Stoginės yra puikus sprendimas susikurti jaukią erdvę ant terasos. Dažnai įsirengę terasą pastebime, jog pasirinkta terasos vieta nebuvo tinkama ir mėgautis terasos teikiamais privalumais galime ne visada. Todėl norint užtikrinti komfortą ir galimybę panaudoti terasą pagal paskirtį ne tik vasarą, bet ir kitais metų sezonais, padeda stoginės įrengimas. Stoginė apsisaugo mus nuo lietaus, kaitrių saulės spindulių, todėl erdvė po stogine, gali tapti jaukia laisvalaikio praleidimo vieta.

Stoginių statyba, montavimas prasideda nuo stoginės pagrindo. Pagrindas gali būti juodžemis, žvyras ar bet koks kitas gruntas. Tokiu atveju į žemę yra sriegiami sraigtiniai poliai ir ant jų montuojamos medinės stoginės kolonos. Jeigu pagrindas jau yra įrengtas ankščiau, pavyzdžiui, pagrindas išklotas trinkelėmis ar įrengta medinė, plastikinė terasa, tada yra statomos specialios metalines kojelės ir ant jų tvirtinamos medinės kolonos. 

Dar vienas kolonų montavimo variantas, kai jos tvirtinamos į esamą, jau ankščiau sumontuotos medinės terasos karkasą, tačiau tose vietose kur bus montuojamos kolonos reikalinga nuimti terasines lentas ir išpjauti reikiamo dydžio skyles kolonoms. Sumontavus kolonas, lentos sudedamos atgal į pradinę poziciją.

Stoginės karkaso pasirinkimas

Stoginės karkasui galima rinktis medinį arba metalinį. „MM Statyba“ specialistai dažniausiai pataria rinktis medinį stoginės karkasą, nes bendra stoginės sąmata gaunasi 3 kartus pigesnė, negu renkantis montuoti stoginę su metaliniu karkasu.  O norint, kad karkasas atrodytų kaip metalinis, jei toks poreikis yra, galima nudažyti karkasą su gerais antracito spalvos dažais.

Medinės stoginės kolonos yra statomos pakeltos nuo žemės. Toks montavimo sprendimas pasirenkamas siekiant išvengti sąlyčio su terasa, kur gali kauptis vanduo ir taip išvengti medienos puvimo galimybės. Todėl, jei svarstoma rinktis metalinį karkasą, vien dėl to, jog bijoma, kad karkasas nebūtų neįtakojamas aplinkos veiksnių, galime teigti, kad toks medinio karkaso tvirtinimas taip pat užtikrina kolonų ir karkaso ilgaamžiškumą.

Prie medinio karkaso daug lengviau tvirtinasi užuolaidos ar kitos uždangos nuo vėjo, lietaus, taip pat slankiojančios sistemos. Su metaliniu karkasu papildomi sprendimai yra sunkiau pritaikomi.

Stoginės karkaso mediena gali būti:  impregnuota pušis, vakuuminiu būdu impregnuota pušis, klijuota pušies ar maumedžio mediena.

Be to, renkantis medinę stoginę, ją apdirbti yra daug lengviau, todėl ir pačios stoginės dizaino variacijos gali būti įvairios. Statant medinę stoginę, jūs turite visišką laisvę pateikti savo viziją įgyvendinimui. O metalinės stoginės dažniausiai apsiriboja standartine išvaizda. Medinę stoginę galima tiesiog impregnuoti bespalviu impregnantu ir turėti gražią natūralaus medžio spalvą arba rinktis impregnantą su spalva. Taip pat galima dažyti. Jei renkatės stoginę dažyti, siūlome rinktis itin kokybiškus, ilgai laikančius,,Sikkens“ amerikietiškus dažus ir stoginės dažymą pamiršti 7- 8 metams.

Per 12 metų patirtį ,,MM Statyba“ komanda yra įrengusi daugybę stoginių, todėl galime patarti ir pasiūlyti įvairių sprendimo, dizaino variantų. Jeigu domina stoginės įrengimas, tačiau turite klausimų ar trūksta žinių įsirengiant patiems, mielai jus pakonsultuosime ir tai padarysime nemokamai.

Kiti straipsniai