Kai įsirenginėjame stoginę, norime geriausio rezultato. Tačiau a pasitaiko atvejų, kai lūkesčiai turėti stoginę ar terasą ir neinvestuoti laiko priežiūrai, nepasiteisina. Kalbant apie stoginės montavimą, pasitaiko ne vienas atvejis, kai klientai kreipiasi dėl atsiradusio stoginės pralaidumo vandeniui.  Praktikoje mes taip pat pastebime, kad tokių atvejų pasitaiko, o ypač jei stoginė įrengta naudojant kanalinio polikarbonato dangą.

Stoginės pralaidumas vandeniui

Atsirandantis nedidelis pralaidumas vandeniui yra visiškai natūralus procesas. Įtakojant  aplinkos veiksniams, medis traukiasi, juda, dėl to gali atsirasti nedideli tarpeliai ties namo siena ar stoginės dangos (polikarbonato plokščių) sujungimais.  Taip pat veikiama saulės stoginės danga traukiasi ar plečiasi, gali įtrūkti silikonas. Pastebima, kad  klientai, kurie turi įsirengę stogines su deimantinio polikarbonato ar skardine danga, tokias problemas patiria mažiausiai arba išvis nepatiria. Taip yra todėl, kad pati danga neturi sujungimų ar dangos lakštai persidengia vienas su kitu.

Taigi, kaip išvengti vandens pralaidumo prie namo sienos? Geriausia yra sienoje frezuoti griovelį, į kurį yra įleidžiama danga, o kita dangos pusė uždedama aant polikarbonato ar skardos dangos ir prie sienos skylė užsilikonuojama  Tačiau, ne visada yra noras pažeisti namo sieną ir joje frezuoti specialų griovelį stoginės dangos įleidimui.  Tad kitas būdas išvengti  pralaidumo vandeniui –  skarda yra glaudžiama prie sienos ir yra klijuojama su specialia mastika. Svarstant kuris variantas būtų patikimesnis, tai tikrai pirmas variantas.

Taip pat kartais atsiranda vandens pratekėjimas tarp polikarbonato plokščių sujungimų. Kanalinio polikarbonato danga jungiasi ant gegnės ir jeigu minimaliai medis keičia savo matmenis, gali atsirasti minimalus tarpelis, kurio užtenka, kad vanduo pratekėtų.

Taigi, ,,MM Satyba“ siūlo gegnes, prie kurių tvirtinasi polikarbonato dangos lakštai, montuoti stambesnes. Tada turima didesnė plokštuma ir ploikarbonato dangos lakštai neišsiskečia tiek, kad atsirastų tarpelis,  tuo pačiu ir vandens pratekėjimas.

Per daugiau nei  12 metų patirties montuojant stogines su kanalinio polikarbonato danga pastebimos tokios bėdos, kurias sprendžiame, o sprendimo būdai pasiteisina.

Jei turite klausimų ar reikia patarimo, kviečiame kreiptis. Mielai jus pakonsultuosime.  

info@mmstatyba.lt   I  8 647 75 607

Kiti straipsniai