Dažnai klientai neapsisprendžia kokią stoginę rinktis. ,,MM Statyba“ gali jums padėti. Stoginės yra puikus sprendimas norint susikurti jaukią erdvę ant terasos. Stoginę dažniausiai renkamės tada, kai negalime tinkamai mėgautis įrengtos terasos privalumais dėl oro sąlygų. Stoginė apsaugo mus nuo lietaus, kaitrių saulės spindulių, todėl erdvė po stogine, tampa kur kas jaukesnė, kur norisi praleisti vis daugiau laiko. Stoginių montavimas prasideda nuo stoginės pagrindo.

Mūsų komanda gali jums pasiūlyti:

  • Medinę stoginę su kanalinio arba deimantinio polikarbonato danga ir skardine danga.
  • Metalinę stoginę su kanalinio arba deimantinio polikarbonato,  skardine danga.

Medinis ar metalinis stoginės karkasas?

Stoginės karkaso pasirinkimas priklauso nuo individualių klientų poreikių. Tačiau mes norime atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus, kurie padėtų jums lengviau apsispręsti renkantis stoginės karkasą. „MM Statyba“ specialistai dažniausiai pataria rinktis medinį stoginės karkasą, nes bendra stoginės sąmata gaunasi 3 kartus pigesnė, tai yra ekonomiškesnis sprendimas negu renkantis montuoti metalinę stoginę. Metalinė stoginė yra ilgaamžiškesnė, tačiau tinkamai prižiūrint medinę stoginę ji gali būti tokia pat ilgaamžė. Dažnas klientas baiminasi, kad medinis karkasas bėgant laikui pradės pūti dėl susikaupusio vandens ant terasos. Tačiau, medinės stoginės kolonos yra statomos pakeltos nuo žemės/ terasos. Toks montavimo sprendimas padeda išvengti medienos puvimo galimybės. Todėl, jei svarstoma rinktis metalinį karkasą, vien dėl to, jog bijoma, kad karkasas nebūtų įtakojamas aplinkos veiksnių, galime teigti, kad toks medinio karkaso tvirtinimas taip pat užtikrina kolonų ir karkaso ilgaamžiškumą. Prie medinio karkaso daug lengviau galima pritvirtinti papildomus sprendimus nei prie metalinio, pavyzdžiui:   užuolaidas ar kitas uždangas nuo vėjo, lietaus, taip pat slankiojančias sistemas. Jeigu norite standartinio modelio, išvaizdos karkaso, tai metalinė stoginė puikus pasirinkimas. Bet jeigu jūsų vizija yra kur kas platesnė ir norite turėti išskirtinę stoginę, tai medinis karkasas labiau tinkamas. Taip pat, norime pabrėžti, kad šiomis dienomis renkantis metalinį karkasą statybos terminas gali užtrukti net iki keturių mėnesių, kadangi medžiagų tiekimas yra ganėtinai sudėtingas.

Kanalinio arba deimantinio polikarbonato danga ar skardinė danga?

Paprasčiausias, ekonomiškiausias stogo dangos pasirinkimas būtų – kanalinis polikarbonatas. Tai puikus pasirinkimas, kai norima turėti dalinį, 50 proc., apšvietimą, nes tokia danga blokuoja tiesioginius saulės spindulius. Terasa po stogine lieka apšviesta, tačiau kaitri saulė nevargina, erdvė po stogine neužtemsta. Renkantis skardinę dangą, vieta po stogine būtų tamsi, nes saulės šviesos nepraleidžia. Naujos kartos polikarbonatas yra patikimas ir atsparus aplinkos veiksniams – tarnauja ilgai. Galima rinktis iš trijų kanalinio polikarbonato dangų atspalvių: pieno baltumo, skaidrus ir šiek tiek tamsintas. Dažniausias pasirinkimas ir mūsų rekomenduojama danga – tamsintas polikarbonatas. Ši danga atrodo ne tik estetiškai bet ir moderniai. Nenorint, kad danga pažaliuotų, pajuoduotų ar apsamanotų šią dangą būtina kas metus ar du nuplauti, pašalinti susikaupusius nešvarumus su specialia chemija ar be jos. Deimantinio polikarbonato dangos pagrindinė savybė, kuri lemia jos pasirinkimą, yra patraukli išvaizda, lengva priežiūra ir tai, kad danga yra itin tvirta. Šios dangos lakštai yra stipresni, kietesni nei kitų plastiko dangų. Danga galima trijų spalvų: permatoma (skaidri), bronzinė ir sidabrinė (pilka). Spalvų paletė leidžia dangą pritaikyti prie namo fasado, pasirinkti šviesos pralaidumo lygį. Šios dangos lakštai yra padengti UV spinduliams atspariu sluoksniu. Taip pat, dangos lakštai yra banguoti, ši struktūra suteikia skoningą išvaizdą. Skardinė danga – tai yra tvirčiausias pasirinkimas. Skardos variacijų yra įvairių, tad dangą galima lengvai pritaikyti prie namo eksterjero. Skardos profiliai skirstomi į: valcuotus, čerpinius, profiliuotus. Mažai pralaidi vandeniui. Šios dangos pasirinkimas yra labai retas nes ne visiems patinka jos išvaizda ir užtamsinta erdvė po ja.

,,MM Statyba“ komanda yra įrengusi daugybę stoginių, todėl galime patarti ir pasiūlyti įvairių sprendimo, dizaino variantų. Jeigu domina stoginės įrengimas, tačiau turite klausimų ar trūksta žinių įsirengiant patiems, mielai jus pakonsultuosime.

Kviečiame registruotis konsultacijai, kurios metu galėsime atsakyti į Jums rūpimus aktualius klausimus. Susisiekite tel. 8 6 47 75 607 arba el. paštu info@mmstatyba.lt 

Kiti straipsniai