Pergola, tai dar vienas šiuolaikinės stoginės sprendimas, kuris ypač sparčiai populiarėja Lietuvoje. Pergola yra funkcionalus, modernus sprendimas, alternatyva tradicinėms stoginėms. Tiek pergolos stogui, tiek šoninėms sienoms uždangas galima rinktis įvairias pagal kiekvieno individualų poreikį, todėl tai padidina pergolos, terasos panaudojimo galimybes. Svarbu paminėti, kad šis stoginės sprendimas pasižyminti nepriekaištinga estetine išvaizda bei komfortu.

Pergolos pritaikomas

Šios pavėsinės konstrukcija yra lengvesnė nei tradicinės medinės pavėsinės. Pergolos pasižymi patvarumu, moderniu dizainu. Pergolos montavimas rekomenduojama tiems, kurie ieško ilgalaikio sprendimo ir komforto. Dažnu atveju pergolos montavimas yra lengvesnis nei tradicinės stoginės. Tačiau esminis dalykas – montavimo sudėtingumui gali turėti įtakos pergolos dizainas, funkcionalumas, pasirinktos medžiagos.  Dėl konstrukcijų įvairovės pergola gali tapti ne tik prabangia namo terasa ar stogine automobiliui, bet ir praplėsti baro, restorano, lauko kavinės ar viešbučio aptarnavimo plotą.

Kabant apie šoninių sienų uždengimą, patogu, kad galima rinkti iš daugybės variantų. Pagrindinis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, tai kam pergola bus naudojama, sunkesnį ar lengvesnį pergolos įspūdį norima perteikti. Konstrukcijų modelių asortimentas platus, todėl galite rinktis atskirai pastatomą kieme kaip atskirą statinį arba prijungti prie namo fasado.

Klientai, kurie nori stoginės, tačiau nori išskirtinio sprendimo, renkasi pergolą. Pergolos šonines sienas pasirenkama išvis nedengti arba dengti medinėmis žaliuzėmis, roletais, specialios, neperšlampamos medžiagos užuolaidomis, medinėmis ažūrinėmis sienelėmis. Taip pergola atrodo lengva, netradiciškai ir moderniai.

Pergola gali apsaugoti nuo intensyvių saulės spindulių ir pasisėdėjimus terasoje paversti tikru malonumu. Moderni erdvė gali puikiai tikti šeimos, draugų susibūrimui, pastačius šilumos radiatoriai gali būti moderni alternatyva žiemos sodui. 

Medinės pergolos montavimas

Pergola susideda iš keleto lygiagrečiai stovinčių medinių balkių, kurie yra sujungti sijomis. Skersiniai ant sijų dedami taip, kad išsikištų apie 25-35-cm. Šoninės sienos gali būti paliekamos atviros, dengiamos ažūrinėmis sienelėmis, impregnuoto audinio užuolaidomis ar kita. Jeigu norima, galima pergolą apželdinti augalais. Sukurti išskirtį jaukumą ir vaizdą pasirinkus žydinčius vijoklinius augalus.

Medinės pergolos montavimui ypač tinka rinktis pušies, eglės, maumedžio medieną. Mediena turėtų būti impregnuota. Tai stoginei suteikiama visapusiška apsauga nuo aplinkos veiksnių ir užtikrinamas ilgaamžiškumas.

Stoginės pamatui, karkaso tvirtinimui į žemę, rekomenduojama rinktis betonuojamus polius, kuriuose yra įbetonuojamos metalinės tvirtinimo detalės, prie kurių tvirtinasi balkiai.

Taip pat galima rinktis specialias įsriegiamas metalines dalis, kurios kaip laikančios konstrukcijos, laiko visa medinę dalį – stoginės karkasą.

,,MM Statyba” gali įgyvendinti bet kokį jūsų norimą pergolos sprendimą. Turite klausimų? Reikia patarimo, konsultacijos ir atlikti montavimo darbus? Skambinkite mums telefonu 8 647 75 607 arba rašykite info@mmstatyba.lt.

Kiti straipsniai