Norime atkreipti jūsų dėmesį į terasų stoginių priežiūrą. Kaip teisingai prižiūrėti stoginę, kad ji visada atrodytų gražiai, tarnautų ilgi ir atrodytų lyg neseniai sumontuota?  Būtent apie šiame straipsnyje.

Stoginių dangų parinkimas yra gana įvairus, pagrindinės terasos stoginės dangos, kurios gali būti pritaikytos ir dažniausiai pasirenkamos klientų terasų stoginėms yra:

  • kanalinis polikarbonatas;
  • deimantinis polikarbonatas;
  • skarda;
  • stiklas;
  • įtempiamas tentas.

Kanalinio polikarbonato terasos stoginės danga

Kiekvienais metais stoginės dangą reikalinga nuplauti su aukšto slėgio vandens srove (galima naudoti,,Karcher” plovimo įrangą).

Valymui taip pat naudokite specialią cheminę priemonę, kuri naikina pelėsį, grybelį, samanas. Stoginę apipylus, nupurškus paruošta chemine priemone (koncentratas skiedžiamas su vandeniu pagal produkto etiketėje nurodytą santykį), palaikykite apie 15 min., kad suveiktų. Tada stoginės dangą nuplaukite su plovimo įranga, jei reikalinga (pvz: ties sujungimais, kraštais) pašveiskite. Prižiūrint stoginę ji atrodys lyg nauja, tad nepagailėkite skirti truputį laiko bent kartą per metus. 

Deimantinio polikarbonato terasos stoginės danga

Šiai terasos stoginės dangos priežiūrai reikia mažiau, lyginant su kanalinio polikarbonato dangos priežiūra. Tačiau taip pat kaip ir kanalinio polikarbonato dangą bent kartą į metus reikalinga nusiplauti. Privalumas yra tas, kad ši danga neturi sujungimų, užbaigimo profilių, todėl samanos ir grybelis neturi tinkamos vietos veistis, plisti. Tačiau, kaip ir minėjome, profilaktiškai nusiplauti kartą į metus reikalinga. Tokiu būdu ne tik išvengsite galimų stoginės dangos pažeidimų, tačiau prižiūrėta stoginė atrodys švari ir graži.

Skardinė terasos stoginės danga

Gali atrodyti, kad skardinei terasos stoginės dangai priežiūros  išvis nėra reikalinga. Kaip sakoma, nepersišviečia, nesimato ir ramu. Tačiau, kaip ir kiekviena danga, kuri turi tarnauti ilgai, atrodyti estetiškai, priežiūros reikalauja, nors ji gali būti ir minimali.  Dažnai lietus nuplauna ir saulė nedegina minimalius darinius, kurie pradeda kauptis ant skardinio stogo. Mūsų patarimas bent karts nu karto su aukšto slėgio srove nuplauti stogą palaikant minimalią jo priežiūrą. taip pat reikalinga nepamiršti stoginės lietaus sistemos, kurioje susikaupia didžioji dalis nešvarumų.

Stiklinė terasos stoginės danga

Stiklinė  terasos stoginės danga yra skaidriausia danga, o tai reiškia, kad visi nešvarumai bus labiausiai matomi, todėl prižiūrėti tokią dangą tikrai norėsis dažnai.  Kadangi stiklo danga yra slidi ir lengvai valosi, todėl net ir ilgą laiką dangos nevalius, ji nusivalys, stiklas nepasižeis. Stiklo danga turbūt iš visų dangų atrodo prabangiausiai ir estetiškiausiai, geriausiai praleidžia šviesą, tačiau ant stiklo dangos greičiausiai pasimato nešvarumai.

PVC įtempiamas tentas stoginės dangai

Įtempiamo tento priežiūra lengva ir nesudėtinga. Tento dangą tereikia jį nuvalyti drėgnu skudurėliu. PVC danga yra gana atspari išorės veiksniams: karščiui, šalčiui, purvui ir kita. Tad tik nuo jūsų priklausys kaip dažnai stoginės dangą valysite.

Apibendrinant norime paminėti, kad kad kuo stogo nuolydis didesnis – tuo mažiau kaupiasi nešvarumai, veisiasi pelėsis ir kita.

Jei kyla klausimų, visada mielai į juos atsakysime tel . 8 647 75 607 arba info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai