Ruduo mums visiems dažniausiai asocijuojasi su drėgnesniu, lietingesniu oru, todėl ir ,,MM Statyba“ komanda vis daugiau atlieka stoginių montavimo darbų.

Visą vasarą pilnai naudojotės terasa, tačiau atėjus rudeniui ir pasikeitus oro sąlygoms norėtųsi stogo virš galvos? Stoginės montavimas virš terasos šiuo atveju yra puiku pasirinkimas.

Pasitaiko atvejų, kai klientai įsirengę terasą pastebi, jog pasirinkta terasos vieta nebuvo tinkama ir mėgautis terasos teikiamais privalumais gali ne visada. Todėl norint užtikrinti komfortą ir galimybę terasą naudoti pagal paskirtį ne tik vasarą, bet ir kitais metų sezonais, padeda stoginės įrengimas. Sumontavus stoginę jūs ne tik turėsite galimybę pasislėpti nuo tiesioginių saulės spindulių pavasarį ir vasarą, vėjo bei dažnesnio lietaus rudenį.  Todėl dabar yra puikus metas suskubti įsirengti stoginę.

Pagrindinis stoginių montavimo sezonas

,,MM Statyba“ komanda  šiuo metu yra pilnai  pasiruošusi stoginių statybai, montavimui. Pagrindinis stoginių montavimo sezonas tik prasideda ir tęsis iki pat žiemos. Visus stoginių ir terasų montavimo darbus atliekame ištisus metus. Užsidengti terasą, pasistatyti lauko šildytuvus ir taip susikurti jaukų kampelį ant terasos skamba tikrai šauniai.  Ir visa tai galima įgyvendinti bet kuriuo metų laiku. Tikrai nereikia laukti pavasario ar vasaros, kad būtų galima įgyvendinti norimus sprendimus.

Renkantis stoginės dydį montavimui, rekomenduotina ją daryti šiek tiek didesnę nei terasos plotas. Tokiu būdu stoginė pilnai dengs terasą ir  labiau apsaugos nuo lietaus vandens patekimo ant terasos. Labiau apsaugo ir nuo šoninio lietaus.

Taip pat labai dažnai klientai pasirenka užsidengti vieną ar du stoginės šonus, nes tai padeda ne tik prisidengti nuo smalsių kaimynų, tačiau sukuria jaukesnę erdvę, užuovėją, pridengia nuo lietaus.  Stoginės šonus nebūtinai galima dengti aklinai, galima sumontuoti ir ažūrinę medinę sienelę, kurią bet kada bus galima dekoruoti augalais ir taip papuošti terasą.

Dažniausiai pasirenkamos stoginės dangos

Jeigu svarstote, kokia stoginės danga tinkamiausia, kokią dangą galima montuoti rudenėjančiomis oro sąlygomis, kuri danga bus atspari visais metų laikais ir ilgaamžė, tai galime drąsiai teigti, kad visos stoginės dangos atrodys gerai ir montavimas gali būti atliekamas bet kuriuo metų laiku. Renkantis stoginės dangą, didžiausią įtaką pasirinkimui lemia kaina ir estetinis vaizdas, kuris labai dažnai yra derinamas prie bendro namo fasado.

Dažniausiai stoginėms pasirenkama daga yra: kanalinis polikarbonatas, deimantinis (banguotas) polikarbonatas, skarda, stiklas.

Medinis stoginės karkasas

Medinis stoginės karkasas pastatomas gana greitai, o nudažius gerais, pilnai dengiančiais dažais, ar alyva, stoginė niekuo nenusileis, ir mažai skirsis nuo stoginės su metaliniu karkasu.

Prie medinio karkaso daug lengviau tvirtinasi užuolaidos ar kitos uždangos nuo vėjo, lietaus, taip pat slankiojančios sistemos. Su metaliniu karkasu papildomi sprendimai yra sunkiau pritaikomi. Stoginės karkaso mediena gali būti:  impregnuota pušis, vakuuminiu būdu impregnuota pušis, klijuota pušies ar maumedžio mediena.

Be to, renkantis medinę stoginę, ją apdirbti yra daug lengviau, todėl ir pačios stoginės dizaino variacijos gali būti įvairios. Statant medinę stoginę, jūs turite visišką laisvę pateikti savo viziją įgyvendinimui. O metalinės stoginės dažniausiai apsiriboja standartine išvaizda. Medinę stoginę galima tiesiog impregnuoti bespalviu impregnantu ir turėti gražią natūralaus medžio spalvą arba rinktis impregnantą su spalva. Taip pat galima dažyti. Jei renkatės stoginę dažyti, siūlome rinktis itin kokybiškus, ilgai laikančius,,Sikkens“ amerikietiškus dažus ir stoginės dažymą pamiršti 7- 8 metams.

Tad orams rudenėjant dar tikrai neverta užsidaryti namuose, jūs galite džiaugtis gražiomis dienomis ir vakarais terasoje. Tereikia  pasvarstyti apie stoginės įrengimą jūsų kieme.

Kiti straipsniai