Norint užtikrinti komfortišką aplinką ir galimybę panaudoti terasą pagal paskirtį ne tik vasarą, bet ir kitais metų sezonais, padeda medinės stoginės įrengimas. Stoginė yra puikus sprendimas, nes apsaugo mus nuo lietaus, kaitrių saulės spindulių, suteikia galimybę ilgiau mėgautis terasos privalumais.

Renkantis stoginės dangą, didžiausią įtaką pasirinkimui lemia kaina ir estetinis vaizdas, kuris dažnai yra derinamas ne tik prie bendro namo fasado bet ir prie vyraujančios aplinkos. Kad būtų lengviau išsirinkti kokią stoginę ir jos dangą pasirinkti, pateiksime jums populiariausius variantus šiomis dienomis, kurie bus ne tik ilgaamžiški, bet ir ekonomiški. Pastaruoju metu populiariausios yra medinės stoginės su kanalinio polikarbonato, deimantinio polikarbonato arba skardos danga. Galime teigti, kad medinės stoginės nepranoksta patikimumo, ilgaamžiškumo, lyginant su aliuminio profilio stoginėmis.

Medinių stoginių privalumai

Kodėl ,,MM Statyba“ komanda rekomenduoja rinktis medinės stoginės karkasą? Atsižvelgdami į klientų išsakytus norus ir lūkesčius mes vienareikšmiškai rekomenduojame  medinę stoginę. Nes bendra stoginės sąmata gaunasi net iki 3 kartų pigesnė, negu renkantis montuoti stoginę su metaliniu karkasu. Medinė stoginė pritaikoma prie įvairios aplinkos, atrodo natūraliai. Taip pat yra ilgaamžiška, nereikalauja didelės priežiūros. Medinis stoginės karkasas pastatomas  greitai. Galima dažyti pilnai dengiančiais dažais, alyva ar impregnantu, kuris išlaikys natūralaus medžio spalvą. Prie medinio karkaso daug lengviau tvirtinasi užuolaidos, slankiojančios sistemos apsaugančios nuo vėjo ar lietaus. Stoginės šonus nebūtinai galima dengti aklinai, galima sumontuoti ir ažūrinę medinę sienelę, kurią bet kada bus galima dekoruoti augalais ir taip papuošti terasą. Medinę stoginę yra daug lengviau apdirbti, todėl ir pačios stoginės dizaino variacijos gali būti įvairios.

Kanalinio polikarbonato privalumai

Kanalinis polikarbonatas – pigiausias ir populiariausias pasirinkimas. Ši danga pasižymi aukštu atsparumu aplinkos poveikiui bei smūgiams. Aukštos kokybės polikarbonato lapai gaminami ekstrudiniu būdu, apdorojant plastmasę. Pasižymi tvirtumu,  atsparumu išoriniams gamtos poveikiams: sniego krušai ir kritulių smūgiams. Skaidri, permatoma ar tonuota stogo danga neužtamsina terasos ar namų vidaus ir užtikrina ilgaamžį tarnavimo laikotarpį.

Polikarbonato medžiagos savybės:

 • Atsparumas smūgiams, dūžiams, sniego krušai
 • Atsparumas temperatūrų pokyčiams lauke
 • Atsparumas atmosferos ir UV veiksnių poveikiui
 • Nepraleidžia drėgmės
 • Užsiliepsnojimo klasė B1,0
 • Geros izoliacinės ir garso savybės
 • Nepraleidžia jokių UV spindulių
 • Lanksti
 • Ilgaamžiška
 • Suteikiama dešimties metų garantija

Deimantinio polikarbonato privalumai

Deimantinis polikarbonatas -tai dar geresnės klasės polikarbonatas, jis vientisos struktūros, todėl danga lengvai valoma bei  prižiūrima.  Dangos lakštai yra stipresni, kietesni nei kitų plastiko dangų, kurios pasižymi galimybe atlaikyti sunkias apkrovas. Danga galima trijų spalvų: permatoma (skaidri), bronzinė (ruda) ir sidabrinė (pilka). Spalvų pasirinkimas leidžia kontroliuoti šviesos pralaidumo lygį. Deimantinio polikarbonato lakštai montuojasi vienas ant kito, todėl nėra jokių sujungimų, kur taip pat galėtų kauptis vanduo ar nešvarumai.

Dangos techninės savybės:

 • Atspari dūžiams, smūgiams, krušai
 • Atspari temperatūrų pokyčiams, apsauga nuo UV spindulių
 • Didelis šviesos pralaidumas
 • Užsiliepsnojimo klasė B1
 • Ilgaamžiška
 • Šiai dangai suteikiama 10 m garantija
 • Banguotojo polikarbonato danga yra gana išskirtina ir moderni

Skardinės dangos privalumai

Ši danga yra viena iš tvirčiausių, lyginant su kitomis stoginės dangomis, todėl tai yra ilgaamžiškiausias ir patikimiausias spendimas. Ši stoginės danga praktiškai nepraleidžia vandens. Yra ne mažas spalvų ir raštų pasirinkimas, tai suteikia platesnes pritaikymo galimybes. Skardos profiliai skirstomi į: valcuotus, čerpinius, profiliuotus. Tokią stoginę dažniausiai renkasi tie klientai kurie nori apšildyti, įstiklinti terasą ir turėti žiemos sodą. Reikia nepamiršti, kad skardinė danga užtamsina erdvę po stogine, todėl reikia įvertinti visas aplinkybes.

Norime priminti, kad stoginių montavimas gali būti atliekamas bet kuriuo metų laiku. ,,MM Statyba“ komanda yra pilnai pasiruošusi stoginių statybai, montavimui ir gali jums padėti įgyvendinti jūsų norimus projektus.

Kiti straipsniai