. Jeigu lentos yra tuščiavidurės, tada labai svarbu atkreipti dėmesį į sienelių storį. Būna lentų su labai plonomis sienelėmis, todėl tokios lentos greičiau lūžta.  Tvirtinimo elementai tvirtinasi būtent į sieneles, todėl tuščiavidurių WPC lentų sienelės turi būti kuo storesnės.

Renkantis WPC terasines lentas, pagal geriausius kriterijus, medžiagų kaina gali tikrai išaugti, tačiau renkantis prastesnes medžiagas rizikuojate terasos kokybe investavus tikrai nemažai, mūsų nuomone, neverta, nes terasos tarnavimo laikas gali ženkliai sumažėti.

Reikalinga išsamesnė informacija? Susisiekite konsultacijai. Mielai Jums patarsime tel. 8 645 50 965, el. p. info@mmstatyba.lt arba mūsų Facebook paskyroje.

Kiti straipsniai