Statant stoginę ant terasos ir planuojant ateityje užsidengti ją tentais ar įstiklinti, labai svarbu prieš atliekant stoginės montavimo darbus informuoti specialistus, kad jie galėtų pritaikyti papildomus montavimo sprendimus. Tad ką tiksliai reikia žinoti prieš statant stoginę…? Pateiksime jums keletą patarimų, kuriuos pravartu žinoti.

Ne visada galime iš anksto prieš statant stoginę numatyti ar norėsime palikti ją atvirą, ar užsidengti vieną ar net visas tris stoginės puses. Tokį sprendimą klientai dažniausia priima, kai pamato, jog pasirinkta terasos vieta nėra tinkama ar norima pasislėpti nuo saulės, lietaus, sniego ar vėjo. Užsakovų pasirinkimas labai skirtingas, tad ar paliksite stoginę be sienelių ar užsidengsite pilnai, priklauso tik nuo jūsų poreikių.

Norint išvengti vėjo ar šoninio lietaus, terasos su stogine šonus galima dengti lentelėmis ar plastikiniais įtempiamais tentais. Dar vienas sprendimas – sumontuoti stiklinę sistemą. 

Vienas iš didžiausių stiklinės sistemos privalumų – terasa  galėsite naudotis visais metų laikais. Tačiau, tai yra gana brangus sprendimas. Sudėjus skaidrius tentus, jie lengvai gali būti susukami ir pakeliami ar, kai reikia, nuleidžiami. Šis sprendimas taip pat efektyvus, tačiau ženklai pigesnis. Taip pat stoginės šonus galima dengti ir medinėmis ažūrinėmis sienelėmis, kurias esant poreikiui galima papuošti augalais.

Vienintelis labai svarbus aspektas prieš statant stoginę numatyti savo galimą pasirinkimą ir perteikti statytojams. Tokiu būdu bus į tai atsižvelgta ir sumontuoti papildomi balkiai. Tai ateityje jums leis greitai ir be vargo rinktis vieną iš galimų pasirinkimų.

Taigi, numatant sprendimus iš anksto, reikėtų sumontuoti papildomus balkius nuo kolonų į sieną. Taip pat dar vienas balkis turėtų būti pritvirtinamas lygiagrečiai prie sienos.

Taip pat labai svarbu, kad statant stoginės karkasą visur matmenys būtų identiškai vienodi, itin tikslūs, atliktas stipresnis karkaso sutvirtinimas. Tai ypatingai svarbu, kai pasirenkama įstiklinti terasą su stogine.

Jeigu norite įstiklinti su stiklo paketais…

Jeigu stoginę su terasa nuspręstumėte įstiklinti su stiklo paketais ir taip sukurti šiltą ir jaukią poilsio erdvę, tai taip pat svarbu atsižvelgti ir į grindinį ir stogo dangą. Jei terasa medinė, natūralu, kad pro terasinių lentų tarpus gali pūsti vėjas ir nebus labai malonu. Tačiau prieš montuojant terasą visada yra galimybė ją apšiltinti iš apačios dedant specialias medžiagas tarp gegnių.  Būtent statant terasą su stogine nuo to ir reikėtų pradėti, jei galvojate apie papildomus montavimo sprendimus, tokius kaip šoninių sienų uždengimą ir įstiklinimą, labai šiltos ir jaukios erdvės sukūrimą. Kalbant apie dangą, tokiu atveju reikėtų rinktis skardą arba prilydomą dangą, nes polikarbonato, stiklo danga tokio sandarumo neturės kaip prieš tai paminėtos dangos.

Tad kaip supratote, visada geriau viską numatyti iš anksto, kad būtų galima lengvai pasirinkti papildomas variacijas, montavimo sprendimus ateityje.

,,MM Statyba“ klientus visada noriai konsultuoja įvairiais terasų, stoginių montavimo, renovacijos klausimais, tad jei kyla klausimų, reikia patarimo, nedvejodami skambinkite tel. 8 647 75 607 arba rašykite info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai