Dažnai įsirengę terasą pastebime, jog pasirinkta terasos vieta nebuvo tinkama ir mėgautis terasos teikiamais privalumais galime ne visada. Todėl norint užtikrinti komfortišką aplinką ir galimybę panaudoti terasą pagal paskirtį ne tik vasarą, bet ir kitais metų sezonais, padeda stoginės įrengimas. Stoginė yra puikus sprendimas, nes apsaugo mus nuo lietaus, kaitrių saulės spindulių. Stoginių dangų parinkimas yra gana įvairus (kanalinis polikarbonatas, deimantinis polikarbonatas, skarda, stiklas, įtempiamas tentas), todėl norėtume aptarti ,,MM Statyba“ siūlomus pagrindinius variantus.

Kanalinė plastikinė polikarbonatinė stoginės danga

Kanalinis plastikinis polikarbonatas – pigiausias ir populiariausias pasirinkimas šiltnamio, stoginės, pavėsinės, oranžerijos ar pergolos stogo dangai. Ši danga pasižymi ypatingai aukštu atsparumu aplinkos poveikiui bei smūgiams. Aukštos kokybės polikarbonato lapai gaminami ekstrudiniu būdu, apdorojant plastmasę. Taigi daugiasienė polikarbonato plokštelė pasižymi tvirtu atsparumu išoriniams gamtos poveikiams: sniego krušai ir kritulių smūgiams. Skaidri, permatoma ar tonuota stogo danga neužtamsina terasos ar namų vidaus ir užtikrina ilgaamžį tarnavimo laikotarpį.

Polikarbonato medžiagos savybės:

 • Atsparumas smūgiams, dūžiams, sniego krušai
 • Atsparumas temperatūrų pokyčiams lauke
 • Atsparumas atmosferos ir UV veiksnių poveikiui
 • Nepraleidžia drėgmės
 • Užsiliepsnojimo klasė B1,0
 • Geros izoliacinės ir garso savybės
 • Nepraleidžia jokių UV spindulių
 • Lanksti
 • Ilgaamžiška
 • Suteikiama dešimties metų garantija

Kanalinio polikarbonato dangos priežiūra yra būtina. Nenorint, kad danga pažaliuotų, pajuoduotų ar apsamanotų, būtina kas metus ar du, priklausoma nuo poreikio, stogo dangą nuplauti. Šios dangos ilgis, plotis ir storis gali būti skirtingas. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį renkantis stoginės matmenis, nes patartina dangos nepjaustyti. Taip pat, rekomenduojama dangą tvirtinti naudojant aliuminio profilius. Jais tvirtinti tiek prie sienos, stoginės apačioje ir šonuose ar jungti polikarbonato dangos lakštus tarpusavyje.

Deimantinio polikarbonato danga

Deimantinis polikarbonatas yra vientisos struktūros, dangos viduje nėra vadinamų ,,kanalų“, nešvarumai nesikaupia dangos viduje, ji lengvai valoma ir prižiūrima. Šios dangos priežiūra yra ženkliai lengvesnė, lyginant su kanalinio polikarbonato dangos priežiūra. Dangos lakštai yra stipresni, kietesni nei kitų plastiko dangų, kurios pasižymi galimybe atlaikyti sunkias apkrovas. Danga galima trijų spalvų: permatoma (skaidri), bronzinė (ruda) ir sidabrinė (pilka). Spalvų paletė leidžia dangą pritaikyti prie namo fasado, pasirinkti šviesos pralaidumo lygį. Geriausia, kai renkatės šią dangą, ją išbandyti, patikrinti kokį šviesos kiekį praleidžia ir kaip atrodo dangos spalva įtakojama šviesos. Renkantis permatomą (skaidrią) deimantinio polikarbonato dangą, užtikrinamas labai geras šviesos pralaidumas.

Visada patariame rinktis stoginės dydį atsižvelgiant į lakštų galimus matmenis, kad nereikėtų dangos pažeisti, jos pjaustyti. Šios dangos lakšto ilgiai galimi: 2 m, 3 m, 4 m, 6 metrai. Lakšto plotis – 1045 mm, 2100 mm, dangos storis – 2,8 mm. Montuojant šią polikarbonato dangą būtinai turi būti prie senos dedamas metalinis kampas, nes kitu atveju pratekės vanduo. Deimantinio polikarbonato lakštai montuojasi vienas ant kito, todėl nėra jokių sujungimų, kur taip pat galėtų kauptis vanduo ar nešvarumai.

Dangos techninės savybės:

 • Atspari dūžiams, smūgiams, krušai
 • Atspari temperatūrų pokyčiams, apsauga nuo UV spindulių
 • Didelis šviesos pralaidumas
 • Užsiliepsnojimo klasė B1
 • Ilgaamžiška
 • Šiai dangai suteikiama 10 m garantija
 • Banguotojo polikarbonato danga yra gana išskirtina ir moderni

Skardinė danga

Tai yra ilgaamžiškiausias ir patikimiausias spendimas. Ši danga yra viena iš tvirčiausių, lyginant su kitomis stoginės dangomis. Pasirinkę šią stoginės dangą turėsite mažiausiai problemų dėl stoginės pralaidumo vandeniui. Taip pat sumontavus stoginę su skardine danga, ateityje prireikus galima ją apšildyti, įsitikslinti terasą ir turėti žiemos sodą. Taip terasa galėsite džiaugtis ištisus metus. Iš daugelio rinkoje siūlomų spalvų, kurių pasirinkimas tikrai nemažas, ir profilio raštų, tikrai išsirinksite idealų sprendimą savo norimai stoginei. Skardos profiliai skirstomi į: valcuotus, čerpinius, profiliuotus. Nors skardinė danga yra patikimas sprendimas, tačiau nėra dažnas. Skardinė danga užtamsina erdvę po stogine, jeigu terasa su stogine sumontuota prie namo langų, apšvietimas tampa ženkliai mažesnis.

,,MM Statyba“ komanda yra įrengusi daugybę stoginių, dėl mūsų ilgametės patirties galime užtikrintai patarti ir pasiūlyti įvairių sprendimo, dizaino variantų, kurie jūsų nenuvils. Terasos montavimas, stoginės montavimas gali atrodyti rimtas iššūkis, todėl šiais darbais leiskite pasirūpinti mūsų profesionalų komandai.

Kviečiame registruotis konsultacijai, mielai Jums padėsime. Susisiekite tel. 8 647 75 607 arba el. paštu info@mmstatyba.lt

Kiti straipsniai