Dažnai įsirengę terasą, atlikę terasos montavimo darbus, greitai pastebime, jog be stoginės neapsieisime. Stoginės yra puikus sprendimas susikurti jaukią erdvę ant terasos. Dažnai įsirengę terasą pastebime, jog pasirinkta terasos vieta nebuvo tinkama ir mėgautis terasos teikiamais privalumais galime ne visada. Todėl norint užtikrinti komfortą ir galimybę panaudoti terasą pagal paskirtį ne tik vasarą, bet ir kitais metų sezonais, padeda stoginės įrengimas. Stoginė apsaugo mus nuo lietaus, kaitrių saulės spindulių, todėl erdvė po stogine, gali tapti jaukia laisvalaikio praleidimo vieta.

Stoginių statyba, montavimas prasideda nuo stoginės pagrindo. Apie stoginės karkasą, montavimą esame pateikę nemažai informacijos, kurią galite rasti skiltyje ,,Straipsniai”. Tačiau šiame straipsnyje norime toliau pakalbėti apie dar vieną iš galimų pasirinkimų stoginės dangai, tai skardinę dangą.

Skardinė danga yra labai ilgaamžiškas ir patikimas spendimas

Danga itin tvirta ir, galima sakyti, gal net tvirčiausias pasirinkimas, lyginant su kitomis stoginės dangomis.  Skardos variacijų yra įvairių, tad dangą galima lengvai pritaikyti prie namo eksterjero. Iš daugelio rinkoje siūlomų spalvų, kurių pasirinkimas tikrai nemažas, ir profilio raštų, tikrai išsirinksite idealų sprendimą savo norimai stoginei ir nesvarbu, ar jis modernus, klasikinis, tradicinis ar pan. Dažnai skardos profiliai skirstomi į:

  • valcuotus (valcais jungiami, primenantys tradicinius lakštus),
  • čerpinius (įvairių formų čerpių imitacijos lakštai),
  • profiliuotus (kitaip vadinamus trapeciniais, banguotais stogo lakštais).

Pasirinkę šią stoginės dangą turėsite mažiausiai problemų dėl stoginės pralaidumo vandeniui. Taip pat sumontavus stoginę su skardine danga, ateityje prireikus galima ją apšildyti, įsitikslinti terasą ir turėti žiemos sodą. Taip terasa ir stogine galėsite džiaugtis ištisus metus.  Ir nereikės jaudintis dėl pralaidumo vandeniui ar vėjui.  Tačiau pasirinkus tokią stoginės dangą ne visiems estetinis vaizdas, kuris matomas iš stoginės apačios, yra priimtinas, nes matosi lagės, lentutės, į kurias tvirtinasi skarda bei skardos apačia.  Todėl iki visiško išbaigtumo, tokią stoginę reikėtų apkalti lentutėmis, ko daryti montuojant polikarbonato dangą nereikia. Sumontavę skardinę dangą užsakovai dažniausiai palieka ją tokią ir kitus užbaigtumo sprendimus palieka vėlesniam laikui.

Dar vienas aspektas, kurį verta paminėti yra tai, kad skardinė danga labai užtamsina erdvę po stogine, suformuoja šešėlį ir  apšviestumas pro namų langus, kur sumontuota terasa su stogine, tampa ženkliai mažesnis.  Todėl skardinė danga, nors ir yra labai patikimas sprendimas, nėra vienareikšmiškas ar itin dažnas. Montuojant skardinę dangą, taip pat būtina kartu sumontuoti ir lietaus sistemą.

Jeigu skardinės stoginės danga pasirenkama juoda ar antracito spalvos, medinę stoginės dalį galima nutepti atitinkamos spalvos alyva. Tokiu atveju, stoginė atrodys tikrai skoningai.

Per 12 metų patirtį ,,MM Statyba“ komanda yra įrengusi daugybę stoginių, todėl galime patarti ir pasiūlyti įvairių sprendimo, dizaino variantų. Terasos montavimas, stoginės montavimas gali atrodyti rimtas iššūkis, tad jeigu turite klausimų ar trūksta žinių įsirengiant patiems, mielai jus pakonsultuosime ir tai padarysime nemokamai.

Kiti straipsniai